Zarysowania skórzanych butów

Zarysowania skórzanych butów. Buty skórzane mają tę zaletę, że są niewrażliwe na zadrapania i ślady po szlifowaniu. W większości przypadków powstałe uszkodzenia można usunąć poprzez intensywne stosowanie normalnej pielęgnacji. Do głębszych zadrapań dostępne są kremy naprawcze i kolorowe woski, które tworzą stabilne połączenie ze skórą zwierzęcia.

Zarysowania skórzanych butów. Wypełnij elastycznie

Skóra stała się również najkorzystniejszym materiałem na obuwie, ponieważ jest oszczędna i można ją naprawić. Większość zadrapań to zeskrobanie lakieru, które można usunąć zwykłym nabłyszczaczem. Zasada woskowania działa do uszkodzeń o średniej głębokości. W przypadku bardzo głębokich zarysowań, specjalny wypełniacz może zamknąć blokującą szczelinę w skórze.

Zadrapania na skórze można w dużej mierze usunąć za pomocą elastycznych elementów. Specjalne woski i kremy naprawcze zawierają składniki nadające elastyczność. Jeśli zostanie wybrany nieodpowiedni produkt, w najgorszym przypadku może się on ponownie rozpaść podczas użytkowania buta. Nie wszystkie kremy i woski nadają się do wszystkich typów butów. Im bardziej miękka skóra, tym bardziej elastyczny musi być wypełniacz.

Zarysowania skórzanych butów. Jak naprawić zadrapania w skórzanych butach?

  • Krem lub wosk do naprawy skóry
  • Mydło skórzane
  • Tarcza szlifierska do butów
  • Zapalniczka lub świeca
  • Prawidła do butów
  • Szczotka z włosia końskiego

1. Czyszczenie wstępne

Przed przystąpieniem do naprawy usuń wszelkie pozostałości środka pielęgnacyjnego specjalnym mydłem do skóry. Upewnij się, że jest całkowicie suchy, zanim zaczniesz wypełniać zadrapania.

2. Włóż prawidła

Jeśli buty skórzane są wykonane z bardzo miękkiej skóry, włóż prawidło. Alternatywnie pomocne jest również nadzienie gazetą.

3. Usuń zadrapania

W zależności od wzoru zarysowania powstawały głównie wióry lub okruchy. Przeszlifuj je za pomocą podkładki do butów.

4. Podgrzej wosk

Jeśli krem ​​nie wystarczy już do wypełnienia głębokiej rysy, należy użyć wosku naprawczego. Podobnie jak wosk uszczelniający, jest upłynniany pod wpływem ciepła. „Wrzuć” go do „rany” i wmasuj równomiernie w nacięcie.

5. Ponowne polerowanie

Wypoleruj wysuszony wosk szczotką z włosia końskiego. W zależności od wyniku należy zakończyć konwencjonalną procedurą konserwacji.

6. Miękka skóra

Zarysowania skórzanych butów
Buty ze skóry

Jeśli naprawiana skóra jest miękka, powoli przesuwaj ją w dłoniach, aby wzmocnić wiązanie. W ten sposób świeży wosk „osadza się”.

PORADY I WSKAZÓWKI

Regularna pielęgnacja nie tylko zapewnia dobry wygląd skórzanych butów, ale także zmniejsza ich wrażliwość na zarysowania. W przypadku uderzenia w przeszkodę o ostrych krawędziach powierzchnia „ślizga się” bardziej.