Usuń plamy z dżinsów

Usuń plamy z dżinsów dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy. Dla wielu dżinsy są częścią standardowego stroju. Ale im częściej je nosisz, tym bardziej prawdopodobne jest, że się poplamią. Zaletą usuwania plam z dżinsów jest to, że tkanina może bardzo dużo wytrzymać. Musisz tylko wiedzieć, który środek domowy najlepiej sprawdza się w przypadku zanieczyszczenia na dżinsach.

Usuń plamy z dżinsów. Te domowe środki pomogą w usuwaniu plam z dżinsów

 • Plamy z żywicy lub gumy do żucia: lód w sprayu (wystarczy zamrozić i zeskrobać)
 • Plamy z tłuszczu: płyn do mycia naczyń i/lub żelazko i bibuła
 • Zabrudzenia z owoców, takich jak plamy wiśniowe, ale także plamy z pomidorów: kwasek cytrynowy, esencja octu, pianka do golenia, proszek do pieczenia
 • Czerwone wino: sól
 • Plamy beta-karotenowe np. plamy z marchwi: olej
 • Cudowne lekarstwo na wszystko (z wyjątkiem plam z farby): mydło żółciowe
 • Również bardzo skuteczny w przypadku prawie wszystkich plam: środek do czyszczenia dywanów
 • Plamy po coli lub kawie: pianka do golenia
 • Kolor, farba lub plamy po długopisie: terpentyna, zmywacz do włosów lub lakier do paznokci
 • Skuteczny również na prawie wszystkie plamy, ale nieco agresywny: eter naftowy, spirytus, alkohol, produkty Think eco Think bio

Usuń plamy z dżinsów. Należy o tym pamiętać podczas usuwania plam na dżinsach

Nawet jeśli dżinsy rzadko się odbarwiają, należy zachować ostrożność stosując środki na bazie chloru, takie jak wybielacze i środki rozpuszczające kolory, takie jak zmywacz do paznokci, a także lekko wybielające środki domowe, takie jak kwas cytrynowy lub soda oczyszczona. Dotyczy to w szczególności czarnych lub innych kolorowych dżinsów, ale niebieskie dżinsy również należy wcześniej sprawdzić pod kątem trwałości koloru. Przed zaprawieniem plamy takim produktem nałóż kroplę na dżins przy dolnej krawędzi od wewnątrz, pozostaw produkt na kilka minut, a następnie spłucz. Czy dżinsy nadal wyglądają tak samo jak wcześniej? Jeśli tak, możesz teraz skupić się na plamie. Jeśli nie, wypróbuj środek nie wybielający, taki jak mydło żółciowe lub płyn do naczyń.

Usuń plamy z dżinsów. Instrukcja usuwania plam z dżinsów

Materiały:

 • Mleko lub woda mineralna, lub detergent-ług wodny
 • Domowe środki do wyboru

Narzędzia:

 • Szczotka
 • Ścierki

1. Usuń duże pozostałości

Użyj tępego przedmiotu, aby zeskrobać wszelkie suche pozostałości z plamy, aby zapobiec jej zmiękczeniu i przyklejeniu się do tkaniny. Następnie dobrze poklep dżinsy lub odkurz je odkurzaczem.

2. Moczenie

Podobnie jak w przypadku wszystkich materiałów, również w przypadku dżinsów nasiąkanie jest bardzo ważne – zwłaszcza w przypadku starych i zaschniętych plam. W tym celu połóż miejsce z plamą w przypadku plam z owoców, kawy lub coli w wodzie mineralnej. W przypadku plam kakaowych, lub czekoladowych oraz plam z owoców można opcjonalnie namoczyć je w mleku, a plamy z tłuszczu należy nasączyć ługiem z ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń. Plamy z farby i plamy z długopisu nie muszą być moczone, podobnie jak plamy z gumy do żucia lub żywicy.

Pozostaw dżinsy w kąpieli mlecznej lub mineralnej tak długo, jak uznasz to za konieczne. Starsze plamy powinny moczyć się przez noc. W przypadku świeżych plam wystarczy 15 do 30 minut.

Usuń plamy z dżinsów

3. Traktuj

Opłucz dżinsy pod ciepłą wodą. W przypadku plam zawierających białko, takich jak plamy z nasienia, jaj lub krwi, należy używać zimnej lub letniej wody, aby zapobiec krzepnięciu białka.
Następnie nałóż trochę domowego środka, który pomoże ci usunąć plamę (patrz powyżej) na szmatkę i wetrzyj go na plamę od zewnątrz do środka.
Powtarzaj proces, aż plama będzie dobrze nasiąknięta.
Następnie pozostaw produkt na 15 do 20 minut. Następnie przetrzyj plamę pędzelkiem. Teraz sprawdź czy plama zniknęła.

4. Zmyć

Na koniec włóż dżinsy do pralki razem z odplamiaczem i upierz je w jak najgorętszej (z wyjątkiem plam z białka jaj, które należy wcześniej wypłukać letnią wodą) wodzie (sprawdź najwyższą dopuszczalną temperaturę na metce).
Alternatywnie możesz wypłukać dżinsy ręcznie i powtórzyć odplamianie, jeśli to konieczne, aby zapobiec praniu plamy.