Usuń gumę

Usuń gumę razem z naszymi eksperckimi poradami. Guma, jak każdy materiał ulega zniszczeniu, czas nie oszczędza gumowych uszczelek w oknach, w sprzęcie agd, a także w zabawkach i wszędzie tam, gdzie zastosowanie gumy znajduje uzasadnienie. Podczas usuwania starej gumy może odpaść dużo jej fragmentów, ale najgorsze są te elementy gumy, które nie chcą się odkleić od futryny okna, czy też z innych części, do których guma została przyklejona.

Usuń gumę

Usuń gumę. Usuwaj gumę mechanicznie lub poprzez użycie rozpuszczalnika

Nie jesteś w stanie rozpuścić gumy ani jej roztopić. Oto co możesz zrobić, by usunąć starą gumę.

  1. Usuwanie starej gumy dzięki mechanicznej obróbce
  2. Rozpuść gumę, a także klej, którym guma została przyklejona przy użyciu rozpuszczalnika

Niezależnie od tego, jaki sposób na usunięcie starej gumy wybierzesz zwróć uwagę na kompatybilność otoczenia, tak aby nie szkodzić środowisku.

Preparaty do czyszczenia hamulców, a także spirytus zawierają składniki, które znacznie pomagają w usuwaniu starej gumy i kleju. Jeśli guma znajduje się na powierzchniach lakierowanych, lub malowanych to należy je zabezpieczyć.

Jeśli słyszałeś o tym, że takie kwasy, jak azotowy, siarkowy, są odpowiednie do tego, by rozpuścić gumę, to jest to prawda. Niestety ich użycie jest bardzo niebezpieczne zarówno dla ciebie, jak i środowiska. Kwasy muszą być odpowiednio utylizowane. Inną przeszkodą do tego, by ich użyć, jest fakt, iż są trudno dostępne dla osób prywatnych.

Usuwanie mechaniczne starej gumy

Guma należy do bardzo wytrzymałych materiałów. Są z niej produkowane liczne produkty. Elastyczność gumy i jej stabilność wymiarowa pozwalają na mechaniczne jej usunięcie.

Guma może być przecinana, a zaraz potem rozbijana. By to zrobić można użyć noża do tapet, który ma pionowe nacięcia wgłębinowe. Jeśli musisz nieco głębiej naciąć gumę, to możesz użyć noża do rzeźbienia, a także dłuta.

Usuwanie starej gumy szczotką drucianą to także dobry pomysł.

TH!NK

Jeśli chcesz usunąć starą gumę z rzeczy dla ciebie wartościowych, to zawsze możesz zatrudnić do tego zadania profesjonalną ekipę czyszczącą. Sprawdź także nasze innowacyjne i ekologiczne preparaty czyszczące.

Sprawdź także nasze inne artykuły:

usuń gumę