Informacje o masie rozściełaczy do trawy

Informacje o masie rozściełaczy do trawy

Informacje o masie rozściełaczy do trawy. Jeśli planujesz zakup kostki brukowej do trawy, powinieneś obliczyć wagę wymaganej ilości i wynikające z tego koszty transportu. W zależności od grubości kamienia, na kilka metrów kwadratowych można wytworzyć znaczny ciężar.

Informacje o masie rozściełaczy do trawy. Wagi dla standardowych wymiarów

Klasyczne, prostokątne betonowe kostki brukowe o wymiarach boków sześćdziesiąt na czterdzieści centymetrów mają otwór o wielkości około jednej trzeciej ich całkowitej powierzchni. Przy grubości kamienia wynoszącej osiem centymetrów każda układarka do trawnika waży od prawie 30 do 33 kilogramów, w zależności od producenta. Jeśli potrzeba nieco więcej niż cztery kopie na metr kwadratowy, daje to wagę od stu do 120 kilogramów, co wpływa na każdy metr kwadratowy. Przy średniej standardowej grubości wynoszącej dziesięć centymetrów należy przyjąć wagę 32 do 35 kilogramów na kamień, przy dwunastu centymetrach to między 34 a 38 kilogramów. Na metr kwadratowy potrzeba około 150 kilogramów materiału. W przypadku miejsca parkingowego dla zwykłego samochodu powierzchnia utwardzona wynosi od 12 do 15 metrów kwadratowych,tak, że trzeba zaplanować transport rozkładarki do trawy o łącznej wadze około dwóch ton.

Wskazówki dotyczące dostawy

Informacje o masie rozściełaczy do trawy
Trawa

Każdy producent pakuje swoje rozściełacze do trawy trochę inaczej, więc wysiłek transportowy zależy również od rozmiaru odpowiedniego kontenera. Układanie na paletach jest powszechne, przy czym od trzydziestu do pięćdziesięciu układarek trawnikowych, w zależności od grubości kamienia na każdej palecie. Oznacza to, że indywidualna waga palety waha się od jednej do półtorej tony. Do tej wagi niezbędne są odpowiednio zaprojektowane maszyny podnoszące, takie jak wózki widłowe. Konwencjonalne podnośniki nie mogą udźwignąć tego obciążenia. Jeśli chcesz zlecić dostawę większej ilości rozściełaczy do trawy, powinieneś wcześniej wyjaśnić, czy źródło zaopatrzenia ma odpowiedni środek transportu. Niektórzy dostawcy dostarczają układarki do trawy w kilku ładunkach mniejszymi pojazdami, co może znacznie zwiększyć cenę transportu. Możesz zaoszczędzić na kosztach, jeśli możesz zaoferować elastyczne ramy czasowe, aby dostawa mogła być kierowana do innych osób w okolicy.