Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza to w świecie pełnym brudu i bakterii przydatne urządzenia. Coway Airmega AP-1512HH Mighty to najlepszy oczyszczacz powietrza według wielu osób. Ma zdolność filtrowania większej ilości powietrza na godzinę niż inne modele. Czyni go to doskonałym wyborem do szybkiego osiągnięcia i utrzymania niskiego poziomu zanieczyszczeń w powietrzu.

Najlepsze oczyszczacze powietrza powinny również zawierać filtr HEPA, który usuwa co najmniej 99,97% zanieczyszczeń powietrza o wielkości do 0,3 mikrona. Aby uzyskać jeszcze skuteczniejsze oczyszczanie powietrza, rozważ ultraelegancki system oczyszczania powietrza Molekule lub Blueair Blue Pure 411+, który wykorzystuje kombinację technologii do wydajnego oczyszczania powietrza. Aby znaleźć odpowiedni oczyszczacz powietrza do swojego domu, zapoznaj się z naszymi 10 najlepszymi rekomendacjami i przeczytaj nasze porady ekspertów na temat oczyszczaczy powietrza. Dzięki odpowiedniemu oczyszczaczowi powietrza możesz mieć pewność, że Twój dom jest bezpieczny i czysty.

Oczyszczacze powietrza. Cząsteczkowe oczyszczanie powietrza

Cząsteczkowe oczyszczacze powietrza to innowacja. Wykorzystuje ona nanotechnologię fotoelektrochemicznego utleniania (PECO) do wykrywania i niszczenia zanieczyszczeń i alergenów. Podobno sprawdza się także w dużych przestrzeniach do 914 m2 (więcej o tym poniżej). Dzięki najlepszej w swojej klasie gwarancji i automatycznemu uzupełnianiu filtrów wielu klientów pokochało ten produkt. Oczyszczacz powietrza Molekule kosztuje około 4000 zł. Roczny koszt wymiany filtra wynosi 600 zł, plus dodatkowe 250 zł za roczne zużycie energii. Pomimo wysokiej ceny, Molekule Air Purifier jest jednym z najlepszych oczyszczaczy powietrza na rynku. Może skutecznie wykrywać i niszczyć wirusy, lotne związki organiczne, alergeny, bakterie i pleśń.

Oczyszczacze powietrza. Czy cząsteczkowy oczyszczacz powietrza spełnia oczekiwania?

Oczyszczacz powietrza Molekule (cząsteczkowy) cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem, ale czy spełnia wszystkie oczekiwania? Chociaż urządzenie jest reklamowane jako zdolne do niszczenia szkodliwych pleśni, wirusów, bakterii i gazowych chemikaliów, nasze testy wykazały, że nie jest on skuteczny w wychwytywaniu większych cząstek unoszących się w powietrzu. Ponadto jest przeznaczony tylko do pomieszczeń o powierzchni do 30m2, a jego wyniki w testach plasują go wśród modeli kompaktowych. Mimo to oczyszczacz powietrza Molekule ma kilka unikalnych cech, które sprawiają, że warto go rozważyć. Na przykład emituje ozon, który następnie niszczy, i pobiera powietrze pod różnymi kątami. Ostatecznie oczyszczacz powietrza Molekule jest w stanie obsłużyć mniejsze pomieszczenia, ale jego skuteczność może być kwestionowana w przypadku większych pomieszczeń.

Oczyszczacz powietrza do biura

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę jakości powietrza w biurze jest zakup biurowego oczyszczacza powietrza. Wynika to z konieczności zagwarantowania dobrostanu i bezpieczeństwa pracowników. Jednak ważne jest, aby wybrać odpowiedni oczyszczacz, aby upewnić się, że działa dobrze, nie jest zbyt głośny i ma niskie koszty operacyjne. Na tej liście proponujemy najlepsze oczyszczacze powietrza dla różnych wymagań i przedziałów cenowych. Przy wyborze oczyszczacza biurowego należy przede wszystkim kierować się wydajnością oczyszczania. Zmodyfikowany do warunków miejsca pracy zapewni znaczną skuteczność czyszczenia. Kolejnym istotnym elementem jest tryb automatyczny oczyszczacza, który umożliwia zmianę stopnia oczyszczania.

Oczyszczacze powietrza
Niestety otwieranie okna coraz częściej wiąże się z ryzykiem wpuszczenia do pomieszczenia brzydkiej jakości powietrza.

Jaki model oczyszczacza powietrza polecamy do biura?

Podczas wybierania oczyszczacza do biura powinieneś szczególnie zwrócić uwagę na jego kubaturę, a także na wielkość pomieszczenia. Jeśli jest większa, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybór oczyszczacza o większej mocy, który oczyści powietrze szybciej. W naszym rankingu polecamy wiele modeli, od droższych i bardziej wydajnych po tańsze i mniej wydajne. Najlepszym wyborem jest Sharp KC-G60EUW, który jest wszechstronny i wyposażony w filtr HEPA, który jest w stanie usunąć aż 99,97% drobnych pyłków, alergenów i innych zanieczyszczeń z powietrza. Vestfrost VP-A1S70WH to kolejny model, który zapewnia wysoką wydajność i wyjątkowo cichą pracę. Coway Storm to z kolei uniwersalny oczyszczacz powietrza, który dzięki swojej mocy może oczyścić duże pomieszczenie biurowe.

TH!NK

Podczas wyboru oczyszczacza zwróć szczególną uwagę na to, jak głośno pracuje. Pamiętaj, że oczyszczacze powietrza pracują także w nocy. Głośność pracy oczyszczacza ma też znaczenie w biurze, gdzie poziom skupienia na pracy jest bardzo ważny.

Sprawdź także inne nasze artykuły: