Usuwanie plam z żywicy: to takie proste

Usuwanie plam z żywicy nie należy do najtrudniejszych zadań w zakresie usuwania plam. Odwiedzając las lub siedząc na meblu wykonanym ze świeżego drewna, szybko możemy uzyskać lepką żywicową plamę. To, co na pierwszy rzut oka wygląda jak klej i jest trudne do usunięcia, ale można je usunąć z większości materiałów bez pozostawiania śladów. Wyjaśniamy, jak usunąć plamy z żywicy.

Instrukcja usuwania plam żywicznych z tekstyliów, tapicerki i dywanów

Narzędzia:

  • Zamrażarka lub spray lodowy

Materiał:

  • Eter naftowy lub alkohol
  • Tkanina lub bawełniana kulka
  • Przeczytaj także – bardzo łatwo usuwaj plamy z mleka
  • Przeczytaj również – Łatwo usuwaj plamy edding
  • Sprawdź również – Łatwo usuwaj plamy z długopisu

Usuwanie plam z żywicy. 1. Zamrażaj tekstylia

Przede wszystkim należy zeskrobać nadmiar żywicy, aby tak naprawdę pozostała tylko plama. Najlepszym sposobem na to jest włożenie ubrania do zamrażarki i pozostawienie plamy do zamarznięcia. Utwardzoną żywicę można następnie łatwo zeskrobać.

Plama jest na dywanie lub meblu tapicerowanym? Następnie użyj lodu w sprayu do oblodzenia.

Usuwanie plam z żywicy. 2. Wstępnie oczyść plamę

Pozostaje plama i kilka resztek żywicy. Możesz je usunąć za pomocą eteru naftowego lub alkoholu. Najpierw przetestuj kolorową odzież pod kątem trwałości koloru w niewidocznym miejscu: Oznacza to, że nanieś trochę środka czyszczącego, np. na wewnętrzną stronę rąbka, pozwól mu działać przez krótki czas, wypłucz i sprawdź, czy tkanina nie ma Stracił kolor.

Jeśli nie, kontynuuj usuwanie plamy: nałóż benzynę lub alkohol na plamę z żywicy i pozostaw na około piętnaście minut.

Następnie przetrzyj plamę wacikiem lub ściereczką. Pracuj tylko z plamami i nie wykonuj żadnych kolistych ruchów pocierania, w przeciwnym razie żywica jeszcze bardziej rozprowadzisz w tkaninie!

Usuwanie plam z żywicy
Żywica

Usuwanie plam z żywicy. 3. Mycie

Najpierw wypierz plamę pod ciepłą bieżącą wodą, a następnie włóż tekstylia do pralki.

Uważaj na delikatne tkaniny!

Delikatnych tkanin, takich jak jedwab, lepiej nie traktować alkoholem lub eterem naftowym. Zamiast tego możesz spróbować oleju, lub masła, a następnie użyć specjalnego środka do czyszczenia jedwabiu, aby usunąć plamę. Ostre środki powinny być używane tylko w nagłych wypadkach, ponieważ mogą one uszkodzić włókna, a przede wszystkim kolor.

Usuń żywicę z rąk

Żywica rozpuszcza się w tłuszczu i oleju, dlatego najlepiej usuwać ją z rąk masłem lub olejem: po prostu wetrzyj ją w dłonie i spłucz całość ciepłą wodą z mydłem.

Usuń żywicę ze skóry

Skóra to też po prostu skóra, więc tutaj również możesz pracować z masłem lub olejem, aby rozluźnić inkrustację. Następnie należy usunąć plamę specjalnym środkiem do czyszczenia skóry.