Ekologiczne zabawki

Ekologiczne zabawki dla każdego dziecka, znajdziesz w naszym sklepie online. Dziś kiedy wszyscy jesteśmy bardziej świadomi tego jak ważna jest ochrona środowiska, możemy o nie dbać, chociażby poprzez zakup biodegradowalnych zabawek. W poniższym artykule dowiesz się, jaką eko zabawkę możesz podarować jako świąteczny prezent niemowlakowi, przedszkolakowi, dzieciom w wieku szkolnym i tym, które są na pograniczu dorosłości.

W naszym sklepie online możesz zakupić ekologiczne, biodegradowalne:

 • prezenty
 • zabawki
 • akcesoria do domu
 • artykuły gospodarstwa domowego
 • świąteczne ozdoby

Ekologiczne zabawki dla niemowląt (0-12 miesięcy)

Ten wyjątkowy czas, kiedy to niemowlę poznaje świat powinien być dla niego niezapomniany, hmm, ale wszyscy wiemy, że tak właśnie będzie. Człowiek niczego z tego okresu życia nie pamięta. Jednak jest coś, dzięki czemu możemy przywoływać piękne chwile z okresu niemowlęctwa. Są to rzecz jasna zabawki. To one towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, pobudzając ich zmysły. Czasami, gdy spojrzymy na zabawkę, którą bawiło się nasze dziecko czujemy się jakbyśmy weszli do wehikuł czasu. Zabawki przywołują wspomnienia niczym zdjęcia, czy też pocztówki.

Fajne zabawki ze świata Think Eco Think Bio też chcą być częścią życia Twojego dziecka. Oto która z naszych zabawek bardzo pasuje do świata niemowlaków:

 • Statek – holownik wykonany w 100% z plastiku, który pochodzi z recyklingu. Swobodnie unosi się na wodzie, można nim nabrać wodę, po czym ją przez niego przelać. Jest przeznaczony dla dzieci 6 miesięcy i więcej.
 • Buty z bawełny zapakowane w dziecięcą torbę. Maluchy też powinny być dobrze ubrane, dlatego nasze butki z bawełny, które mają prześmieszne wzory w żyrafy, na pewno mu się spodobają i przypadną do gustu 🙂
 • Maluchy mogą, a nawet powinny ćwiczyć, dlatego w naszym sklepie możesz zakupić bawełnianą matę do zabaw na podłodze. Jej krawędzie mają liczne frędzle, które z pewnością przykują uwagę niemowlaka. Nasza ekologiczna mata ma także piszczałkę i gryzak, który został wyrzeźbiony w drewnie klonowym.

Ekologiczne zabawki dla dzieci w wieku 1-3 lata

Nasze zabawki są wykonane z przetworzonego plastiku, który gdyby nie my trafiłby do mórz, oceanów zanieczyszczając je. Zabawki Think ECO Think BIO są zaprojektowane tak, aby stymulować i zachęcać do zabawy. Co przygotowaliśmy dla dzieci w wieku 1-3? Oto nasze propozycje:

 • Miarka wzrostu wykonana z organicznej bawełny, która przedstawia las deszczowy. Zawiera torbę bawełnianą, kołek z drewna i zalany woskiem sznurek.
 • Zabawkowy zestaw kuchenny. Podaruj swojemu dziecku ten wyjątkowy zestaw kulinarny, aby mogło przygotować dla ciebie wspaniały wyimaginowany posiłek. Zestaw składa się z 30 części, jest bardzo kolorowy, ma patelnię, sztućce, warzywa, owoce, a to wszystko jest wykonane z bawełny. Jest bardzo łatwy w czyszczeniu, można go nawet uprać w pralce.
 • Zestaw plastikowych muszli. Wyjątkowe muszle wykonane z recyklingowanego plastiku, na długo zajmą Twoje dziecko podczas kąpieli. Każda z 7 muszli inaczej przelewa wodę, a cały zestaw można myć w zmywarce.
Ekologiczne zabawki
Dzieci zasługują na to, by bawić się ekologicznymi zabawkami!

Ekologiczne zabawki dla dzieci w wieku 3, 4, 5 lat

Wiek 3,4,5 to czas gdy dziecko zaczyna ogarniać emocje, wówczas warto podarować dziecku zabawkę, która będzie zachęcała do pomysłowej, kreatywnej zabawy. Nasze zabawki dla dzieci w tym wieku są robione ręcznie i tylko z biodegradowalnych surowców.

Oto co polecamy dla dzieci w wieku 3,4,5 lat:

 • Wykonany z bawełny dinozaur, który jest miękki i ma szansę stać się dla Twojego dziecka przytulanką na lata. Materiał, z jakiego został wykonany to ręcznie tkana bawełna.
 • Wózek wykonany z plastiku z recyklingu, a konkretnie z plastikowych butelek po mleku. Idealny dla dziewczynek w wieku 5 lat. Ma ręcznie haftowaną torbę z bawełny, którą łatwo jest czyścić. Można ją nawet uprać w pralce.
 • Zabawkowy wykonany z recyklingowanego plastiku zestaw do pieczenia. Posiada piekarnik, blachę, garnek, a nawet uszyte z bawełny warzywa.

Zabawka dla dziecka w wieku 5 – 11 lat

W tym wieku dziecko jest bardzo świadome tego czego chce i co chce z daną rzeczą zrobić. Zrównoważony, pełen kreatywnych zabaw rozwój był dla nas inspiracją podczas tworzenia zabawek dla dzieci w wieku 5 – 11 lat.

Oto nasze pomysły na prezent dla dziecka w wieku 5 – 11 lat:

 • Dziecku w wieku 5 – 11 lat możesz podarować karty do gry. Są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Nie tylko dzieci mogą w nie grać, ale i dorośli.
 • Gra planszowa, której plansza jest wykonana z drewna. Gra polega na jak najszybszym dotarciu do katapulty, z której twój pionek musi zostać wystrzelony w kierunku kosza stojącego pośrodku planszy. Jeśli uda ci się trafić do kosza za pierwszym razem uzyskujesz najwyższą ilość punktów. Może być tak, że przybędziesz do katapulty jako pierwszy, ale przegrasz z ostatnim przybyłym do niej graczem jeśli to ten gracz uzyska większą ilość punktów podczas trafiania do kosza. Uwaga, gra bardzo wciąga!
 • Stacja kosmiczna. Zbuduj ją wraz ze swoim dzieckiem i ciesz się jego kreatywnością. Stację można zbudować na trzy różne sposoby!

Prezenty dla nastolatków

Piękne, ręcznie wykonane drewniane gry, wspaniałe książki z opowieściami, które Twoje dziecko zapamięta na lata! Oto nasze propozycje na prezent dla dzieci w wieku 12+

 • Gra planszowa wykonana z drewna i recyklingowanego plastiku. Materiały są przyjazne dla środowiska. Gra polega na tym, by swoim ruchami wyciąć jak najmniejszą liczbę drzew. Sprawdź koniecznie tę kreatywną grę!
 • Pamiętnik wykonany z recyklingowanych kubków.
 • Poduszka, której nadruk jest haftowany ręcznie. HUG ME oto napis, jaki widnieje na poduszce.

TH!NK

Jeśli uczysz dziecko, że to z czego jest wykonana dana rzecz, ma znaczenie, to chronisz nie tylko je, ale także świat, w którym dorasta. Zdrowszy świat, zdrowsi ludzie!