Jak usunąć wyprane plamy? Pomożemy!

Usuń wyprane plamy

Jak usunąć wyprane plamy? Wyprane plamy są zwykle bardzo trudne do usunięcia. Ale przy odrobinie cierpliwości i odpowiednich domowych środków zaradczych lub klubów chemicznych możesz usunąć zabrudzone plamy. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

Jak usunąć wyprane plamy? Tych domowych środków należy używać do namaczania umytych plam

Moczenie jest niezbędne w przypadku zabrudzonych plam.Im dłużej pozwolisz plamie nasiąkać, tym większa szansa, że ​​zostanie ona później usunięta.

  • Słona woda (nie stosować do delikatnych tekstyliów!)
  • Woda mineralna
  • letnie mleko (do tłustych i bogatych w białko plam, takich jak czekolada lub jajko)
  • Terpentyna (na farbę lub plamy z farby)

Jak usunąć wyprane plamy? Instrukcja usuwania zabrudzonych plam z tekstyliów, tapicerki lub dywanów

1. Moczyć

Poplamione tkaniny pozostaw na noc w jednym z powyższych produktów. Jeśli jest to dywan lub mebel tapicerowany, należy namoczyć plamę kilka razy w ciągu kilku godzin dużą ilością wody mineralnej lub mleka.

2. Traktuj plamę

Do usuwania zabrudzonych plam należy stosować silniejsze środki, takie jak benzyna, alkohol, amoniak lub mydło żółciowe, a przede wszystkim specjalny odplamiacz.

Zanurzyć plamę w środku i dobrze wmasować. Następnie pozostaw na pół godziny.

Następnie przetrzyj plamę ściereczką i spłucz pod letnią wodą. W razie potrzeby powtórzyć zabieg plam.

3. Mycie

Następnie włóż tekstylia do pralki i wypierz je tak gorąco, jak to możliwe (postępuj zgodnie z instrukcją pielęgnacji!).

Duże powierzchnie dywanów lub sofy należy czyścić wodą i łagodnym detergentem, lub środkiem do czyszczenia dywanów.

Jak usunąć wyprane plamy? Plamy z wybielacza

Najlepszym sposobem na zwalczenie zabrudzonych plam jest wybielanie. Niestety jest to wskazane tylko w przypadku białych i trwałych tkanin, wszystkie inne tekstylia mogą pozostawić swój kolor. Jeśli myślisz teraz, no cóż, też nieźle, lepiej biały niż poplamiony – niestety nie jest to takie proste. Po zastosowaniu wybielacza, kolorowe pranie może tracić kolor w różnych miejscach, dzięki czemu później otrzymujesz coś w rodzaju ubrania z tie-dye. Więc nie jest to dobry pomysł.
W przypadku tekstyliów białych i o trwałych kolorach można jednak usunąć prane plamy wybielaczem lub produktami Think eco Think bio. Delikatnymi, choć nie tak skutecznymi, naturalnymi alternatywamisoda oczyszczona, kwasek cytrynowy i słońce.

Jak usunąć wyprane plamy?

Jak usunąć wyprane plamy? Barwienie plam: dobry pomysł?

Być może już myślałeś o zwykłym zabarwieniu plam. Niestety w większości przypadków to nie działa. Zaplamione obszary w różny sposób absorbują barwnik tekstylny i dlatego są nadal widoczne po barwieniu. Tylko przy bardzo jasnych plamach (bez zawartości tłuszczu!) Na tkaninach o jasnych kolorach plama może zniknąć w wyniku barwienia. Generalnie jednak należy unikać nadmiernego farbowania wypranych plam.