Etykietowanie szkła na różne sposoby

Etykietowanie szkła.

Etykietowanie szkła odbywa się ze względów czysto praktycznych lub dekoracyjnych, oczywiście można je łączyć. Przedstawiamy różne metody znakowania szkła, trwałe i odwracalne. Skorzystaj z naszych praktycznych opisów, które pomogą Ci wybrać najlepszą metodę dla Twoich potrzeb.

Jak można oznaczyć szkło?

Szkło można opisywać farbą do szkła, kremem do wytrawiania lub piaskowaniem , ale także zwykłym pisakiem foliowym. W wielu domach okulary są również wyposażone w etykiety, które mogą być również wodoodporne.

Powstaje więc pytanie: jaki jest cel etykiety? Jeśli chcesz oznaczyć szkło ze względów czysto praktycznych, wystarczy etykieta foliowa. Spersonalizowane prezenty szklane są dostarczane z matowym wykończeniem lub malowaniem artystycznym.

Jakie są dostępne opcje etykietowania?

Etykietowanie szkła
Etykietowanie szkła
  • Etykiety papierowe: do etykietowania drukarką lub ręcznie, nie wodoodporne, do krótkotrwałego etykietowania
  • Etykiety foliowe: do opisywania drukarką lub ręcznie, wodoodporne i odporne na zabrudzenia, do długotrwałego, ale odwracalnego etykietowania
  • Etykietowanie długopisem foliowym: wodoodporne, ale nie odporne na zarysowania, do pisania na powierzchniach szklanych, które nie są narażone na intensywne użytkowanie, raczej krótkotrwałe, odwracalne, czysto praktyczne
  • Kolor szkła: w zależności od produktu, nawet nadający się do mycia w zmywarce, do dekoracyjnego znakowania powierzchni normalnego zużycia, możliwe różne kolory
  • Matowanie kremem wytrawiającym: wodoodporne, odporne na zarysowania, nieodwracalne, estetyczne i trwałe napisy
  • Mata do piaskowania: wodoodporna, odporna na zarysowania, nieodwracalne, estetyczne i trwałe napisy, wymagane specjalne wyposażenie

Etykietowanie szkła. Napis ozdobny: malowany czy matowy?

Ozdobne napisy są oczywiście bardziej złożone niż te czysto korzyściowe. Niemniej jednak możliwe jest samodzielne wykonanie etykiet. Masz wybór między malowaniem specjalnymi kolorami a żrącym kremem.

Jeśli wybierzesz napis w kolorach szkła, masz duży wybór różnych kolorów. Możesz również użyć przezroczystego materiału w kolorze. Kolory suszone następnie w piekarniku mają szczególnie dobrą trwałość.

Zmatowienie kremem do wytrawiania sprawia, że ​​naniesiona powierzchnia szkła wygląda bardzo szlachetnie, kontrast między matowym i błyszczącym podkreśla napis. Przed nałożeniem kremu najpierw wytnij folię samoprzylepną, która ogranicza napis na zewnątrz.

Etykietowanie szkła. Oznaczyć szkło przez piaskowanie

Aby pisać na szkle i dekorować szkło za pomocą piaskarki, potrzebujesz nie tylko odpowiedniego sprzętu technicznego, ale także know-how i pewnego instynktu. Jeśli chcesz obrabiać szklanki w dużych ilościach, warto zainwestować pieniądze i czas.

Możesz również zamówić unikatowe elementy i mniejsze serie u usługodawcy, który profesjonalnie pracuje na szklanych powierzchniach za pomocą piaskarki. U renomowanego dostawcy otrzymasz małe dzieło sztuki, które doskonale nadaje się do rozdania.

PORADY I WSKAZÓWKI

Długopisy szklane są idealne do pisania na szkle, kolory często można myć w zmywarce, nawet bez wypalenia. Jeśli więc szukasz szczególnie prostego sposobu na zaprojektowanie swoich okularów, jesteś tutaj.