Ekologiczne wskazówki dotyczące malowania. W artykule przedstawiono wskazówki dotyczące ekologicznego malowania. Wskazówki obejmują używanie farb o niskiej zawartości LZO i staranne czyszczenie.

Istnieje kilka sposobów na przekształcenie projektu malarskiego w ekologiczny projekt malarski. Od zakupu farby o niskiej zawartości LZO po staranne czyszczenie, ekologiczne malowanie jest proste. Oto wskazówki, które pomogą Ci zacząć:

Ekologiczne wskazówki dotyczące malowania. Kupuj farby o niskiej lub zerowej zawartości lotnych związków organicznych

LZO to związki chemiczne, które mają wystarczająco wysokie ciśnienie pary, aby znacząco odparować i przedostać się do atmosfery. Zasadniczo lotne związki organiczne to opary w farbie. Przy nadmiernej ekspozycji wiadomo, że szkodzą ludziom. Prawie każdy producent wysokiej jakości farb produkuje farby o niskiej zawartości LZO. Farby o niskiej zawartości LZO mogą kosztować kilka dolarów więcej za galon. Farby o niskiej zawartości LZO są tak samo dobrej jakości jak inne farby.

Ekologiczne wskazówki dotyczące malowania. Kup aplikator do farb, wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu i materiałów odnawialnych

Na rynku jest wiele aplikatorów do zielonego malowania. Jedną z najlepszych jest linia produktów Purdy EcoPro. Ich linia obejmuje pędzle z nylonowym włosiem z recyklingu, biodegradowalną, jednorazową tackę na miazgę i nakładki na rolki z recyklingu.

Ekologiczne wskazówki dotyczące malowania. Dokładnie zmierz, aby określić, ile farby potrzebujesz

Ogólnie rzecz biorąc, 1 galon farby pokryje około 350 stóp kwadratowych. Dokładne odmierzenie zapobiegnie powstawaniu resztek farby i pomoże zapobiegać marnotrawstwu.

Ekologiczne wskazówki dotyczące malowania. Wybierz farby lateksowe lub akrylowe

Farby lateksowe i akrylowe są najlepsze dla środowiska. Olejne farby zawierają najwyższy poziom chemikaliów i oparów. Farby o niskiej zawartości LZO są dostępne do farb akrylowych i lateksowych.

Ekologiczne wskazówki dotyczące malowania. Używaj plandek z tkaniny

Plandeki z tkaniny są mocniejsze niż plastikowe i mogą być używane więcej niż jeden raz. Używanie plandek z tkaniny pomaga zapobiegać marnotrawstwu.

Ekologiczne wskazówki dotyczące malowania. Pomiń mycie

Zamiast myć aplikatory, zawiń je w plastikową torbę. Aplikatory trzymane z dala od słońca wystarczają na całą noc lub nawet kilka dni. 

Czyszczenie i zeskrobywanie puszek z farbą

Zeskrob nadmiar farby z puszek, wałków i pędzli. Dobrze sprawdza się patyczek do mieszania lub skrobak ścienny. Skrobanie przed myciem ułatwi czyszczenie aplikatorów. Myj swoje aplikatory w pomieszczeniu, a nie w odpływie na ulicy lub na podwórku za pomocą węża. Farba może zaszkodzić twojej glebie. Odpływy burzowe zazwyczaj odprowadzają wodę do naturalnych źródeł wody, których nie należy malować farbą.

Nie wlewaj rozcieńczalnika do odpływu

Rozcieńczalnik do farb i farby na bazie oleju zawierają toksyczne chemikalia. Dodaj żwirek dla kotów lub rozdrobnione gazety bezpośrednio do puszki z farbą. To wchłonie płyn. Następnie możesz wyrzucić puszkę do zwykłych odpadów. Jeśli w Twoim mieście znajduje się punkt wydawania odpadów niebezpiecznych, zabierz do niego farbę lub rozcieńczalnik.

Pozbądź się farby w odpowiedni sposób

Zmień dodatkową farbę lateksową i akrylową na stałą, zdejmując pokrywę. Pozwoli to na odparowanie wody lub rozpuszczalników. Następnie wyrzuć do zwykłego kosza. Jeśli w Twojej okolicy istnieje program recyklingu, oddaj pustą puszkę po farbie do recyklingu.

Szczelnie zamknięte puszki po farbie

Szczelnie zamknięte puszki po farbie należy przechowywać do góry nogami. Pomoże to wydłużyć żywotność farby.

Ekologiczne wskazówki dotyczące malowania

Przekaż niewykorzystaną farbę

Rozważ przekazanie dodatkowej farby organizacjom takim jak Habitat for Humanity lub lokalnemu schronisku.

Sprawdź także inne nasze artykuły:


Źródło: bezpłatne artykuły publikowane przez gości z ArticlesFactory.com