Suszarka na pralce

Suszarka na pralce.

Suszarka na pralce. Wiele istniejących mieszkań i domów zostało zaplanowanych w czasie, gdy suszarki bębnowe jeszcze nie powstały. Przez długi czas przestrzeń potrzebna na sanitariaty, takie jak łazienki, toalety czy umywalnie, była „odcięta” od przestrzeni życiowej i dlatego jest odpowiednio ekonomiczna. Więc gdzie stawiasz suszarkę? Oszczędzającą miejsce alternatywą jest umieszczenie suszarki na pralce. Poniżej dowiesz się, na co powinieneś zwrócić uwagę.

Suszarka na pralce. Nowa technologia użytkowania w istniejących nieruchomościach mieszkalnych

Same pralki są dość nieporęczne. W latach 80-tych powoli zaczęły się rozwijać suszarki. Urządzenia te mają mniej więcej takie same wymiary, jak pralki, z tym wyjątkiem, że w większości istniejących mieszkań i domów do lat 90. XX wieku nie uwzględniono miejsca na suszarki.

Suszarka i pralka w jednym

Suszarka na pralce.
Suszarka czy suszarko-pralka?

Jedną z możliwości byłoby teraz umieszczenie suszarki w pralce. Możesz dowiedzieć się, czy urządzenie jest do tego odpowiednie, w odpowiednich raportach z testów pralek.

Ale nawet jeśli urządzenie pasuje do pralki, istnieją różne techniczne systemy suszarek, z którymi powinieneś się najpierw zapoznać:

  • Osuszacz powietrza wywiewanego
  • Suszarka kondensacyjna

Suszarka na pralce. Zasady działania skraplacza a osuszacz powietrza wywiewanego

Aby wysuszyć pranie w suszarce, potrzebne jest ciepło i powietrze. Następnie powietrze odprowadza wilgoć. Najprostszym wariantem jest osuszacz powietrza wywiewanego. Nasycone wilgocią powietrze wyprowadzane jest na zewnątrz. Powietrze wywiewane nie może przedostawać się do pomieszczenia, ponieważ w przeciwnym razie można spodziewać się poważnych uszkodzeń spowodowanych wilgocią w bardzo krótkim czasie.

Osuszacze powietrza wywiewanego wymagają okapu

Potrzebujesz więc urządzenia wyciągowego do obsługi osuszacza powietrza wywiewanego. Można również poprowadzić wywiewane powietrze przez okno, ale wtedy zimą okno to musi pozostać wystarczająco otwarte podczas wysychania. Aby móc postawić na pralce suszarkę powietrza wywiewanego, musi być tam dostępne drugie gniazdo i urządzenie wywiewne.

W przypadku suszarek kondensacyjnych wymagane jest tylko gniazdo zasilania

Suszarka kondensacyjna, jak sama nazwa wskazuje, skrapla wilgoć z powietrza, dlatego nie jest wymagane takie urządzenie wywiewne. Można go używać praktycznie wszędzie. Jeśli wokół pralki nie ma możliwości podłączenia osuszacza powietrza wywiewanego, nie ma alternatywy dla suszarki kondensacyjnej. Jednak jego zapotrzebowanie na moc jest wyższe. W sekcji „Wskazówki” przedstawiliśmy alternatywy.

Suszarka musi stać stabilnie na pralce

Suszarkę można umieścić bezpośrednio na pralce. Jednak powierzchnia suszarki nie może być większa niż pralki. Suszarka musi stać stabilnie na maszynie wszystkimi czterema nóżkami.

Nie każda pralka jest zaprojektowana jako wieża pralko-suszarki

Jednak niektóre pralki wibrują, na przykład podczas wirowania. Zdarza się nawet, że pralka wędruje. Wtedy zwykle występuje błąd konstrukcyjny. Z drugiej strony wibracje maszyny mogą być normalne. W instrukcjach użytkowania markowych urządzeń można dowiedzieć się, czy pralka jest ogólnie odpowiednia do budowy wieży.

Narzędzia do bezpiecznego umieszczania suszarki na pralce

Aby suszarka była stabilnie ustawiona na pralce, można pod nią podłożyć maty izolacyjne i antypoślizgowe, które są dostępne w sklepach specjalistycznych. To zdecydowanie sprawia, że ​​suszarka stoi na pralce bardziej bezpiecznie. Ramki pośrednie są jeszcze lepsze. Są teraz oferowane za stosunkowo niewielkie pieniądze z wygodnymi funkcjami.

Suszarka na pralce. Rama łącząca pralkę

To jest rama, którą naprawiasz i mocujesz do pralki. Następnie suszarka jest przymocowana do górnej części ramy. Dokładną technologię mocowania można znaleźć w instrukcji montażu. Ramy pośrednie są dostępne z wysuwaną szufladą między dwoma urządzeniami. Można to następnie wykorzystać jako wysuwaną powierzchnię roboczą. Niektóre modele mają również amortyzatory i sprężyny kompensujące wszelkie ruchy pralki i suszarki.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli można zastosować tylko jedną suszarkę kondensacyjną, należy zastosować specjalną konstrukcję tego typu suszarki z suszarką z pompą ciepła. Ta nowa technologia suszarki kondensacyjnej wykorzystuje istniejące ciepło i przekazuje je z powrotem do procesu suszenia. Oszczędza to znaczne ilości energii elektrycznej. Nawet nieco wyższa cena tej suszarki z pompą ciepła zwraca się w bardzo krótkim czasie, jeśli szukasz szczególnie ekonomicznego modelu.