Dywany w stylu Boho

Dywany w stylu Boho, my wiemy o dywanach wszystko. Które dywany pasują do stylu zwanego Boho? Czym jest wogóle styl Boho? Ze stylem Boho kojarzy się energiczne wręcz elektryczne wykańczanie wnętrz. Mieszanka żywych kolorów, zglobalizowanego podejścia do wzorów, wyszukanych, nietuzinkowych tkanin, przedmiotów, które znalazło się gdzieś na ulicy i roślin, oto fundament stylu Boho.

Charakterystyczne dla stylu Boho są:

  • Ciepłe, ziemskie kolory, które podkreśla się poprzez jasne akcenty. Róż, pomarańcza, fiolet, błękit i stonowana czerwień oto barwy stylu Boho
  • Aby uzyskać styl Boho, łącz ze sobą wiklinę, rattan, drewno i wprowadzaj dzięki nim odprężającą atmosferę.
  • Żyrandole mogą być w stylu Vintage, lampy mogą być owinięte rattanem, a oprawy wszelkiego oświetlenia mogą być błyszczące. Ściany możesz wykleić tapetami, które mają motywy botaniczne.
  • Włókna powinny mieć grubą fakturę, a tkaniny powinny być miękkie
  • Boho to łamanie zasad i łączenie różnych styli, najważniejsze, abyś uzyskała osobistą ekspresję na najwyższym poziomie.
Dywany w stylu Boho
Wprowadzaj elementy w stylu Boho, mogą to być dzbanki, flakony, etc.

Jakie dywany podkreślą styl Boho?

Przede wszystkim dywan powinien mieć naturalne włókna. Powinien mieć ziemiste odcienie, urzekającą teksturę sizalu, włókna kokosowego, juty lub morskiej trawy. Globalny oddźwięk, w którym zapisują się motywy z całego świata to idealny akompaniament dla stylu Boho. Aby oddać atmosferę stylu Boho, wprowadź do pomieszczeń dużo naturalnego światła i roślin. Obcuj z przyrodą poprzez wprowadzanie jej także na obrazach, tapetach. Poprzez używanie naturalnych, wełnianych, ciepłych elementów wprowadzasz do pomieszczenia naturalne ciepło i pokój.

TH!NK

Jeśli Twoje pomieszczenia dopuszczają dużo naturalnego światła, to wzmocnij jego oddziaływanie poprzez duże i dobrze rozmieszczone lustra. Możesz do tego także wykorzystać znalezione metalowe elementy, a oprawy oświetleniowe i żyrandole także powinny być wykonane z materiałów, które naturalne światło odbiją. Mieszaj ze sobą tekstury różnych przedmiotów. To, co błyszczące i gładkie mieszaj z tym co twarde i naturalne, a dodasz w ten sposób spójność i przytulność, którym charakteryzuje się styl Boho.