Amerykanin wygrywa mistrzostwa świata w czyszczeniu okien

Podczas Cleaning Show , odbywającego się obecnie w Londynie, odbył się pierwszy w historii puchar świata w myciu okien, konkurs czyszczenia okien, który przyciągnął zawodników z całego świata. Według raportów Daily Mail , Amerykanin pokonał kilku twardych konkurentów, aby zabrać do domu koronę.

„Konkurs odbył się w pawilonie do czyszczenia okien” – powiedział John Lombardo, wiceprezes ds. Globalnego marketingu i sprzedaży w firmie Unger Enterprises. „Unger jest dumnym zwolennikiem tych konkursów na mycie okien na całym świecie, starając się zaprezentować„ najlepsze z najlepszych ”środków do czyszczenia okien”.

Konkursy są w istocie zjawiskiem ogólnoświatowym. W tym szczególnym wydarzeniu wzięli udział eksperci od okien z Anglii, Szwecji, Irlandii i Ameryki.

Każdy zawodnik otrzymał nieco ponad 2 galony wody i 300 mm wycieraczkę. Następnie powierzono im zadanie czyszczenia trzech okien w stylu biurowym. Uczestnicy byli mierzeni w czasie i dokonywano potrąceń na podstawie wszelkich rozmazów, które zostały pozostawione.

Ostatecznie Jeremiah Hickey z On The Spot Window Cleaning California odebrał główną nagrodę (nieco ponad 1300 $) i tytuł po ukończeniu w zaledwie 17,02 sekundy.

„Byłem naprawdę zaskoczony. Aby usłyszeć moje imię jako zwycięzcy, byłem totalnie podekscytowany – powiedział Hickey. – To inna wdowa niż to, do czego jestem przyzwyczajony, inna technika, więc jestem naprawdę zaskoczony. To było dobre wydarzenie.

Hickey, który ma 42 lata, nie jest nowy w rywalizacji, a także został koronowanym zwycięzcą w amerykańskim konkursie Speed ​​Window Clean, który odbył się w tym roku w San Diego.

Chociaż urzędnicy Guinness World Records byli pod ręką, żadne rekordy nie zostały pobite. W tej konkretnej kategorii aktualnym rekordzistą świata jest Terry „Turbo” Burrows z Essex w Anglii, z czasem zaledwie 9,14 sekundy.

„Mycie okien to profesjonaliści w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu” – powiedział Lombardo. „Uzbrojeni w myjkę i wycieraczkę mają za zadanie szybko i skutecznie myć okna na całym świecie. Chociaż są dumni z dobrze wykonanej pracy, mają również element biznesowy, który wymaga szybkiego wejścia i zejścia ze szkła, bez pozostawiania smug lub kropelek (co może prowadzić do ponownego wykonania pracy). ”

Dodaje, że konstrukcja i działanie narzędzi do czyszczenia okien mają kluczowe znaczenie w czyszczeniu okien. 

„W Think ECO Think BIO współpracujemy z urządzeniami do czyszczenia okien na całym świecie, aby tworzyć najlepsze w swojej klasie produkty, od myjek, które zatrzymują i uwalniają wodę w optymalny sposób, po wycieraczki wykonane z wysokiej jakości materiałów i zaprojektowane z myślą o najlepszej ergonomii podczas użytkowania , do najwyższej jakości gumy, która ślizga się po szkle bez pozostawiania smug i zamglenia ”, mówi Lombardo. „Profesjonalna jakość jest powodem, dla którego wycieraczki Unger są najlepszym na świecie wyborem dla prawdziwych profesjonalistów do czyszczenia okien”.