Twórz i projektuj dywany samodzielnie

Twórz i projektuj dywany samodzielnie.

Twórz i projektuj dywany samodzielnie. W przeszłości każdy, kto chciał samodzielnie zaprojektować dywan, musiał nauczyć się wiązania lub tkania. Oczywiście to nadal działa. Jednak dodano kilka alternatyw. Specjalni dostawcy produkują dywany z nadrukiem i oferują na zamówienie wyroby pętelkowe i tkane.

Twórz i projektuj dywany samodzielnie. Splot i wiązanie

Do tkania dywanu niezbędne jest krosno. To stosunkowo duże urządzenie można również zastąpić krosnem do mniejszych dywanów. Możesz także samodzielnie zbudować krosno. Jest to dobra alternatywa dla dywanów o powierzchni do jednego metra kwadratowego. Samodzielne zaprojektowanie dywanu za pomocą tkania zajmuje trochę czasu i praktyki.

Innym powszechnym sposobem wytwarzania dywanu jest wiązanie. Małe kompletne zestawy do wiązania są oferowane w sklepach z rękodziełem, aby nauczyć się różnych technik. Po wykonaniu kilku mniejszych ćwiczeń możesz zająć się płótnem, podstawą dywanu w kształcie siatki, w pożądanym rozmiarze.

Twórz i projektuj dywany samodzielnie. Oferty dywanów i modułów

To, co znane jest z rodzimej produkcji koców i narzut, można zrealizować również przy samodzielnym projektowaniu dywanu. Można zszyć różne tkaniny. Jeśli nie mają wymaganej grubości wykładziny dywanowej lub podłogowej, jako podkład stosuje się maty łykowe lub arkusze korkowe.

Każdy, kto chciałby zaprojektować własny dywan, ale nie ma czasu lub ochoty na prace ręczne, powinien zwrócić się do wyspecjalizowanych dostawców w Internecie. Producenci oferują możliwość łączenia różnych kolorów, kształtów, wzorów i materiałów w celu stworzenia indywidualnego dywanu. W zależności od gustu wszystkie technicznie wykonalne kombinacje są możliwe w technologii modułowej.

Twórz i projektuj dywany samodzielnie. Wykroje dywanowe z dowolnymi krawędziami

Twórz i projektuj dywany samodzielnie.
 • Sizal
 • Głęboki włos
 • Welur
 • bambus
 • Wełna
 • orzech kokosowy
 • pętla
 • jedwab
 • bawełna
 • bielizna
 • Nici metalowe
 • Włosie kozie
 • Plastik

Dywany fotograficzne i drukowane

Istnieją wyspecjalizowani producenci w dziedzinie dywanów syntetycznych. Motywy klienta drukujesz na dywanie za pomocą opracowanej w tym celu trójwymiarowej techniki. Zwykle oferowany jest konfigurator online, za pomocą którego klient może samodzielnie zaprojektować swój wymarzony dywan. Oprócz możliwości wydrukowania własnych motywów lub zdjęć na dywanie, można również wybrać szablony od dostawców.

Najwyższą jakością i najdroższym sposobem zaprojektowania własnego dywanu jest wykonanie wyłącznie tkanego lub tkanego dywanu. W pracowniach motywy są wplecione w dywan za pomocą sztuki tkania i tkania. Ten wyjątkowy egzemplarz jest realizowany w ścisłej współpracy z klientem. Zwłaszcza w przypadku reprezentacji należy skoordynować wykonalność techniczną.

PORADY I WSKAZÓWKI

Samodzielne projektowanie dywanu może być również kreatywne przy użyciu starych lub istniejących wykładzin podłogowych. Firmy zajmujące się farbowaniem chemicznym mogą pofarbować całe dywany i np. Pomalować orientalny most na stonowany kolor. Stare, dobrze zachowane kawałki dywanu można owinąć łańcuchem lub ozdobnym brzegiem, aby wykonać pojedyncze małe dywany.