Jak wyczyścić fugi na podłodze?

Jak wyczyścić fugi na podłodze? JAK CZYŚCIĆ FUGĘ PODŁOGOWĄ BEZ SZOROWANIA?

Jak wyczyścić fugi na podłodze? Fugi na kafelkach mogą postawić cię w kłopotliwej i niezręcznej sytuacji przed gośćmi. Nie tylko to, ale zaprawa do spoinowania podłóg jest niehigieniczna, ponieważ przyciąga i gromadzi brud, który może powodować choroby u Ciebie i członków Twojej rodziny.

W Internecie napisano wiele hacków do czyszczenia fug, ale często okazują się one mniej skuteczne. Oczywiście profesjonalne usługi czyszczenia fug podłogowych są skuteczne, ale nie można sobie na nie pozwolić cały czas. Jeśli masz do czynienia z tą samą sytuacją i naprawdę chcesz wyczyścić zaprawę, czytaj dalej. Podzielę się skutecznymi sposobami czyszczenia zaprawy z podłogi.

Większość hacków do czyszczenia fug wiąże się ze szorowaniem, ale nie będziemy ich używać. Szorowanie jest nie tylko wyczerpujące, ale także szkodliwe dla płytek. Może zmienić kolor płytek i sprawić, że będą wyglądać zbyt nudno. Dlatego zobaczymy różne skuteczne sposoby czyszczenia zaprawy podłogowej bez szorowania:

Jak wyczyścić fugi na podłodze? Roztwór czyszczący 1: Wybielacz tlenowy

Jest to nietoksyczny środek czyszczący do całkowitego czyszczenia zaprawy. Usuwa wszystkie zaprawy i brud.

Utwórz rozwiązanie do czyszczenia zaprawy podłogowej:

 • Zmieszaj letnią wodę z wysokiej jakości wybielaczem tlenowym.
 • Wymieszaj zmieszany roztwór, aby całkowicie rozcieńczyć tlenowy wybielacz w wodzie.

Warunek wstępny:

Płytka musi być całkowicie sucha.

Proces czyszczenia zaprawy podłogowej:

 • Wlać utworzone rozwiązanie do zalewania zaprawy na płytki.
 • Odstaw na co najmniej 15–20 minut.
 • Jeśli roztwór czyszczący zostanie zanurzony w wodzie pomiędzy nimi, dodaj trochę więcej, aby upewnić się, że zaprawa jest zawsze zalana tym roztworem.
 • Ostatnim krokiem jest mycie podłogi.

To rozwiązanie czyszczące będzie działać przez 6 godzin, nawet po umyciu i jest bardzo skuteczne.

Jak wyczyścić fugi na podłodze, by nadać im blask? Roztwór czyszczący 2: Ocet

Jest to kolejne bezpieczne rozwiązanie do czyszczenia fug, które można zastosować. Nie tylko usuwa zaprawę, ale działa również bardzo dobrze w usuwaniu plam wodnych, szumowiny mydlanej i osadów mineralnych.

Utwórz rozwiązanie do czyszczenia:

 • Zmieszaj biały ocet z wodą w butelce ze sprayem. Użyj równej części obu tych rozwiązań.

Proces czyszczenia zaprawy podłogowej:

 •  Spryskaj powstały roztwór na płytki i zaprawę, aby była mokra. Pamiętaj, aby całkowicie zwilżyć zaprawę, aby działała dobrze.
 • Odstaw na 20–25 minut przed umyciem.

Jak skutecznie wyczyścić fugi na podłodze? Rozwiązanie 3: Odmłodzić Fugę czyszcząc ją płynem ALAKA

Możesz uzyskać gotowy do użycia odmładzający środek czyszczący do zaczynu, który może być bardzo skuteczny do czyszczenia zaczynu. Jednym ze składników ma bakterie, które jedzą brud.

Proces czyszczenia zaprawy podłogowej:

 • Dodaj obficie środek do czyszczenia fug na płytki i zaprawę.
 • Pozostaw na 15 minut lub tyle czasu, ile sugeruje instrukcja na butelce.
 • Umyj odkurzacz.

Są to 3 najlepsze skuteczne hacki do czyszczenia fug. Zadzwoń do Think ECO Think BIO, aby usunąć twardą plamę z zaprawy bez wpływu na wygląd zaprawy.

Jak skutecznie wyczyścić fugi na podłodze? CZYSZCZENIE PŁYTEK I FUG

W przypadku czyszczenia płytek i fug stosunkowo łatwo jest czyścić płytki o gładkiej powierzchni. Ale większość ludzi ze względów bezpieczeństwa instaluje płytki antypoślizgowe. Płytki antypoślizgowe mają ziarniste lub matowe wykończenie. Powoduje to tarcie między stopą a płytkami, gdy na podłodze jest woda. Ogólnie…

W przypadku czyszczenia płytek i fug stosunkowo łatwo jest czyścić płytki o gładkiej powierzchni. Ale większość ludzi ze względów bezpieczeństwa instaluje płytki antypoślizgowe. Płytki antypoślizgowe mają ziarniste lub matowe wykończenie. Powoduje to tarcie między stopą a płytkami, gdy na podłodze jest woda.

Ogólnie rzecz biorąc, płytki antypoślizgowe powinny zawsze być preferowane w stosunku do płytek błyszczących, ale jedną z takich płytek jest to, że są bardzo trudne do czyszczenia. Brud osadza się między wgłębieniami na płytkach.

Jak skutecznie wyczyścić fugi na podłodze? OCZYŚĆ BRUDNĄ PODŁOGĘ Z ZACZYNU

Regularnie otrzymuję e-maile od osób ze zdjęciem ich podłogi. Często zadawanym pytaniem jest; „Jak czyścić brudne spoiny w podłodze?” E-maile pokazują, że próbowali już wszystkiego, a fugi nie stają się czyste. Ponieważ to pytanie jest zadawane dość często, postanowiłem napisać ten arykuł. Z jednej strony dlatego, że lubię pisać o swoim zawodzie, ale także dlatego, że mogę skierować pytającego do tego bloga i dlatego spędzam mniej czasu na odpowiadaniu na pytanie. Codziennie pojawiają się pytania z wszelkiego rodzaju żądanymi rozwiązaniami różnych problemów związanych z czyszczeniem.

Czy próbujesz wyczyścić brudne fugi szczoteczką do zębów?

Wyniki wyszukiwania w Google otworzyły dla mnie zupełnie nowy świat w zakresie czyszczenia brudnych fug. Od barwienia brudnych fug po „czyszczenie” brudnych fug szczoteczką do zębów i wybielaczem. Gdzieś też swoją opinię napisała pewna babcia, która przedstawiła mnóstwo bzdur. Babcia udzieliła rady, która była wręcz niebezpieczna dla zdrowia. Aż zacząłem się bać o jej wnuki. Było też kilka rad, które zaczęły się dobrze, ale nie zakończyły poprawnie, a zatem nie rozwiązały problemu.

Pisałem wcześniej; każdy może sprzątać, sprzątanie to zawód. Szczotkowanie jest tym, czego nauczyliśmy się kiedyś od naszych rodziców lub opiekunów. Z dużą ilością wody, mydła, a zwłaszcza piany, dokładnie umyj naczynia. Nie ma to jednak nic wspólnego z czyszczeniem fug. Czyszczenie oznacza usuwanie brudu, szczotkowanie rozmazuje brud. Podobnie ma się rzecz na temat czyszczenia brudnych podłóg. 

Bez względu na to, jak czyste są kafelki, brudne spoiny zakłócą jej wygląd. Niezależnie od tego, czy są to płytki podłogowe, czy ścienne w łazience. Brudna fuga jest niepokojąca. Wiele podłóg ma brudne połączenia. Ogólnie płytki podłogowe wyglądają ładnie i czysto, połączenia są często bardzo brudne. Czyszczenie zabrudzonych połączeń to zadanie, które często nie jest wykonywane, ponieważ ludzie zwykle nie wiedzą, jak rozwiązać problem. Czyszczenie fug wymaga innego podejścia niż czyszczenie samej podłogi.

Niewiele osób prawidłowo czyści podłogę ceramiczną, z kamienia naturalnego lub z płyty chodnikowej. Niewłaściwy sposób czyszczenia szybko spowoduje zanieczyszczenie fug. Nieprawidłowe czyszczenie powoduje gromadzenie się brudu w fugach, aż podłoga przestaje wyglądać atrakcyjnie. Podczas zmywania podłogi część brudu jest zeskrobywana z mopa na krawędzi płytki. Ten brud pozostaje w spoinie po „czyszczeniu” podłogi. Tak więc brud na fugach gromadzi się po każdym czyszczeniu.

Gromadzeniu się brudu można w dużej mierze zapobiec, czyszcząc go w inny sposób. Dużym problemem jest to, że wiele osób myje podłogę brudną wodą. Po rozpoczęciu czyszczenia podłogi woda jest nadal czysta. Jednak po jednokrotnym przepłukaniu mopa woda jest już brudna. Podłoga jest dalej czyszczona za pomocą tej brudnej wody. Czy uważasz, że to niedorzeczne, że twoje fugi brudzą się? Zanieczyszczenie fug jest jeszcze szybsze, jeśli nie odkurzysz ich przed czyszczeniem podłogi na mokro.

Jeśli czyścisz podłogę czystymi materiałami, zapobiegniesz szybkiemu zanieczyszczeniu fug. Przykładem lepszego czyszczenia podłogi jest płyn ALANTA. Innowacyjny, szybko usuwa brud i nie pozostawia smug.

Jak skutecznie wyczyścić fugi na podłodze? Moje fugi są już brudne. Co teraz?

Jak wyczyścić fugi na podłodze?

Jeśli fugi są już brudne, ważne jest, aby gruntownie oczyścić podłogę. Czyszczenie zabrudzonych połączeń podłogi jest pracą, jeśli zrobisz to poważnie, znów będziesz mieć ładną podłogę. Wcześniej napisałem, że podczas wyszukiwania w Google brudnego czyszczenia podłóg udzielono również dość dobrych rad, ale dobry początek nie został zakończony sukcesem. Potrzebujesz odpowiedniego środka czyszczącego, aby poluzować brud w fugach. Do tego czasu zwykle idzie dobrze. Następnie zaleca się zetrzeć brudną wodę. Częściowo usuniesz brud. Jednak twoje fugi pozostaną częściowo nasycone brudem. Lepiej odkurz podłogę po szorowaniu odkurzaczem na mokro. Spowoduje to usunięcie całego brudu z podłogi.

 1. Napełnij wiadro czystą wodą
 2. Dozuj odpowiednią ilość dobrego odtłuszczacza
 3. Odkurz podłogę, aby spoiny były wolne od luźnych zabrudzeń
 4. Wyszoruj podłogę roztworem odtłuszczacza i zwróć szczególną uwagę na połączenia
 5. Pozostaw do namoczenia przez około 10 minut
 6. Ponownie wyszoruj podłogę
 7. Odkurz podłogę mokrym odkurzaczem
 8. Jeśli połączenia nie są jeszcze czyste, wykonaj ponownie powyższe kroki
 9. Po oczyszczeniu spoin ponownie wyszoruj podłogę czystą wodą, aby usunąć resztki mydła
 10. Odkurz podłogę ponownie mokrym odkurzaczem

Czyszczenie brudnych spoin podłogi to praca, ale jeśli zrobisz to w powyższy sposób, uzyskasz dobry wynik.”

Oto, w jaki sposób należy wykonać czyszczenie płytek antypoślizgowych:

Rzeczy potrzebne do czyszczenia antypoślizgowej płytki:

 • Długa szczotka do szorowania podłogi
 • Krótka szczecina z włosiem
 • Dostępny w handlu środek czyszczący z kwasem szczawiowym
 • woda
 • Miotła
 • Ręczniki
 • Wycieraczka

Procedura czyszczenia płytki antypoślizgowej :

 1. Zwilżyć całą czyszczoną powierzchnię wodą. Nie chcesz niczego zalewać, więc nie rozlewaj więcej wody niż to konieczne.
 2. Zmiataj za pomocą długiej szczeciny, aby zetrzeć wszelkie luźne zanieczyszczenia.
 3. Posyp sproszkowaną formę środka czyszczącego kwasem szczawiowym na mokrą podłogę. Mokra podłoga sprawi, że środek czyszczący dostanie się na powierzchnię płytek.
 4. Nie zaczynaj szorowania, gdy tylko posypiesz środkiem czyszczącym płytki. Niech pozostanie przez 5-10 minut. Gdy tak się dzieje, upewnij się, że podłoga nie wyschnie.
 5. Po 5-10 minutach zacznij szczotkować podłogę długim pędzlem, w przypadku obszarów z rdzą lub innymi uporczywymi plamami możesz użyć krótkiej szczoteczki.
 6. Jeśli znajdziesz bardziej uporczywe plamy, które nie wypadają łatwo, zastosuj więcej środka czyszczącego.
 7. Za pomocą wycieraczki usuń wodę do rynny.
 8. Teraz osusz podłogę ręcznikiem.

Inne kwestie, o które należy dbać przed nie śliskim czyszczeniem płytek i fug

Chociaż przeważnie wszystkie dostępne w handlu środki czyszczące zostały przetestowane i uznane za bezpieczne do stosowania na płytkach podłogowych i zaczynie, zawsze zaleca się je najpierw w niepozornym miejscu na płytkach.

Aby ułatwić sprzątanie, upewnij się, że podłoga jest mokra, zanim dodasz przyjaciela Bar Keepers. Woda pomoże jej nie osadzić się w fakturze płytki.

Aby dowiedzieć się więcej na temat czyszczenia płytek i fug, zadzwoń do Think ECO Think BIO pod numer 513230770.