Wyrównaj okno z nami!

Wyrównaj okno

Wyrównaj okno. Okna nie tylko wpuszczają światło do budynku. Służą również do regulacji powietrza. Dzięki temu są regularnie otwierane i przechylane. Oznacza to, że okno może się przeciągać. W wielu podczas eliminacji zapomina się o jednej opcji – wyrównaniu okna. W następnym artykule dowiesz się, jak wyrównać okno i dlaczego może to być konieczne.

Wyrównaj okno.Wiele funkcji okien

Ludzie zawsze wyposażali swoje budynki mieszkalne w otwory. Okna są tu używane od wielu wieków. Windows ma kilka zadań:

  • Wpadanie światła do budynku
  • Regulacja mieszanki powietrza
  • Regulacja wilgotności
  • patrzeć na zewnątrz i do środka
  • Ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Wyrównaj okno. Intensywne użytkowanie okien …

Stawia to ogromne wymagania oknom. Z jednej strony przez wpływ pogody, taki jak wilgoć, a zwłaszcza wahania temperatury. Często prowadzą one do zmian termicznych. Okna narażone są również na obciążenia mechaniczne podczas otwierania i zamykania, ale także na obciążenia ssące i wiatrowe. Oznacza to, że okna ulegają ciągłym odkształceniom.

… może prowadzić do przeciągania lub zakleszczania się ramy

Wyrównaj okno
Okno górkiego domu

Po kilku latach nierzadko zdarza się, że jedna z nóg ramy okiennej nagle się przeciąga lub okno zacina się podczas otwierania i zamykania. Wielu majsterkowiczów, a nawet rzemieślników często zakłada, że ​​wystarczy tylko wyregulować okno. Często zdarza się, że na razie eliminuje się skutek, ale nie przyczynę.

Często przyczyną tego jest blokowanie się okna

Aby to zrozumieć, spójrz na strukturę okna. Rama okna jest stosunkowo niestabilna bez przeszklenia. Stabilność staje się stabilniejsza dopiero po przeszkleniu okna . W widoku z przodu okno spoczywa na bloku. Aby zapewnić dobre rozłożenie ciężaru, należy je umieścić na zewnątrz po stronie, po której zawieszone jest okno.

Budowa bloków okiennych

Po przekątnej do niego, tj. U góry na zewnątrz (po przeciwnej stronie znajduje się również klocek okienny. Na obu rogach są też klocki z klockami okiennymi po bokach). Są one również daleko na zewnątrz (tj. Poniżej lub powyżej) do narożnika z górnym lub dolnym rogiem. Dolny blok okna, ale te bloki służą tylko do stabilizacji.

Wyrównaj okno. W szczególności górny blok boczny może się ślizgać

W przypadku silnych wpływów mechanicznych i termicznych może się zdarzyć, że w szczególności bloki boczne ześlizgną się w dół. Wyraźnie klocek zaklinowany u góry (po przeciwnej stronie od strony zawiasów okiennych) lubi się zsuwać. Wówczas rama nie posiada niezbędnej stabilności i ulega odkształceniu. Nierzadko jest to przyczyna, ale okno jest nieprawidłowo ustawione i nie jest ponownie wyrównane.

Wyrównaj blokowanie – przyczyna usunięta!

Wyrównanie nie jest trudne. Aby to zrobić, usuwane są tylko paski na ramie. Wtedy widok jest wolny od blokowania. Teraz możesz sprawdzić, czy klocek, który powinien znajdować się na górze na zewnątrz, zsunął się w dół. Jeśli tak, po prostu wsuń go z powrotem we właściwe położenie i zamocuj paski mocujące.

PORADY I WSKAZÓWKI

Może się zdarzyć, że okno zostanie wyregulowane nawet o 20 mm, ponieważ rama się przeciąga lub zacina. Dopiero sprawdzenie blokowania ujawnia prawdziwą przyczynę. Jeśli okno było już kilkakrotnie regulowane, nie wystarczy po prostu przesunąć klocki do góry i wyrównać je. Oczywiście musisz też zresetować okno.