Jak usunąć plamy z oleju na kostce brukowej?

Jak usunąć plamy z oleju na kostce brukowej?

Jak usunąć plamy z oleju na kostce brukowej? Kostka brukowa posiada strukturę, która bardzo  szybko chłonie wodę i inne zabrudzenia w tym tłuste plamy z oleju silnikowego. Niektóre rodzaje kostki brukowej są fabrycznie impregnowane. Znacznie ułatwia to usuwanie zabrudzeń ale większość nie posiada warstwy ochronnej. W związku z tym usuwanie zabrudzeń, zwłaszcza plam z oleju, jest bardzo pracochłonne. Najtrudniejsze do usunięcia są plamy z ciepłego oleju oraz starsze zabrudzenia, które wniknęły bardzo głęboko w strukturę kostki brukowej.

Jak usunąć plamy z oleju na kostce brukowej? Najczęściej stosowane sposoby usuwania plam z oleju na betonie

Plamy z oleju silnikowego na podjeździe oraz plamy z grillowanych potraw na kostce brukowej są bardzo trudne do usunięcia. Tego rodzaju zabrudzenia bardzo szybko się rozprzestrzeniają i tworzą duże plamy. Wystarczy zaledwie kilka kropel oleju silnikowego, a w krótkim czasie plama powiększa się do obszaru kartki formatu A4. Dodatkowo, krople oleju wnikają bardzo głęboko w strukturę kostki brukowej. W związku z tym ich usunięcie staje się niełatwym zadaniem. Do najpopularniejszych metod usuwania uciążliwych plam z oleju na kostce brukowej należą:

 1. Usuwanie plam z oleju łagodnym detergentem – bardzo często stosowany sposób to łagodny środek myjący np. płyn do mycia naczyń oraz silny strumienia wody.

Zalety: 

 • skuteczne usuwanie plam z oleju, a także bezpieczne dla czyszczonej powierzchni

Wady:

 • nieskuteczne w przypadku starszych zabrudzeń oraz plam z ciepłego oleju
 1. Usuwanie plam z oleju palnikiem gazowym – popularny sposób na pozbycie się starszych zabrudzeń z oleju na kostce brukowej.

Zalety:

 • skutecznie usuwanie plam z oleju na betonowych powierzchniach

Wady:

 • duże ryzyko odbarwień czyszczonej powierzchni, metoda wymagająca dużej wprawy i zachowania środków ostrożności
 1. Usuwanie plam z oleju piaskiem- metoda pozwalająca usunąć nieestetyczne plamy z oleju na betonie bez użycia silnych środków chemicznych

Zalety:

 • skuteczne usuwanie plam z oleju na kostce brukowej

Wady:

 • metoda nieskuteczna w przypadku starszych zabrudzeń
 1. Usuwanie plam z oleju silnymi środkami czyszczącymi – specjalistyczne preparaty do usuwania silnych zabrudzeń z różnego rodzaju powierzchni w tym z kostki brukowej.

Zalety:

 • skuteczne usuwanie silnych zabrudzeń

Wady:

 • ryzyko odbarwień czyszczonej powierzchni, metoda wymagająca zachowania szczególnych środków ostrożności, ryzyko negatywnego wpływu na zdrowie

Jak usunąć plamy z oleju na kostce brukowej? Rewolucyjny sposób na uciążliwe plamy z oleju na kostce brukowej

Usuwanie plam z oleju na betonowych powierzchniach nie musi być czasochłonne ani ryzykowne. Naturalne wyciągi roślinne zawarte w skoncentrowanym preparacie do usuwania uporczywych zabrudzeń pozwalają pozbyć się nawet bardzo głębokich plam z oleju na kostce brukowej. Szybkie usuwanie zabrudzeń i bez ryzyka odbarwień czyszczonych powierzchni, a także bez negatywnego wpływu na zdrowie i środowisko naturalne. ABETA to przełomowy środek do usuwania silnych zabrudzeń z oleju na kostce brukowej. Jest całkowicie bezpiecznym i biodegradowalnym sposobem na usunięcie plam z kostki brukowej. Plamy z oleju silnikowego na podjeździe czy plamy po grillu na kostce pozostaną jedynie wspomnieniem. Bez długotrwałego czyszczenia oraz bez odbarwień kostki brukowej i bez szkody dla zdrowia. ABETA to nowoczesny i ekologiczny środek do usuwania najsilniejszych zabrudzeń z oleju na betonowych powierzchniach.