Jak wyjąć złamany klucz z zamka – jakie są sztuczki?

Złamany klucz.

Jeśli klucz zostanie złamany w zamku, dobra rada jest droga. Dzięki kilku sztuczkom możesz zaoszczędzić sobie wezwania do ślusarza i usunięcia lub wymiany zamka. Przeczytaj tutaj, czego możesz spróbować.

Złamany klucz. Odpowiednie prowizoryczne narzędzia

  • Spinka do włosów
  • Ostrze piły
  • Obcinacz do paznokci

Spinka do włosów

Jeśli ostrożnie wepchniesz spinkę do włosów w zamek obok złamanego kawałka, złamany kawałek może czasami zostać wypchnięty na kilka milimetrów.

Spinkę należy lekko zgiąć i wcisnąć w zamek w odpowiednim miejscu. Ta metoda wymaga trochę cierpliwości, ale działa z dużą liczbą zamków.

Złamany klucz. Ostrze piły

Złamany klucz.
Klucze

Ostrze piły może również pomóc usunąć fragment. Można również używać brzeszczotów wyrzynarki lub innych brzeszczotów, jeśli można je przeciąć.

Cięcie jest wykonywane dokładnie tam, gdzie zęby są skierowane do tyłu. To daje duży ząb. Następnie brzeszczot jest wkładany pod złamany klucz.

W wielu przypadkach fragment można za jego pomocą łatwo wyciągnąć. Alternatywnie możesz spróbować z boku klucza, czasami ostrze piły też tam utknie.

Złamany klucz. Obcinacz do paznokci

Obcinacz do paznokci zwykle zapewnia lepszy chwyt i pewniejszy chwyt niż szczypce z ostrzami. Nawet jeśli fragment wystaje z zamka tylko na kilka milimetrów, często można go łatwo złapać i wyciągnąć.

Z drugiej strony szczypce półokrągłe często ześlizgują się z wąskich krawędzi, a przenoszona siła jest zbyt mała.

PORADY I WSKAZÓWKI

Nawet jeśli fragment zostanie usunięty, drzwi często pozostają zamknięte. Tutaj pozostawienie zapasowego klucza jest dobrym środkiem ostrożności. Kluczowa usługa może wtedy często opłacalnie wyprodukować nowy klucz z fragmentów. Nie jest to jednak możliwe w przypadku zamków systemowych i nowoczesnych, szczególnie bezpiecznych systemów zamków.