Drzwi balkonowe z klapą dla kota

Drzwi balkonowe z klapą dla kota

Drzwi balkonowe z klapą dla kota. Wiele kotów lubi patrzeć na przyrodę przez szybę, ale kiedy jest ładna pogoda, one też chcą na chwilę wyjść na balkon. Oprócz dobrego zabezpieczenia balkonu dla kota sensowna jest klapka dla kota. Kto lubi otwierać i zamykać drzwi balkonowe jak bramkarz? Oto wskazówki dotyczące instalacji drzwiczek dla kota.

Drzwi balkonowe z klapą dla kota. Element plastikowy lub panele drewniane

Jeśli klapa dla kota ma być wbudowana w całkowicie przeszklone drzwi balkonowe, musisz zaopatrzyć się w szklarza, który pomoże wyciąć otwór. Jednak wiele drzwi balkonowych ma wypełnienie z tworzywa sztucznego lub drewna w dolnej części. Można tutaj bardzo łatwo zainstalować drzwiczki dla kota.

 • Przeczytaj również – drzwi balkonowe nie pozostają zamknięte – więc drzwi znów się blokują
 • Przeczytaj również – zamykaj drzwi balkonowe od zewnątrz – aby pozostały zamknięte!
 • Sprawdź również – Drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz – dwa możliwe rozwiązania

Drzwi balkonowe z klapą dla kota. Zamontuj klapę dla kota krok po kroku

Drzwi balkonowe z klapą dla kota.
Jak zamontować drzwiczki dla kota?
 • Klapka dla kota
 • silikon
 • Wiertarka
 • wiercić
 • Puzzle
 • Silikonowa strzykawka
 • ołówek
 • Śrubokręt

1. Mark

Wiele drzwiczek dla kota ma szablon, który wystarczy przenieść na drzwi. Nie rób dziury zbyt wysoko, w końcu kot jest zbudowany blisko ziemi i nie lubi skakać w nieznane. Ponadto otwór należy wbijać tylko w wypełnienie, a nie w konstrukcję skrzydła drzwi.

2. Wiercenie i piłowanie

Najpierw należy wywiercić otwór w jednym rogu rysunku, przez który można następnie przeciągnąć brzeszczot wyrzynarki. Następnie za pomocą wyrzynarki wytnij otwór na drzwi dla kota wzdłuż wewnętrznej krawędzi rysunku ołówkiem. Ten sam brzeszczot nadaje się do plastiku, jak do drewna.

3. Zainstaluj drzwiczki dla kota

W zależności od modelu należy wywiercić cztery dodatkowe otwory w wypełnieniu. Najpierw po prostu zamontuj klapkę dla kota, aby sprawdzić dopasowanie. Jeśli wszystko wydaje się w porządku, nałożyć silikon na miejsca, w których rama klapy opiera się o drzwi. W ten sposób klapka dla kota lepiej się dopasowuje i później jest mniej szarpana.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jako najemca nie możesz oczywiście wyciąć dziury w szybie. Przeszkodą może być wówczas podwójne przeszklenie całkowicie przeszklonych drzwi balkonowych. Można jednak zdjąć taflę szkła i umieścić ją za szafką, bezpiecznie owiniętą kocem, a następnie montuje się odpowiednią szybę z pleksiglasu, w której i tak znacznie łatwiej można zamontować drzwiczki dla kota. Podczas wyciągania właściwą szybę po prostu wkłada się z powrotem. Być może będziesz mógł nawet użyć pleksi w następnym mieszkaniu.