Czyszczenie kanapy z mikrofibry

Czyszczenie kanapy

Czyszczenie kanapy z mikrofibry jest dosyć proste. Mikrofibra jest jednym z najnowszych trendów wnętrzarskich. Gustowny mebel ma sporą przewagę nad produkowanymi z tradycyjnych materiałów: jest bardziej odporny na wszelkiego rodzaju plamy. Niestety, nie jest odporna na kurz. Czysta sofa z mikrofibry to istotna kwestia, zwłaszcza dla osób posiadających psa lub kota. Okazuje się, że utrzymanie sofy z nowoczesnego materiału w czystości również nie należy do najłatwiejszych.

Czyszczenie kanapy z mikrofibry- sprawdzona metoda

Najważniejszą kwestią związaną z czyszczeniem sofy z mikrofibry jest świadomość, że użycie wody pozostawi na niej nieestetyczne i trwałe zacieki. Specyfika materiału oznacza, że większość dostępnych na rynku środków do prania tapicerki nie jest wskazana do czyszczenia sofy z mikrofibry. Dobrym sposobem na pozbycie się brudu, kurzu oraz sierści jest zastosowanie domowego sposobu. Po wcześniejszym, dokładnym odkurzeniu sofy z mikrofibry należy delikatnie rozpylać na powierzchnię sofy spirytus salicylowy, a spryskane miejsce dokładnie przetrzeć szorstką stroną gąbki. Kolejnym etapem jest czyszczenie sofy z mikrofibry za pomocą szczoteczki do czyszczenia. Domowy sposób jest  skuteczny, ale bardzo pracochłonny, a poza tym może nie sprawdzić się w przypadku sofy o bardzo intensywnej barwie. Zastosowanie spirytusu salicylowego nie jest zalecane w przypadku sofy z mikrofibry w odcieniu czerwieni, pomarańczu czy zieleni.

Czyszczenie kanapy z mikrofibry- najlepszy sposób

Nowoczesne meble z mikrofibry doskonale prezentują się we wnętrzach, a przy tym są bardziej odporne na plamy i zabrudzenia. Czyszczenie sofy z mikrofibry z kurzu, brudu czy sierści jest zajęciem bardzo pracochłonnym, a w przypadku żywych kolorów takich jak czerwony, pomarańczowy czy zielony, domowe sposoby mogą okazać się niewystarczające. Czysta sofa z mikrofibry z pewnością jest ozdobą salonu i znacznie dłużej pełni swoją funkcję, dlatego warto skorzystać z innowacyjnego preparatu opartego na wyciągach roślinnych. ATAPA jest środkiem czyszczącym, który sprawdzi się w przypadku wielu tapicerek meblowych, w tym mikrofibry. Nowoczesny i ekologiczny preparat czyszczący skutecznie usuwa kurz, brud, sierść, a przy tym jest łagodny dla czyszczonej powierzchni. ATAPA nie powoduje przebarwień tkaniny i zabezpiecza przed powstawaniem zacieków. Środek jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla dróg oddechowych. Całkowicie biodegradowalny preparat doskonale sprawdza się w pielęgnacji tapicerki meblowej i zapewnia idealnie czystą sofę z mikrofibry.