Dywan ze skóry bydlęcej śmierdzi.

Dywan śmierdzi

Dywan śmierdzi? Dywan ze skóry bydlęcej zawsze ma swój własny zapach. Jeśli naturalny zapach zamienia się w zapach, który jest odbierany jako smród, może to być spowodowane wilgocią, niewłaściwym opalaniem lub nieprzyjemnym zapachem z otoczenia. Po zidentyfikowaniu i wyeliminowaniu przyczyny zwykle pomaga tylko intensywna wentylacja.

Co może być powodem tego, że dywan śmierdzi? Wada produkcyjna lub wilgoć

Dywan śmierdzi
Dywan

Nawet jeśli dywan wykonany ze skóry bydlęcej jest w rzeczywistości produktem „martwym”, nigdy nie można całkowicie zaprzeczyć jego pochodzeniu ze zmysłu węchu. Włosy futra „utknęły” w skórze skóry i tworzą potencjalne ogniska zapachu u nasady włosów. Jeśli proces garbowania jest nieodpowiedni w procesie produkcyjnym, mogą tu pozostać organiczne pozostałości brudu. Kiedy się rozkładają, coraz częściej prowadzą do zapachu. Ten zapach jest spowodowany wadliwym procesem produkcyjnym i może uzasadniać prawo do wymiany w okresie gwarancyjnym.

Utrzymująca się wilgoć jest prawdopodobną przyczyną śmierdzącej skóry bydlęcej. Na przykład, jeśli dywan został umieszczony na podłodze, gdy był wilgotny, skóra może nie wyschnąć prawidłowo. Wilgoć zwiększa naturalny zapach futra. Wystarczająca wentylacja, jak zawsze jest zalecana do właściwej pielęgnacji dywanu ze skóry bydlęcej, a ułożenie jej na suchej powierzchni rozwiązuje problem.

Absorpcja i aplikacja obcych zapachów

Specyficzną właściwością sierści zwierzęcej jest pochłanianie zapachów z otoczenia. Mówiąc nieco przesadnie, skóra bydlęca wchłania np. Pot bosych stóp. Intensywne zapachy pokojowe, takie jak nikotyna i zapach potraw, mogą powodować cuchnięcie skóry krowie. Dlatego nie zaleca się układania dywanu w kuchni lub w salonie dla palących.

Ukierunkowane czyszczenie dywanu ze skóry bydlęcej zwykle nie może zmienić zapachu. W walce z nieprzyjemnymi zapachami pomocne może być mycie szamponem specjalnym produktem zawierającym substancje zapachowe. Perfumowanie dywanu ze skóry bydlęcej poprzez zastosowanie wody toaletowej lub dezodorantu maskuje smród. Jednak pozostaje w skórze krowy i może prowadzić do sklejania się sierści w przypadku przedawkowania.

PORADY I WSKAZÓWKI

Rozwieszony pionowo na zewnątrz dywan ze skóry bydlęcej spryskać kilkakrotnie czystą wodą i ponownie wysuszyć. Ta czasami pomocna metoda działa najlepiej w wietrzny dzień.