Kuchnia. Sprzątanie kuchni biurowej.

Kuchnia sprzątanie kuchni biurowej. Kuchnia biurowa to ważna przestrzeń dla każdego biura. Ludzie zbierają się tutaj, aby zrobić filiżankę kawy, herbaty lub coś przekąsić, co stanowi przerwę w ich napiętym harmonogramie. Wiele biur ma wspólną kuchnię, co oznacza, że ​​przez większość czasu dzielą się naczyniami i naczyniami.

Z drugiej strony większość tych kuchni nie ma regularnych usług sprzątania. Czyszczenie powierzchni kuchennych i przyborów kuchennych odbywa się od czasu do czasu za pomocą gąbek i środków czyszczących, które mogą cicho gromadzić zarazki i bakterie. Niektóre z tych bakterii mogą prowadzić do zatrucia pokarmowego i rozprzestrzeniać infekcje, takie jak przeziębienie.

Oto dziesięć zaskakujących faktów na temat kuchni biurowej, o których powinieneś wiedzieć.

1) Kuchnia sprzątanie kuchni biurowej. Powierzchnie i bakterie

Biurka to miejsca hodowli bakterii, kiedy po raz ostatni dezynfekowałeś biurko, telefon lub klawiaturę? Używamy naszych maszyn i telefonów, a następnie idziemy do kuchni w biurze i dotykamy powierzchni zanieczyszczonymi rękami. Aby uniknąć rozprzestrzeniania się bakterii, powierzchnie w kuchni biurowej należy często przecierać środkiem dezynfekującym i czystą szmatką, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób.

2) Kuchnia sprzątanie kuchni biurowej. Bałagan

Niektóre biura nie mają sklepów, a ponieważ ludzie nie chcą zostawiać rzeczy, których nie potrzebują na biurku, umieszczają je w biurowej kuchni. Do tych przedmiotów należą parasole, zmiana butów, kurtki i torby, żeby wymienić tylko kilka. Zaśmiecenie w kuchni nie tylko sprawi, że kuchnia będzie wyglądać nieporządnie, ale także stworzy siedlisko dla gryzoni.

3) Kuchnia sprzątanie kuchni biurowej. Wspólne przybory biurowe

Większość wspólnych narzędzi nie jest odpowiednio czyszczona. Są one czyszczone za pomocą gąbki, która przenosi bakterie, ponieważ nie jest dobrze wietrzona ani dobrze płukana. Dlatego, kiedy naczynia są czyszczone, są one posmarowane tylko większą liczbą bakterii.

4) Kuchnia sprzątanie kuchni biurowej. Brudna lodówka

Większość firm nie ma zasad i przepisów dotyczących użytkowania lodówki w biurze. Dlatego ludzie niosą jedzenie do pracy, a następnie zapominają, pozostawiając je w lodówce. Może to prowadzić do zanieczyszczenia żywności i zatrucia pokarmowego. Złe jedzenie w lodówce może również powodować nieprzyjemny zapach w biurze.

5) Kuchnia sprzątanie kuchni biurowej. Ręczniki kuchenne i gąbki

Większość biurowych ręczników kuchennych nie jest regularnie czyszczona tak, jak powinny, ale po ich wyczyszczeniu nie są one suszone i nadawane. Ponadto niektóre osoby używają ręczników kuchennych przeznaczonych na przybory kuchenne tylko do czyszczenia rąk. Może to prowadzić do rozprzestrzeniania się chorób w biurze.

6) Kuchnia sprzątanie kuchni biurowej. Bin Office

Nie zdziw się, gdy zobaczysz szkodniki i gryzonie w kuchni biurowej. Jeśli kosze biurowe nie zostaną opróżnione i wymienione, nie ma wątpliwości, że owady i gryzonie wykryją zapach. Resztki jedzenia są często pozostawione w pojemnikach biurowych na kilka dni, co czyni je gnijącymi i pożądanymi dla szkodników. Wynika to z faktu, że pojemniki biurowe nie są opróżniane tak często, jak powinny.

7) Kuchnia sprzątanie kuchni biurowej. Zlew kuchenny

Zlew kuchenny powinien być używany wyłącznie do czyszczenia naczyń. Jednak niektóre osoby niewłaściwie używają zlewu, myjąc ręce po wizycie w toaletach lub czyszcząc inne przedmioty, których nigdy nie należy myć w zlewie kuchennym. Niektórzy ludzie również płuczą usta i plują w zlewie kuchennym. Jest to niehigieniczne i każde biuro powinno zapewnić oddzielny zlew na inne zadania. Zlew kuchenny należy utrzymywać w czystości i dezynfekować.

8) Kuchnia, sprzątanie kuchni biurowej. Czysta podłoga

Wszyscy są zajęci w biurze. Utrudnia to uświadomienie sobie, że na podłodze rozlewa się kawa i herbata. Podłoga może być lepka i nieprzyjemna.

9) Kuchnia, sprzątanie kuchni biurowej. Zasady mikrofalowe

Ogrzewanie niektórych potraw w kuchence mikrofalowej prowadzi do nieprzyjemnego zapachu w kuchni. Jedzenie takie jak ryba może spowodować dzień ostrych zapachów w biurze. Kuchnia biurowa powinna mieć zasady informujące pracowników o tym, co jest dozwolone w kuchence mikrofalowej, aby utrzymać przyjemny zapach w kuchni.

10) Kuchnia, sprzątanie kuchni biurowej. Słaba pamięć masowa

Aby zapobiec chaotycznej kuchni biurowej, zastanów się nad półkami, które są wyraźnie oznakowane, aby ludzie wiedzieli, gdzie umieścić żywność, przybory kuchenne i inne przedmioty przechowywane w kuchni biurowej.

Ponieważ wszyscy w biurze są zajęci pracą, aby firma była doskonała, czas na sprawdzenie ogólnej czystości kuchni w biurze jest ograniczony. Jeśli tak jest w twoim biurze, rozważ ofertę Think ECO Think BIO, która oferuje usługi sprzątanie dla firm. Zapewniamy czyste, świeże i przyjemne środowisko dla wszystkich pracowników i firm. Nasz komercyjny zespół sprzątający w Warszawie może pochwalić się ponad 23-letnim doświadczeniem w czyszczeniu i może zapewnić spersonalizowany program dla Twojej przestrzeni biurowej.