Łatwo usuwaj plamy z mleka

Plamy z mleka lub twarogu nie są uporczywymi plamami. Niemniej jednak zaschnięte plamy z mleka należy przede wszystkim wstępnie potraktować odpowiednim środkiem domowym, aby pralka mogła całkowicie usunąć plamę.

Plamy z mleka. Domowe sposoby na plamy z twarogu lub mleka

  • Łagodny detergent
  • Mydło twarogowe
  • Mydło żółciowe

Plamy z mleka. Im szybciej, tym lepiej

Szczególnie matki karmiące piersią często borykają się z plamami mleka. Jeśli po drodze coś pójdzie nie tak, najlepiej natychmiast wypierz ubrania ciepłą wodą z odrobiną mydła. W ten sposób możesz natychmiast usunąć całe mleko i przede wszystkim zapobiec powstawaniu plam. Oraz: Mokra plama na bluzce jest lepsza niż plama po mleku, prawda?

Plamy z mleka. Instrukcja usuwania zaschniętych plam z mleka

Materiały:

  • Którekolwiek z powyższych mydeł
  • Proszek do prania

1. Pozwól się namoczyć

Podobnie jak w przypadku wszystkich zaschniętych plam, najważniejsze jest moczenie: włóż poplamione tekstylia do ciepłej wody z mydłem i pozostaw je na 30 minut do kilku godzin, w zależności od stopnia zabrudzenia.

2. Traktuj plamę

Następnie nanieś na plamę mydło twarogowe, łagodny detergent lub mydło żółciowe (na uporczywe, np. starsze plamy) i dobrze wetrzyj środek pocierając o siebie tkaninę.

3. Do pralki

Następnie jak zwykle włóż tekstylia do pralki (bez spłukiwania plamy i wypierz je w jak najgorętszej wodzie (zwróć uwagę na metkę!).

Plamy z mleka

4. Po wybielaniu

Jeśli plama nie zniknęła całkowicie, białe tekstylia można po wyschnięciu wystawić na kilka godzin na palące słońce. Twoje promienie wybielające usuną wtedy pozostałą plamę.

PORADY & TRIKI

Aby zapobiec plamom mleka podczas karmienia piersią, używaj specjalnych wkładek laktacyjnych. Jeśli nie masz ich pod ręką, możesz użyć taśmy samoprzylepnej, aby przykleić kawałek papieru celulozowego lub coś podobnego do klatki piersiowej, aby złapać małe krople mleka, zanim dostaną się do tkaniny ubrania.