Ekologiczne mycie samochodu płynem AFRESHA

Ekologiczne mycie samochodu to innowacyjna metoda, która ma na celu dokładnie umyć auto i zaoszczędzić wodę, której na świecie jest coraz mniej. Mycie samochodu za pomocą węża i gąbki zostało opracowane na początku 1900 roku, kiedy w motoryzacji królował Henry Ford. Przy ograniczonych zasobach samochody były myte bardzo podobnie jak dzisiaj.

Sto lat do przodu, a biochemicy opracowali syntetyczne formuły myjni samochodowych, które działają znacznie lepiej niż naturalne i konwencjonalne produkty, w których wszyscy dorastaliśmy.

Podczas mycia samochodu za pomocą węża widzimy do 200 litrów zmarnowanej wody. Cała ta woda jest często pełna szkodliwych chemikaliów, które kończą się na ziemi odprowadzanej do kanalizacji deszczowej, lokalnych źródeł wody i miejsc do pływania.

Ekologiczne mycie samochodu. Co jeśli byłby lepszy sposób?

Czy silnik samochodu będzie działał na wodzie? Nie … to dlatego, że woda nie jest środkiem smarnym. To samo dotyczy lakieru Twojego samochodu – woda nie jest dla niego środkiem smarnym.

Dla większości z nas mieszkańców miast takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław, czy też Kraków, czyszczenie samochodu pod ciśnieniem, a następnie pozwolenie mu, by wyschnął to naturalna kolej rzeczy. Jednak gdy bliżej przyjrzysz się „umytemu” pojazdowi to zauważysz, że woda sama w sobie nie oczyści twojego samochodu, a brud nadal na nim jest.

Produkty takie jak AFRESHA,  zostały opracowane ze specjalnymi syntetycznymi smarami polimerowymi, które pozwalają bezpiecznie kapsułkować i usuwać brud z samochodu.

Tak, usuń brud ściereczką z mikrofibry … Szorowanie samochodu w tradycyjny sposób za pomocą wody i gąbki w celu usunięcia zabrudzeń jest zbędne, ponieważ rozmazuje brud dookoła i uszkadzając lakier.

Czy kiedykolwiek używałeś szczotki z myjni samochodowej?

Zgadłeś, to porysowało twój samochód.

Czy widziałeś myjnię samochodową z brudnym wiadrem wody przy samochodzie?

Zgadłeś, to porysowało twój samochód.

Wybierając wysokiej jakości ściereczkę z mikrofibry 400+ GSM w rozmiarze 20/80 lub 30/70, stosując odpowiednią technikę oraz używając płynu AFRESHA, bezpiecznie usuniesz brud ze swojego auta.

Ekologiczne mycie samochodu. Dlaczego nie wszystkie samochody są tak myte?

Koszt. Najlepsze produkty do czyszczenia samochodów są drogie. Średnia butelka płynu AFRESHA do mycia aut kosztuje 200zł za litr.

Innowacyjne metody czyszczenia samochodów mogą być bardziej pracochłonne, ponieważ technika uzyskania wykończenia bez zadrapań zajmuje więcej czasu niż wypalenie ich w myjni ręcznej z 10 osobami uzbrojonymi w gąbki i miotły.

Kiedy używanie płynu AFRESHA nie jest wskazane?

Jeśli samochód był pokryty grubym błotem, lub bardzo grubą warstwą brudu, który gromadził się przez długi czas, zalecamy, aby najpierw spłukać samochód, zanim użyjesz płynu AFRESHA, ponieważ nasz płyn do czyszczenia samochodów nie jest dedykowany do tego typu zabrudzeń.

Żaden płyn nie powinien być nakładany na samochód, gdy znajduje się na nim gruby, stary brud. W pierwszej kolejności należy go zmyć pod ciśnieniem.

Jakie są inne zalety używania płynu AFRESHA?

  • Plamy wodne i ścieki po odjeździe należą już do przeszłości.
  • Zaawansowane polimery myjące i woskowe chronią twoje auto
  • Nasz płyn chroni auto przed promieniowaniem UV.
  • Usuwa brud na dłużej.
  • Odprowadza wodę z powierzchni, utrzymując czystość po deszczu.

Naszym celem jest zaoszczędzenie 5 milionów litrów wody podczas mycia samochodu, tylko w tym roku.

Używając płynu AFRESHA nie musisz używać niezliczonej ilości wody, by go zmyć.