Sprzątanie domu – organizacja czasu

sprzątanie domu eko

Niektórzy z nas są bardziej zorganizowani, inni mniej.  Organizacja czasu sprzątania jest niezwykle istotna, ponieważ znacznie ułatwia czyszczenie naszego mieszkania i przyspiesza czas jego trwania. Dobrze zaplanowane sprzątanie domu to podstawa jego sprawnego przebiegu oraz skuteczności.

Jak zorganizować czyszczenie mieszkania?

Musisz pomyśleć o czynnościach, które są niezbędne aby utrzymać dom w czystości. Poniżej znajduje się sugerowana lista, która pozwoli Ci wyczyścić wszystkie najważniejsze elementy w domu i utrzymać go w idealnym stanie czystości w szybki i sprawny sposób.

1. Zbierz wszystkie rzeczy, których potrzebujesz, aby wyczyścić swoje mieszkanie. Potrzebne Ci będą chociażby: środki do czyszczenia szkła, mebli, podłóg, uniwersalne środki czyszczące, środki dezynfekujące oraz ścierki i mop.

2. Opróżnij kosze na śmieci. Jeśli jest to niezbędne, wyczyść je.

3. Powycieraj wszystkie płaskie powierzchnie z kurzu. Jeśli na blatach czy szafkach są większe zabrudzenia przetrzyj je na mokro lub specjalnym środkiem do czyszczenia mebli.

4. Wycieraj przełączniki światła, klamki, ramy do obrazów, parapety i inne często używane powierzchnie. Mimo, że gromadzi się na nich wiele brudu często zapominamy o ich czyszczeniu.

5. Regularnie (co tydzień lub rzadziej) czyść rolety, przegrody na regałach i szafkach i półki od góry do dołu.

6. Pamiętaj o zamiataniu/ odkurzaniu, myciu i polerowaniu podłóg.

7. Odkurzaj obszary dywanów / chodników / mat wejściowych, usuwając przy okazji wszelkie wycieki i silne zabrudzenia.

Organizacja i profesjonalne środki czystości – idealny zestaw na sprzątanie domu!

Organizacja i stworzenie planu sprzątania to pierwszy krok do idealnie czystego domu. Zaplanuj swój czas na porządki. Pozwoli Ci to oszczędzić czas i nie zapomnieć o żadnej powierzchni, w której może pojawić się brud. Aby jeszcze bardziej podnieść efektywność i tempo sprzątania skorzystaj z profesjonalnych środków czystości od Think Eco Think Bio. W ekologiczny sposób pomagają one pozbyć się niechanych zabrudzeń. Czysty dom to zdrowy dom! Zagwarantuj go swoim domownikom i postaw na bio sprzątanie domu!