Jak dbać o fugi?

Jak dbać o fugi? 4 NAJLEPSZE SPOSOBY CZYSZCZENIE FUG

Wielu z nas zastanawia się zapewne jak dobrze dbać o fugi? Któż z nas nie chce bowiem aby nasza łazienka wiecznie lśniła czystością? Jest to niezwykle ważne miejsce w domu, w który dbamy o naszą higienę. Aby jednak łazienka dobrze pełniła swoją funkcję, sama również musi być utrzymywana w higienie. Łazienka powinna być jak najbardziej porządkowa oraz czysta. Czyszczenie i ochrona płytek i fug powinny być równoległe, w przeciwnym razie w krótkim czasie zabrudzisz i zmatowisz zarówno płytki jak i fugi.

Ręczne czyszczenie brudnych fug za pomocą skalpela w celu ich wymiany jest żmudnym i trudnym zadaniem. Najlepiej regularnie je czyścić i różnymi środkami zapobiegać osadzaniu się pleśni i tworzeniu grzyba na ich powierzchni. Na tym blogu dowiesz się, jak chronić zaprawę przed zabrudzeniami.

Jak dbać o fugę? 4 najlepsze sposoby ochrony zaprawy przed barwieniem

1. Jak dbać o fugę? Uszczelnianie płytek i fug

Fugi składają się z cementu, który ma porowate właściwości fizyczne, dzięki czemu pochłania on wszelkie plamy na bazie oleju, wody i mydła. Naturalne jest, że płytki łazienkowe są regularne brudzone mydłem i wodą. Jak więc zapobiec ich wchłanianiu się w głąb płytek i fug? Z odpowiednim uszczelniaczem! Uszczelniacz nie pozwoli, aby jakiekolwiek zabrudzenia dostawały się głębiej zaprawy między płytkami. Co więcej, uszczelniacz taki można również umieścić na płytkach, aby nie straciły one swojego połysku.

2. Jak dbać o fugę? Okresowe czyszczenie

Odbarwienie fug nie następuje z dnia na dzień. Każdego dnia plamią się one nieznacznie, co nie jest widoczne gołym okiem. Jednak w ciągu trzech czy czterech miesięcy można zobaczyć jak stają się one coraz bardziej zabrudzone. Rozwiązaniem jest regularne czyszczenie fug w ustalonych odstępach czasu. Płytki prysznicowe i fugi najlepiej czyścić gąbką lub szmatką. Jeśli nie chcesz tego robić sam, możesz także skonsultować się z profesjonalną firmą do czyszczenia płytek i fug.

3. Jak dbać o fugę? Wykorzystaj świece

Możesz wykorzystać wszelkie świece, których używasz w domu. Wosk zawarty w świecy pozwoli utworzyć na fugach specjalną warstwę ochronną, która będzie doskonałym zabezpieczeniem przed zabrudzeniami, gromadzeniem się bakterii oraz pleśni. To świetny sposób na utrzymanie fug w dobrym stanie przez długi czas.

4. Jak dbać o fugę? Farbuj fugi

Jest to jedna z najtrudniejszych technik do wykonania.  Możesz na przykład tworzyć fugi za pomocą już barwionej zaprawy. Możesz również pomalować fugi, ale ryzykujesz poplamieniem płytek.

Te metody są pomocne w zapobieganiu brudzeniu się płytek i fug. Dzięki nim nie będziesz musiał ich wymieniać. Możesz również wynająć profesjonalne ekpiy do czyszczenia kafelków i fug, jeśli nie były one czyszczone przez długi czas.

Zadzwoń do Think ECO Think BIO pod numer 513 230 770. Uzyskaj informację na temat usług czyszczenia płytek i fugi.