Jak usunąć plamy z czerwonego wina?

Jak usunąć plamy z czerwonego wina?

Jak usunąć plamy z czerwonego wina? to pytanie nurtuje niemalże każdego, kto lubi czerwone wino pić. Czerwone wino od zawsze uchodzi za wyjątkowo szlachetny trunek. Podkreśla smak potraw i doskonale sprawdza się podczas uroczystych toastów. Trudno sobie wyobrazić romantyczną kolację przy świecach bez lampki czerwonego wina. Szlachetny trunek ma jednak sporą wadę: plamy z czerwonego wina są szczególnie trudne do usunięcia i wymagają użycia specjalistycznych środków. Poznaj najlepsze metody i usuń plamy z czerwonego wina szybko i skutecznie.

Usuń plamy z czerwonego wina domowymi sposobami

Plamy z czerwonego wymagają specjalnego traktowania. Przede wszystkim ważna jest jak jak najszybsza reakcja na pojawiające się zabrudzenie. Najbardziej znanym sposobem jest użycie soli kuchennej oraz moczenie w zimnej wodzie. Usunąć plamy z czerwonego wina można również przy pomocy ciepłej wody, a najmniej znaną metodą jest zastosowanie białego wina lub szampana bezpośrednio na plamy. Metody te sprawdzają się jedynie w przypadku świeżych plam, a zamierzony efekt można uzyskać na obrusach czy ubraniach. Domowymi sposobami trudno usunąć plamy z wina na tapicerce meblowej i samochodowej. Starsze plamy z czerwonego wina można spróbować usunąć kremem do golenia lub roztworem z litra wody i czterech łyżek sody oczyszczonej.

Usuń plamy z czerwonego wina z tapicerki meblowej

Domowe sposoby na usunięcie plamy z czerwonego wina sprawdzają się w przypadku świeżych plam na ubraniach czy obrusach. Sprawdzoną metodą na usuwanie plam z czerwonego wina na tapicerce meblowej jest kwasek cytrynowy, który należy nanieść na plamę, a następnie wyczyścić miejsce proszkiem do prania i ciepłą wodą. Sposób jest dość pracochłonny, a przy tym dość ryzykowny. Domowe sposoby na usuwanie plam z czerwonego wina mogą powodować odbarwienie tkanin lub powiększenie się plamy, dlatego warto zastosować specjalistyczny preparat do usuwania plam z czerwonego wina.

Usuń plamy z czerwonego wina szybko i skutecznie

Usuwanie plam z czerwonego wina na tapicerce meblowej nie musi być uciążliwe. Specjalistyczny środek do usuwania plam z czerwonego wina ATAPA, szybko i bezpiecznie usuwa nawet najstarsze plamy z czerwonego wina. Innowacyjna formuła oparta na wyciągu z endemicznej rośliny pozwala szybko usunąć  plamy z czerwonego wina bez ryzyka odbarwień tapicerki, bez nieprzyjemnego zapachu i długiego czyszczenia sofy czy fotela. ATAPA to ekologiczny środek bezpieczny dla zdrowia i przyjazny dla środowiska naturalnego. Usuń plamy z czerwonego wina bezpiecznie i skutecznie.

Kilka sztuczek na usunięcie plam z czerwonego wina

Czy ty też lubisz wypić lampkę czerwonego wina? Prawdopodobnie napotkałeś już plamy z wina! Czy wydaje Ci się, że Twoja koszulka, spodnie lub dywan są całkowicie zepsute, gdy rozlejesz czerwone wino? Na szczęście istnieje wiele sztuczek, aby pozbyć się tych upartych plam.

Zwróć uwagę! Natychmiast usuń plamę, w przeciwnym razie wino będzie wchłaniać w tkaninę. Nie pocieraj, nie ocieraj ani nie poleruj – wtedy pogorszysz plamę. 

Wskazówka 1. Czerwone wino vs. białe wino

To prawda, że ​​można usunąć plamę z czerwonego wina za pomocą białego wina! Należy wylać białe wino na plamę, a następnie po prostu umyć zabrudzoną odzież w pralce.

Jeśli wolisz pić białe wino zamiast używać go jako odplamiacza, możesz zastosować tę sztuczkę z octem lub wodą gazowaną .

Wskazówka 2. Skrobia kukurydziana

Posyp trochę skrobi kukurydzianej na plamęi pozostaw do całkowitego wyschnięcia . Posmaruj lub odkurz mąkę kukurydzianą następnego dnia. Nie należy myć ani szorować!

Wskazówka 3. Sól

Nie bądź oszczędny i posyp dużą ilością soli plamę z czerwonego wina! Następnie wypłucz ubranie, a potem namocz je w wodzie, do której dodano sól. Na koniec ubranie z plamą upierz w pralce.

Wskazówka 4. Usuń plamy wódką lub dżinem

Plamę z czerwonego wina można także wybawić wódką lub dżinem. Wylej trochę trunku na plamę aby ją usunąć.

Wskazówka 5. Usuń zaschnięte plamy z wina

Wysuszone plamy są znacznie trudniejsze do usunięcia. Możesz spróbować zmiękczyć plamę, stosując płynny detergent i pozostawić do namoczenia przez godzinęPomocne może być również wykonanie mieszanki naturalnego mydła i boraksu.