Usuń wosk. 5 sztuczek do usuwania wosku z drewna

Usuń wosk.

Usuń wosk. Niezależnie od tego, czy jest to drewno surowe, czy lakierowane: dzięki tym 5 sztuczkom możesz szybko i łatwo usunąć irytujące plamy wosku.

Plamy wosku na drewnie są wyjątkowo uciążliwe, ponieważ szczególnie dobrze do niego przylegają. Chociaż może być kuszące, aby spróbować je usunąć, gdy są w stanie ciekłym, lepiej poczekaj, aż wosk całkowicie stwardnieje. W przeciwnym razie po prostu niepotrzebnie go rozprowadzisz i tym samym powiększysz plamę. Jeśli nadal jest półlepki, można go utwardzić kilkoma kostkami lodu w plastikowej torbie. Następnie użyj jednej z poniższych metod, aby usunąć wosk z drewna.

 1. Usuń wosk z drewna za pomocą żelazka
  Najłatwiejszą i najbezpieczniejszą metodą jest usunięcie wosku z drewna żelazkiem. Aby to zrobić, oprócz żelazka potrzebujesz starego ręcznika lub bibuły. Umieść matę na wosku i wyprasuj na najgorętszym ustawieniu. Nie naciskaj zbyt długo w jednym punkcie, aby uniknąć uszkodzenia drewna. Gdy wosk się rozpuści, przesuwaj matę tam i z powrotem, aby ją wyrecytować. Aby całkowicie usunąć wosk ze stołu, może być konieczne kilkukrotne powtórzenie procesu. W ten sposób plamy wosku można usunąć zarówno z surowego, jak i lakierowanego drewna.

Usuń wosk. Wskazówka: usuń wosk ze świec z szorstkich powierzchni drewnianych

Nie wszystkie powierzchnie drewniane są równe i gładkie, dlatego na szorstkich powierzchniach wosk czasami wnika głębiej w pory. Tam trudniej jest wchłonąć wosk ręcznikiem kuchennym. Zamiast tego możesz użyć mąki ziemniaczanej. Rozprowadź to na powierzchni, a następnie postępuj jak opisano powyżej. Niżej leżący wosk jest teraz wchłaniany przez mąkę ziemniaczaną. Pozostałości można później usunąć odkurzaczem.

 1. Za pomocą suszarki do włosów usuń wosk z drewnianego stołu
  Wosk ze świecy można również usunąć ze stołu za pomocą suszarki do włosów. Wystarczy ją delikatnie podgrzać. Nigdy nie zatrzymuj się zbyt długo w jednym miejscu. Gdy wosk się rozpuści, nasącz go ręcznikami kuchennymi lub bibułą.
 1. Usuń wosk ze świec z drewna za pomocą plastikowych kart
  W zależności od powłoki na drewnie wosk może znajdować się tylko na powierzchni. W takim przypadku można spróbować utwardzić go kostkami lodu w plastikowej torbie, a następnie zeskrobać plastikową kartą (prawo jazdy, karta kredytowa, ściągaczka) lub plastikową skrobaczką. Jeśli nie da się w ten sposób całkowicie usunąć plam wosku z drewna, użyj powyższej sztuczki z żelazkiem.
 2. Usuń wosk z drewnianej podłogi gorącą wodą
  Jeśli nie masz w domu żelazka lub suszarki do włosów, możesz usunąć wosk z drewna gorącą wodą. Aby to zrobić, nałóż stary ręcznik na plamy wosku i zalej go gorącą wodą. Plamy z wosku powinny być wtedy łatwe do usunięcia.
Usuń wosk.
Usuń wosk.

Uwaga: nieobrobione drewno może spowodować uszkodzenie przez wodę. Nawet w przypadku pomalowanych powierzchni nigdy nie należy używać zbyt dużej ilości wody, a następnie natychmiast ją odkurzyć. W razie wątpliwości lepiej zastosować jedną z wyżej wymienionych metod, która nie wymaga wody.

Aby to zrobić: usuń wosk z obrusu

 1. Usuń plamy wosku gąbką
  W przypadku mocniejszych podłóg drewnianych plamy wosku można usunąć miękką gąbką i odrobiną wody z octem. Zanurz gąbkę w wodzie i wykręć ją, aż będzie tylko lekko mokra. Następnie umieść na wierzchu plam z wosku i pociągnij gąbkę po podłodze prostym ruchem. Jeśli w gąbce złapał się wosk, kontynuuj, aż plama zniknie. Podłoga nie powinna być zbyt mokra.

Wniosek:
Najlepszym sposobem na usunięcie wosku z drewna jest podgrzanie plam żelazkiem pod chłonną podkładką (bibułką, ręcznikiem) do momentu, aż staną się płynne, a następnie po prostu je odkurz.