Jak usuwać plamy z czerwonego wina?

Plamy z czerwonego wina usuwaj białym winem lub winem musującym

Jak usuwać plamy z czerwonego wina? Prawie tak samo popularne jak sól do usuwania plam z czerwonego wina jest białe wino jako domowe lekarstwo. Zaletą działania kwasu w winie białym lub musującym jest to, że można go stosować na starszych, już wyschniętych plamach z czerwonego wina. Ponadto większość zanieczyszczonych materiałów dobrze toleruje kwas winowy i nie odbarwia się.

Białe wino faktycznie pomaga w walce z plamami z czerwonego wina.

Jak usuwać plamy z czerwonego wina? Niewidoczna plama zastępuje kolorową plamę

Podczas gdy świeże plamy z czerwonego wina wiążą, neutralizują i dobrze usuwają solą, kryształy pomagają tylko w ograniczonym stopniu w przypadku starszych, suchych plam. Białe wino lub wino musujące nadaje się do usuwania zaschniętych plam, przed użyciem twardszych lub ostrzejszych środków pomocniczych.

Podczas usuwania plam z czerwonego wina nacisk kładziony jest na usunięcie barwników z wina. Białe wino neutralizuje te barwniki poprzez działanie kwasów. Ściśle mówiąc, usuwanie plam jest raczej zamiennikiem niż eliminacją. Białe wino sprawia, że ​​kolor znika, ale pozostaje jako przezroczysta plama zastępcza.

Białe wino jest idealne do plam na tekstyliach, które można prać, takich jak obrusy i odzież. Po zneutralizowaniu czerwonego koloru „plam zastępcza” jest całkowicie usuwana przez pranie. Nawet w przypadku niezmywalnych nośników plam, takich jak dywany czy drewno, zawsze warto spróbować je usunąć białym winem przed zastosowaniem innych metod czyszczenia.

Jak usunąć plamy z czerwonego wina białym winem

Ponieważ kwas zawarty w białym winie wykonuje „pracę” neutralizacji, wybrane wino lub wino musujące powinno być jak najbardziej kwaśne. Dotyczy to przede wszystkim niedrogich produktów dyskontowych i odmian Rieslinga. Białe wino z pudełka w zupełności wystarczy.

Jak usuwać plamy z czerwonego wina?
Białe i czerwone wino

1. Świeże plamy na stałych powierzchniach

Po wtarciu jak największej ilości płynu chłonną ściereczką lub ręcznikiem papierowym, „wlej” białe wino na plamy z czerwonego wina. Spróbuj ograniczyć rozprzestrzenianie się do zabrudzonych miejsc, układając zwinięty ręcznik w pierścieniu. Po widocznym przebarwieniu plam, osusz powierzchnię.

2. Zaschnięte plamy na stałych powierzchniach

Zaschnięte plamy z czerwonego wina należy nasączyć białym winem. Również tutaj pierścień na ręcznik pomaga w ukierunkowanej pracy. Każda kąpiel powinna zacząć działać po około pięciu godzinach.

PORADY & TRIKI

Jeśli możesz namoczyć zaplamione miejsca tak jak tekstyliami, wymieszaj białe wino i wodę w proporcji pół do połowy. Wystarczy jedna lub dwie godziny do namoczenia.