Jak usunąć rysy z koperty zegarka?

Jak usunąć rysy z koperty zegarka?

Usuń rysy z koperty zegarka

Jak usunąć rysy z koperty zegarka? Pozycja noszenia zegarka niesie ze sobą ryzyko zahaczenia o coś. To szybko powoduje zarysowania koperty zegarka. Najlepsza metoda usuwania irytujących śladów zależy od materiału. Obudowy metalowe są zwykle łatwe do polerowania, podczas gdy obudowy plastikowe można poddawać obróbce tylko w ograniczonym zakresie.

Jak usunąć rysy z koperty zegarka?Plastik lub metal

Każdy, kto posiada zegarek z plastikową kopertą, ma bardzo ograniczone możliwości usuwania rys z plastiku . Podczas stosowania środków polerskich powierzchnia zwykle zmienia połysk i kolor. W przypadku modeli wysokiej jakości niektórzy producenci oferują specjalne produkty, które warto wypróbować.

Obudowy metalowe są bardziej satysfakcjonujące, ale należy obchodzić się z nimi ostrożnie i obchodzić się z nimi ostrożnie. Zwykłą stal nierdzewną można polerować i szlifować. Jeśli jest głębsza rysa, próbuje się szlifować i polerować. Rysy nie da się całkowicie usunąć w każdym przypadku, ale można je znacznie zredukować. Drogie zegarki należy obrabiać wyłącznie profesjonalnymi narzędziami, takimi jak szlifierki przemysłowe. W razie wątpliwości najlepiej jest zlecić specjaliście usunięcie rys.

Jak usunąć zadrapania z koperty zegarka

  • Miękki papier ścierny o ziarnistości 800
  • Drobna pasta polerska
  • Końcówka do polerowania wykonana ze skóry
  • Końcówka szlifierska z mechaniki precyzyjnej
  • taśma klejąca
  • Bibułka
  • Szlifierka przemysłowa lub Dremel 
  • Ircha

1. Osłonić szybę

Aby zabezpieczyć szkiełko zegarka, które ma inne zadrapania do usunięcia, przykryj je bibułką. Wytnij kawałek papieru do rozmiaru szkła. Ułóż ułożony papier po dwóch przeciwnych stronach, nie zakrywając powierzchni do szlifowania. Jeśli jest wiele rys, pracuj w kilku niezależnych krokach.

2. Pętle

Jeśli to możliwe, mocno zaciśnij kopertę zegarka. Zwykle najlepszymi punktami mocowania są bransoletki lub ich oczka. Pomocne jest imadło z wielowarstwową wkładką z tkaniny lub przyklejenie bransoletki do płaskiej powierzchni. Przeszlifuj porysowany obszar i kilkakrotnie usuń pył ze szlifowania wilgotną irchą.

3. Polerowanie

Gdy rysa osłabnie lub zniknie, nałóż drobną pastę polerską i wypoleruj ręcznie lub za pomocą nasadki do polerowania skóry.

PORADY I WSKAZÓWKI

Możesz zabezpieczyć pokrętło, lub koronkę koperty zegarka za pomocą „tubki” wykonanej z taśmy klejącej.