Prosty sposób na czyszczenie białych podeszw butów

Czyszczenie białych podeszw butów wymaga cierpliwości. Białe buty, a zwłaszcza białe podeszwy, nie zawsze są łatwe do czyszczenia. Niestety w większości przypadków obuwia nie można prać w pralce. Jednak nadal istnieją proste sposoby czyszczenia.

Białe podeszwy czyste prostymi środkami

Nie wszystkie buty można bez problemu wyprać w pralce. Jeśli tylko biała podeszwa buta jest mocno zanieczyszczona, nie jest to również konieczne. Większość materiałów można stosunkowo łatwo przywrócić do blasku za pomocą domowych środków lub dokładnie wyczyścić, aby znów stały się atrakcyjne. W tym celu można użyć następujących środków pomocniczych lub środków czyszczących:

  • Użyj detergentu do mycia naczyń w przypadku lżejszych zabrudzeń
  • W przypadku większych zabrudzeń używaj sody oczyszczonej i wody
  • czyszczenie białych podeszew pastą do zębów (nadaje się również do większych zabrudzeń)

Jak zabrać się za czyszczenie podeszew butów

Czyszczenie białych podeszw butów

Brud z podeszw butów można usunąć lub poluzować na różne sposoby. Zależy to od tego, czy jest to lżejsze czy nieco trudniejsze zabrudzenie.

Czyszczenie białych podeszw butów. Usuń lżejsze zabrudzenia

Jeśli jest to tylko stosunkowo lekkie zabrudzenie, do czyszczenia może wystarczyć niewielka ilość płynu do mycia naczyń. Użyj wilgotnej gąbki kuchennej i nałóż na nią trochę płynu do mycia naczyń i wody. Użyj lekkiego nacisku i kolistych ruchów, aby rozluźnić brud. Unikaj kontaktu z materiałem wierzchnim. Nie zapomnij dokładnie wysuszyć butów po ich wyczyszczeniu.

Czyszczenie białych podeszw butów. Kiedy trzeba poluzować cięższe zabrudzenia

W przypadku silniejszych zabrudzeń można użyć innych domowych środków, takich jak proszek do pieczenia, który można dobrze stosować w połączeniu z przezroczystym detergentem do mycia naczyń i wodą. Najpierw weź szklankę i dodaj sodę oczyszczoną i płyn do mycia naczyń w proporcji jeden do jednego. Nie należy jednak całkowicie wypełniać szkła. Wymieszaj środek czyszczący zwilżoną szczoteczką do zębów przed dalszą obróbką. Pozwól, aby środek działał przez kilka minut, a następnie wyszczotkuj brud szczoteczką do zębów. Następnie wyczyść podeszwę buta wilgotną szmatką. Alternatywnie możesz również użyć pasty do zębów. Ponownie najlepiej jest użyć zwilżonej szczoteczki do zębów, aby nałożyć pastę do zębów. Jednak ważne jest, aby unikać kontaktu środka czyszczącego z materiałem wierzchnim.