Usuń tłuste plamy z papieru

Usuń tłuste plamy z papieru dzięki doświadczeniu w usuwaniu plam specjalistów z Think eco Think bio. Czy właśnie zjadłeś coś podczas pracy i tłuszcz wylał się na ważny dokument? Jest to denerwujące, zwłaszcza jeśli jest to podpisany dokument, którego nie można po prostu zeskanować i zatuszować plamy. Być może jeden z poniższych domowych środków pomoże ci usunąć tłustą plamę z papieru!

Usuń tłuste plamy z papieru. Te domowe środki pomogą pozbyć się tłustych plam na papierze

Powszechnie wiadomo, że papieru nie można prać. Dlatego plamę należy rozgrzać. Następujące środki pomogą w tym, aby plama stała się bardziej skłonna do usunięcia:

  • Żelazo i bibuła
  • Puder dla dzieci
  • Kreda tablicowa
  • Skrobia
  • Proszek do pieczenia
  • Sól drobnoziarnista

Usuń tłuste plamy z papieru. Więc śmiało

Materiały:

  • Bibuła lub alternatywnie chłonna szmatka
  • Jeden ze wspomnianych domowych środków zaradczych

Narzędzia:

  • Żelazko lub suszarka do włosów
Usuń tłuste plamy z papieru
Plamy na papierze

1. Podgrzej plamę tłuszczu na papierze

Tłuszcz można usunąć tylko w postaci płynnej. Więc jeśli plama jest starsza, zdecydowanie musisz ją najpierw podgrzać. Możesz pominąć ten krok tylko wtedy, gdy plama jest wciąż świeża.

Aby jednocześnie podgrzać plamę i namoczyć ją, należy nałożyć bibułę lub inny cienki, chłonny materiał na plamę i prasować na niej żelazkiem na najniższym ustawieniu.

Następnie przesuń bibułę i ponownie wyprasuj. Powtarzaj proces, aż papier przestanie wchłaniać tłuszcz.

Jeśli jesteś w biurze i nie masz pod ręką żelazka, możesz również użyć suszarki do włosów lub suszarki do rąk, aby podgrzać papier w mgnieniu oka. Pomocny może być również bardzo gorący grzejnik. Po podgrzaniu przejdź do kroku drugiego tuż przed ochłodzeniem plamy tłuszczu.

2. Zastosuj domowe środki na plamę tłuszczu

Nanieś na plamę jeden z wymienionych powyżej domowych środków w postaci proszku (kreda musi być rozgnieciona) i delikatnie dociśnij proszek.

Poczekaj kilka minut, a następnie zetrzyj plamę.

Jeśli chcesz powtórzyć proces, musisz wcześniej ponownie podgrzać papier.

PORADY & TRIKI

Jeśli nic z tego nie pomaga, pozostaje tylko użyć środka naprawczego. Dobre wyniki można również osiągnąć stosując płyn korekcyjny.