Plamy z czerwonego wina – dowiedz się jak je usunąć!

Jak usunąć plamy z czerwonego wina?

Czerwone wino należy do najpopularniejszych trunków na świecie. Idealnie pasuje do lekkiego obiadu czy romantycznej kolacji. Niestety, plamy z czerwonego wina potrafią skutecznie zepsuć nawet najbardziej udane spotkanie. Plamy z wina na ubraniu, odzieży i meblach- czy istnieją skuteczne sposoby na uporczywe zabrudzenia?

Sprawdzone sposoby na plamy z czerwonego wina

Uroczysta kolacja, toast, chwila nieuwagi i na obrusie pojawia się nieestetyczna, czerwona plama. W takiej sytuacji istotne znaczenie ma szybka reakcja. Świeże  plamy z wina można usunąć dzięki soli i zimnej wodzie. Spora ilość soli naniesiona bezpośrednio na plamę, a następnie moczenie w zimnej wodzie pomoże pozbyć się plamy z wina na obrusie i na ubraniu. Niestety, ta metoda sprawdza się jedynie w przypadku świeżych plam, na starsze sól kuchenna i zimna woda jest nieskuteczna. Sprawdzonym sposobem na starsze plamy z wina jest woda utleniona oraz krem do golenia.

Jak usunąć plamy po winie z ubrania?

Stare  plamy z wina na ubraniu czy obrusie warto moczyć w roztworze z czterech łyżek sody i litra wody. Kolejnym sposobem na stare plamy z czerwonego wina jest posmarowanie zabrudzonego miejsca kremem do golenia i następnie spłukanie ciepłą wodą. Domowe metody na plamy z wina mogą być bardzo skuteczne w przypadku zabrudzonych ubrań czy tekstyliów domowych. Co jednak, jeśli ulubiony trunek wyląduje na eleganckiej sofie czy nowym fotelu?

Jak usunąć plamy z czerwonego wina z tapicerki meblowej?

Czyszczenie tapicerki zwłaszcza z tak uporczywych zabrudzeń jak plamy z czerwonego wina nie należy do najłatwiejszych. Wino wnika głęboko w tapicerkę meblową pozostawiając nieestetyczną i uciążliwą plamę. Dostępne preparaty do czyszczenia tapicerki meblowej zazwyczaj wymagają czasochłonnego czyszczenia, a przy tym mogą powodować odbarwienia czyszczonej powierzchni. Plamy z czerwonego wina na tapicerce meblowej wymagają zastosowania środka, który skutecznie pomaga pozbyć się uciążliwego zabrudzenia, a przy tym jest łagodny tapicerki meblowej. Idealnym rozwiązaniem jest nowoczesny, ekologiczny preparat Atapa.

Jaki preparat do usuwania czerwonego wina wybrać?

Środek do czyszczenia tapicerki oparty na naturalnych wyciągach roślinnych, szybko i skutecznie usuwa nawet najstarszą plamę z wina na tapicerce meblowej, a przy tym jest łagodny dla czyszczonej powierzchni i przyjazny środowisku naturalnemu. Innowacyjny preparat jest łatwy w użyciu i bardzo wydajny, doskonale sprawdza się w usuwaniu plam z wina na tapicerce meblowej.