Drewniane łóżko skrzypi. Oto jak je naprawić.

Drewniane łóżko skrzypi.

Drewniane łóżko skrzypi. Istnieje wiele różnych powodów, dla których drewniane łóżko piszczy. Skrzypiące drewniane łóżko jest niezwykle irytujące i pozbawia Cię snu w nocy. Dla większości z wielu przyczyn istnieje oczywiście odpowiednie rozwiązanie. Oto kilka sposobów na pozbycie się skrzypienia. Jednym z nich jest zasypka dla niemowląt.

Drewniane łóżko skrzypi. Proste rozwiązania

Drewniane łóżko skrzypi.
Drewniane łóżko

Niestety, najprostsze rozwiązania eliminujące skrzypienie często mają ograniczony okres trwałości. Niestety po kilku tygodniach wiele problemów powraca. Z drugiej strony rozwiązania te są również bardzo tanie i wymagają niewielkiej pracy. Możesz użyć tych małych rozwiązań, gdy drewno skrobuje drewno:

  • Puder dla dzieci
  • wazelina
  • Wosk do świec / wosk pszczeli
  • Olej do drewna

Drewniane łóżko skrzypi. Wosk

Za pomocą wosku do świec lub wosku pszczelego można pokryć nie tylko miejsca, w których stykają się drewniane powierzchnie. Wosk należy również wetrzeć we wsporniki ram listwowych i połączenia śrubowe. Wosk nie znika jak większość innych szybkich poprawek.

Drewniane łóżko skrzypi. Sprawdź śruby

Prawdziwe drewno z czasem działa coraz bardziej. W rezultacie otwory, w których utknęły śruby, stają się coraz większe. Jeśli wykluczyłeś źródło skrzypienia z listewek i zauważysz, że stawy piszczą podczas przesuwania pustego łóżka, powinieneś je przerobić.

Większe śruby

Jeśli pozwala na to drewno, stare wkręty można zastąpić nieco większymi wkrętami. Inną opcją jest ponowne wkręcenie śrub grubym klejem. Zastosuj ostrożnie klej do drewna, jednak musisz wiedzieć, że gdy wysycha pojawia się jasna smuga.

Zmień układ śrub

W przypadku niektórych łóżek można łatwo umieścić wkręty w innym miejscu, aby ponownie się trzymały. Czasami ten sam efekt można osiągnąć w przypadku innych zawiasów do łóżek. W sklepie z narzędziami są różne rozwiązania, które ponownie trzymają łóżko razem.

PORADY I WSKAZÓWKI

Drewno olejowane wysycha z czasem w naszych ogrzewanych pomieszczeniach. Dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu ponownie olejować drewno. W przypadku skrzypiącego łóżka środek ten często może również wyeliminować skrzypienie w tym samym czasie. Podczas ponownego olejowania drewnianego łóżka należy zawsze zwracać uwagę na miejsca, w których drewno styka się z drewnem i na wszystkie punkty mocowania. Tam należy szczególnie uważać na olej.