Drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz

Drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz.

Drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz mają kilka zalet. Jeśli zostanie zamontowany z boku domu, gdzie wiatr często naciska na drzwi i okna, może mieć nawet działanie izolacyjne. Dodatkowo mokre, ociekające wodą drzwi nie wystają do salonu po ulewie. Tutaj pokazujemy, jakie warianty są możliwe z drzwiami balkonowymi otwieranymi na zewnątrz.

Drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz

Prawdziwe drzwi balkonowe lub tarasowe otwierane na zewnątrz nie są tanie. Ale jest dość proste rozwiązanie problemu, boczne drzwi wejściowe z pełnym przeszkleniem. Zwykle ma nawet lepsze wartości izolacyjne niż drzwi balkonowe.

Zamykane i bezpieczne

Drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz.
Drzwi balkonowe – Barcelona

Boczne drzwi wejściowe mają kolejną przewagę nad drzwiami balkonowymi. Ze względu na mocniejsze skrzydło drzwi te posiadają również lepszy mechanizm ryglujący, który włamywacz może wyłamać znacznie wolniej. Dodatkowo drzwi można zamknąć od zewnątrz zwykłym kluczem zabezpieczającym, jeśli chcemy w ten sposób opuścić dom.

Drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz. Producent skandynawski

Tak zwane szwedzkie okna zazwyczaj otwierają się na zewnątrz. W obszarach wietrznych ma to tę zaletę, że okno jest wciskane w ościeżnicę, gdy wieje wiatr. Z drugiej strony w konwencjonalnych oknach silnie wciąga przy silnym wietrze .

Drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz od skandynawskich producentów są również bardzo dobrze izolowane i wysokiej jakości.

Funkcja pochylania zwykle nie ma zastosowania

Wiele drzwi balkonowych otwieranych na zewnątrz nie posiada funkcji uchylnej. Wynika to głównie z ochrony antywłamaniowej, która w innym przypadku nie może być w pełni zrealizowana przy tym kształcie drzwi. Jeśli drzwi są wykonane z funkcją uchylania, zwykle nie można ich zablokować. Tutaj właściciele domów muszą rozważyć, co jest dla nich ważniejsze.

Ważne punkty przy wyborze drzwi

  • Wymagana funkcja pochylenia?
  • czy drzwi powinny być zamykane ?
  • Sprawdź warunki wietrzne
  • Wielkość balkonu / wielkość pokoju

PORADY I WSKAZÓWKI

Podczas planowania zawsze należy uwzględnić wielkość balkonu. Ponieważ zwykle mały balkon o wymiarach około 2 x 3 metry ma znaczną utratę powierzchni z drzwiami otwieranymi na zewnątrz. Balkon powinien być nieco większy niż normalnie, jeśli drzwi balkonowe mają otwierać się na zewnątrz, ale to rozwiązanie jest idealne do małego salonu. Zwłaszcza jeśli na balkon można wejść z sypialni, dzięki tego typu drzwiom meble można znacznie lepiej ustawić w pomieszczeniu.