Suszarka i pralka – wymiary. Suszarka jest większa niż pralka – czy to problem?

Suszarka i pralka - wymiary.

Suszarka i pralka – wymiary. Zarówno pralki, jak i suszarki mają zwykle standardowe rozmiary. W indywidualnych przypadkach może się jednak zdarzyć, że suszarka jest większa niż pralka. Przeczytaj tutaj, aby dowiedzieć się, gdzie może to być problem.

Suszarka i pralka – wymiary. Suszarka do układania w stos i pralka

Zwykle na pralce można umieścić tylko suszarkę, a nie odwrotnie. Jeśli suszarka jest tylko nieznacznie większa niż pralka, zwykle nie stanowi to problemu, ponieważ na pralce muszą być podparte tylko nóżki suszarki.

Aby zabezpieczyć suszarkę przed upadkiem, dostępne są gotowe ramy, w których można ustawić nóżki suszarki. Zwykle działa to wtedy, gdy między pralką a suszarką występują tylko niewielkie różnice w rozmiarze.

Suszarka i pralka – wymiary. Suszarka – jakie wymiary są wspólne?

Kupując suszarkę, należy oczywiście najpierw sprawdzić, czy jest wystarczająco dużo miejsca na urządzenie. W poniższym artykule dowiesz się, jakie standardowe wymiary są dostępne dla suszarek i jakich wymiarów można się spodziewać. Dowiesz się również, co możesz zrobić, jeśli masz problem z przestrzenią i nadal chcesz ustawić suszarkę.

Standardowe wymiary suszarek

Suszarka i pralka - wymiary.
Suszarki

Prawie wszystkie wolnostojące suszarki stoją na powierzchni 60 x 60 cm. Stało się to standardowym środkiem.

Potrzebujesz więc co najmniej 60 cm szerokości i 60 cm głębokości, aby móc ustawić suszarkę.

W wielu przypadkach wysokość odgrywa mniejszą rolę. W przypadku urządzeń do zabudowy pod blatem zwykle wynosi 82 ​​cm, a dla urządzeń nieprzeznaczonych do zabudowy pod blatem – 85 cm.

Różne wymiary

Suszarki bębnowe mają zwykle pojemność 5 kg. Jednak na rynku dostępne są również sporadyczne urządzenia o mniejszej pojemności. Suszarki, które mogą pomieścić tylko 4 kg prania, są czasami nieco węższe. Szerokość takich urządzeń to tylko 45 cm zamiast 60 cm.

Ładowarki od góry, które również są rzadkie, mają tę zmniejszoną szerokość. Maszyny producenta Elektra Bregenz są również często dostępne w tej węższej wersji.

Rozwiązanie problemów z przestrzenią

Jeśli nie masz już suszarki w łazience, możesz spróbować przenieść pralkę lub suszarkę w inne miejsce. Pralki często ładnie pasują do szafki kuchennej z odpowiednimi panelami.

Sztaplowanie pralki i suszarki nie jest zalecane ze względów ergonomicznych i technicznych, ale może być przydatne w indywidualnych przypadkach.

Ważne jest, aby oba urządzenia pozostawały dokładnie wyważone, aby podłoga nie ustępowała i aby pralka była zaprojektowana tak, aby wytrzymać ciężar suszarki.

Suszarka musi być mocno przymocowana do pralki, w przeciwnym razie może spaść w wyniku ruchów wykonywanych przez pralkę podczas wirowania. Aby temu zapobiec, do górnej części pralki przymocowane są specjalne ramy. Mogą pochodzić od producenta lub być zakupione jako rama uniwersalna.

PORADY I WSKAZÓWKI

W miarę możliwości należy unikać ustawiania pralki i suszarki jedna na drugiej. Może to spowodować utratę równowagi przez pralkę, co skutkuje brakiem równowagi w bębnie i bardzo szybkim zużyciem urządzenia. Po ułożeniu ich w stos upewnij się, że oba urządzenia są całkowicie wyważone. Nawet niewielkie nachylenia mogą prowadzić do niewyważenia bębna, a tym samym do poważnego uszkodzenia maszyny.