Zielona farba. Pomaluj kuchnię na zielono

Ściana pomalowana na zielono

Zielona farba ścienna przez długi czas nie była ulubionym elementem wystroju wnętrz. Jednak w ostatnich latach zieleń stała się modnym kolorem i przeżywa prawdziwy renesans w projektowaniu kuchni.

Zielona farba. Jak wygląda ściana w kuchni pomalowanej na zielono?

Zieleń kojarzy się z naturalnością, wzrostem lub świeżością. Zieleń przywodzi na myśl rośliny, nadzieję i zaufanie. Zieleń stanowi środek spektrum kolorów między zimnymi a ciepłymi kolorami. Zielona ściana kuchenna sprawia, że ​​obiekt jest przyjemny, ponieważ działa uspokajająco.

Zielony to kolor drugorzędny składający się z kolorów niebieskiego i żółtego. Daje to bardzo wszechstronne spektrum kolorów. Dostępna jest szeroka gama odcieni, od żółtawej limonkowej zieleni po zieleń jodły.

Jak widać z bukietu kwiatów, zieleń stanowi tło dla wielu kolorów. Dlatego odcienie zieleni mogą mieć zupełnie inne efekty w połączeniu z innymi kolorami.

Zielona farba. Jak wpływają różne odcienie zieleni?

Zielona farba.
Zielona ściana w kuchni

Aby uzyskać naturalną atmosferę życia, najlepsze są stonowane zielone kolory w kolorze trzcinowej zieleni lub oliwki. Odprężająca atmosfera w pomieszczeniu powstaje zwłaszcza w połączeniu z kuchnią w drewnie. Do tego pasują również miękkie odcienie piasku lub beżu.

Z drugiej strony jasne odcienie zieleni podkreślają kontrastowe lub kolorowe meble. Można je dobrze łączyć z pomarańczowymi lub czerwonymi, dopełniającymi się kolorami zieleni. Ale uważaj na kolory, które są zbyt mocne. Możesz szybko przenieść niepokój do pokoju.

Te odcienie zieleni są obecnie szczególnie popularne:

Zielona oliwka

Oliwkowa zieleń to stonowany odcień, który tworzy przytulną atmosferę i swobodną atmosferę w kuchni. Ten kolor również występuje w przyrodzie. Daje poczucie komfortu i ciepła. Kolor stanowi doskonałe tło dla jasnych mebli kuchennych.

Szałwia zielona

Modny kolor, który może być zabawny, relaksujący, ale także wyrafinowany, w zależności od tego, z jakimi kolorami się łączy. Zieleń szałwiowa sprawdza się zarówno w nowoczesnym stylu, jak iw tradycyjnym lub wiejskim stylu.

miętowo-zielony

Ten świeży odcień jest przyjemną alternatywą dla wszystkich neutralnych kolorów. Wprowadza blask do kuchni, działa subtelnie i odprężająco. Miętowa zieleń bardzo dobrze komponuje się z różem, bielą i żółcią oraz ze wszystkimi meblami vintage.

Pudełko ze wskazówkami: istnieje również wiele odcieni zieleni w pastelowych odcieniach. Ze względu na dużą zawartość bieli nadają się szczególnie do małych kuchni i zapewniają lekkość.