Ekologiczne środki czystości. Sprawdź Think ECO Think BIO!

Ekologiczne środki czystości.

Przewodnik dla początkujących po ekologicznym czyszczeniu

W dzisiejszych czasach sprzątanie w domu kojarzy się z produktami chemicznymi i ostrymi środkami dezynfekującymi. Rzeczywiście, wśród niektórych panuje przekonanie, że powierzchnia nie zostanie odpowiednio wyczyszczona, dopóki nie zostanie wybielona ostrą chemią.

Tak jednak nie jest i przez stulecia ludzie sprzątali swoje domy w znacznie bardziej naturalny sposób.

Teraz „czyszczenie ekologiczne”, jak zostało nazwane, powraca – choć powoli – i ma wiele zalet. Od niższych kosztów po mniejszy wpływ na środowisko. Czyszczenie ekologiczne to świetny sposób na szorowanie w bardziej ekologiczny i bardziej wydajny sposób.

Ekologiczne środki czystości. Korzyści z ekologicznego czyszczenia

Istnieje sześć oczywistych korzyści z przejścia na bardziej przyjazne dla środowiska metody czyszczenia. Oto one!

1) Mniej substancji chemicznych jest wchłanianych do organizmu

Usuwając obecność ostrych, zsyntetyzowanych chemikaliów podczas procesu czyszczenia, ograniczasz ich istnienie w domu i zapobiegasz ich wchłanianiu przez skórę. Jest to szczególnie ważne dla dzieci i osób o wrażliwej skórze.

2) Czystsze środowisko

Używanie naturalnych składników czyszczących oznacza, że ​​świat wokół ciebie nie jest zanieczyszczony ostrymi chemikaliami.

3) Lepsza jakość powietrza

Jeśli chemikalia nie są rozpylane w powietrzu, jakość powietrza powinna się poprawić.

4) Niższy koszt

Naturalne składniki są tańsze i często można je stosować wiele razy, dzięki czemu czyszczenie jest bardziej opłacalne.

5) Bezpieczniejsze produkty

Chemikalia są bardzo niebezpieczne. Składniki naturalne często nie stanowią takiego samego zagrożenia. Wynika to z tego, że na ogół nie są łatwopalne ani toksyczne.

6) Przejrzystość składników.

Dzięki produktom naturalnym wiesz, co zawierają i gdzie pozyskano składniki – co jest znacznie trudniejsze w przypadku produktów chemicznych.

Ekologiczne środki czystości. Jak stać się zielonym?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jeśli zdecydujesz się przejść na metody czyszczenia ekologicznego, jest zaopatrzenie się w podstawowe składniki. Są to woda, sok z cytryny, sól, soda oczyszczona i ocet. Umożliwią one posprzątanie całego domu w bardziej ekologiczny sposób. Możesz dodać kilka innych rzeczy, ale z pewnością są to najważniejsze z nich.

Po ich przechowywaniu musisz nauczyć się efektywnie z nich korzystać.

Jeśli nie masz czasu na wykonywanie samemu środków do czyszczenia lub są one nieskuteczne, zaopatrz się w środki czystości Think Eco Think Bio!

Zacznijmy od zewnątrz – domowe sposoby na czyszczenie

Mieszanie soku z cytryny z wodą to doskonały sposób na mycie okien. Sok pomaga przebić się przez brud i stworzyć świetny połysk. 

Jeśli jesteś czytelnikiem gazety, zamiast wyrzucać je, użyj ich do wytarcia okien po nałożeniu roztworu soku z cytryny i wody. Technikę tę można również zastosować do czyszczenia lusterek i innych powierzchni szklanych.

Gdy twoje okna będą czyste, umyj także powierzchnie wokół nich. Woda i sok z cytryny dobrze sprawdzą się na powierzchniach plastikowych, ale w przypadku drewna należy połączyć oliwę z oliwek z sokiem z cytryny. Taką mieszankę nakładamy na drewno miękką ściereczką. W przypadku trudnych plam dodajemy sól, aby utworzyć pastę. Przecieramy powierzchnię, a następnie delikatnie polerujemy obszar miękką ściereczką.

W przypadku powierzchni metalowych połącz sól, ocet i mąkę, aby uzyskać pastę. Wcieraj go w metal, pozostaw do wyschnięcia na godzinę, a następnie wytrzyj.

Soda oczyszczona to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się domowych zapachów. Dodaj trochę na dno kosza lub umyj nią pojemniki. Powierzchnie można również zetrzeć sodą oczyszczoną, dodając jej niewielką ilość na wilgotną szmatkę .

Czyszczenie odzieży w sposób ekologiczny może początkowo wydawać się nieco trudniejsze, ale w rzeczywistości jest łatwiejsze niż myślisz. Chodzi przede wszystkim o wydajność, więc pierz w odpowiedniej temperaturze i dodaj ekologiczny środek. Naturalne płyny do prania są ekonomiczne i całkowicie pozbywają się szkodliwych chemikaliów, które podrażniają skórę i szkodzą środowisku.

Pamiętaj, na naszej stronie znajdziesz ekologiczne produkty czyszczące, które są przyjazne dla środowiska, mają wiele zastosowań i mogą zaoszczędzić pieniądze. W Think ECO Think BIO znajdziesz produkty o doskonałej mocy czyszczenia, które zastosujesz do niemal każdej powierzchni!