Przebuduj stary basen na staw

Przebuduj stary basen na staw! Stary basen nie musi nieustannie straszyć i szpecić Twój ogród. W tym artykule dowiesz się, jak przerobić stary basen na piękny staw. Nie czekaj z jego przebudową, aby któregoś pięknego dnia nie stał się koszmarnym obciążeniem dla Twojego portfela. Może tak się stać, gdy po ulewnych deszczach basen wyleje wodę na Twój ogród.

Przebuduj stary basen na staw. Zaplanuj i przygotuj się

W latach 60 i 70 budowano baseny z cegły i z betonu. Po upływie 50, 60 lat te same baseny zaczęły przeciekać i pękać. Innym aspektem przemawiającym za ich wygląd. Dziś bardziej szpecą, niż upiększają teren wokół nich. Co możesz zrobić z takim basenem? Możesz go zasypać, możesz go odnowić, możesz go także przerobić na staw i o tym właśnie jest ten artykuł.

W pierwszej kolejności zaplanuj, jak złamać stare kształty basenu. Wybierz miejsce przy stawie, gdzie postawisz meble ogrodowe. Drewniane meble idealnie komponują się z wodą. Zastanów się, jak powinny przebiegać ścieżki z domu do stawu.

Przebuduj stary basen na staw. Działanie

Jeśli chodzi o sam staw, to powinieneś go naprawić. Możesz zakupić klej uszczelniający lub specjalną zaprawę uszczelniającą na bazie cementu.

Przebuduj stary basen na staw
Przydomowy staw to idealne miejsce na relaks

Przebudowa basenu na staw

W tej kwestii wszystko pozostawiam Twojej wyobraźni.

  • Pousuwaj wszelkie instalacje, typu rynny, stare odpływy, płytki.
  • Odnów zejście do basenu. Schody mogą posłużyć jako podest dla zadaszenia, które możesz wstawić nad częścią stawu. Możesz to zadaszanie połączyć z przestrzenią wypoczynkową, w której postawisz drewniane meble ogrodowe.
  • Linię brzegową możesz wykorzystać do postawienia na niej kilku ciekawych donic z roślinami.
  • Jeśli chodzi o kleje do basenu, to możesz wykorzystać kleje na bazie kauczuku styrenowego. Stosuje się je do PVC, a także folii i oczek wodnych.
  • Krawędź basenu przykryj żwirem.
  • Zasadź w pobliżu stawu różne rośliny.

TH!NK

Stary basen może się stać nie lada problemem, jeśli nic z nim nie zrobisz. Popękane ściany basenu mogą zacząć przepuszczać wodę, a ta może podmyć grunt. W którymś momencie może dojść do zawalenia się ścian basenu. Wraz z nimi osunie się ziemia. Jeśli zebrana w basenie woda zaleje Twój ogród, to koszty jego odnowienia mogą być opłakane.

Sprawdź także inne nasze artykuły: