Eko czysta szkoła. 7 najważniejszych wskazówek, jak utrzymać porządek w szkole.

Czy wiesz, że szkoły należą do najbardziej zaludnionych miejsc na świecie? Ponieważ wiele osób mieszka w ograniczonej przestrzeni, śmieci i śmieci są nieuniknione. Obszary o dużej gęstości zaludnienia, takie jak szkoły, codziennie wytwarzają mnóstwo śmieci. Pochodzi ze stacjonarnych, stołówek, kuchni i wielu innych używanych materiałów eksploatacyjnych. 

Aby utrzymać czystą i uporządkowaną instytucję, muszą istnieć procedury, wytyczne i zasady rządzące każdą instytucją. Oznacza to, że zadaniem utrzymania porządku i czystości w szkole nie jest indywidualny wysiłek, ale wspólny wysiłek zarówno pracowników, jak i uczniów. 

Aby utrzymać czystość w szkole, poniżej znajduje się 7 najważniejszych wskazówek:

     1. Podaj dywaniki w każdej klasie

Stopy, zarówno uczniów, jak i nauczycieli, mogą zbierać dużo brudu, liści i pyłków podczas wchodzenia do szkoły. Aby mieć pewność, że cały brud pod butami nie zostanie przeniesiony do klas lub stanowisk pracy, weź wycieraczki do każdego pokoju. 

Jednak ważniejsze jest, aby pamiętać o czyszczeniu wycieraczek tak często, jak to możliwe, aby zmniejszyć ryzyko gromadzenia się zarazków lub brudu za progiem. 

     2. Trzymaj pojemniki na śmieci na każdym stanowisku pracy i klasie

Posiadanie pojemników na śmieci dostępnych dla osób w szkole zmniejszy ich szanse na zrzucenie śmieci na podłogę. Trzymaj kosz na śmieci w każdej klasie, na stacji roboczej, wzdłuż korytarzy i wzdłuż werand. Umieszczenie śmieci we właściwym miejscu to nawyk, który po kultywacji stanie się kulturą szkoły. 

Jednak, podobnie jak wycieraczki, upewnij się, że kosze na śmieci są opróżnione i nigdy nie przepełnij.

     3. Uruchom praktyki recyklingu w SCHOO l

Recykling pomaga zmniejszyć ilość śmieci trafiających na wysypisko śmieci, aw rezultacie utrzymać porządek w szkole. Zidentyfikuj niektóre rzeczy, które można poddać recyklingowi w szkole, takie jak papier, plastik i szkło, i rozpocznij program recyklingu lub klub, który zachęca uczniów do pielęgnowania nawyku. 

Możesz także ograniczyć jednorazowe zasoby, takie jak plastikowe kubki i talerze w jadalni, i zdobyć przybory wielokrotnego użytku. 

     4. Zachęć uczniów i nauczycieli do trzymania przedmiotów z daleka po użyciu

W większości przypadków obiekty szkolne wyglądają nieporządnie, nie dlatego, że jest dużo śmieci, ale dlatego, że przedmioty w tych pokojach nie są dobrze zorganizowane. W czasie zajęć i po nich zachęcaj uczniów i nauczycieli do odłożenia wszystkiego na właściwe miejsce. Na przykład w bibliotece upewnij się, że wszystkie książki są starannie ułożone z powrotem na półce.

     5. Zorganizuj imprezy sprzątające

Wszyscy w szkole powinni być zaangażowani w utrzymywanie obiektów szkolnych w czystości i porządku. Aby to osiągnąć, kierownictwo szkoły może zorganizować imprezy z okazji dnia sprzątania, które pozwalają zaangażować wszystkich, w tym nauczycieli, rodziców i uczniów. W tym dniu czyszczenie jest głębsze, z większym naciskiem na obszary, które nie są czyszczone z dnia na dzień. 

Wydarzenia te można zaplanować na weekend, po szkole lub w porze lunchu. Aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo podczas takich codziennych wydarzeń, szkoła powinna zainwestować w środki czyszczące, takie jak rękawiczki, pędzle itp.

     6. Często sprzątaj obiekty szkolne

Oprócz organizowania okazjonalnych dni sprzątania szkoły ważne jest częste sprzątanie szkoły. Jako przykład należy przynajmniej raz dziennie sprzątać klasy, łazienki i stanowiska pracy. Regularne czyszczenie pomoże zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się chorób przez zarazki i bakterie. 

Przydziel konkretne osoby do czyszczenia różnych przestrzeni, aby każda przestrzeń była przykryta.

     7. Zatrudnij profesjonalną firmę sprzątającą

Aby usunąć problem codziennego sprzątania szkoły, wynająć profesjonalną firmę do sprzątania szkoły. Pozwoli ci to zaoszczędzić czas na zastanawianie się, czy szkoła jest czysta, czy nie, i pozwoli ci skupić się na bardziej istotnych i ważnych kwestiach. Firmy sprzątające zapewnią codzienne sprzątanie wszystkich placówek szkolnych i zorganizują głębokie sprzątanie w celu oczyszczenia również trudno dostępnych miejsc.  

Czyste środowisko ułatwia prawidłowe uczenie się. Utrzymanie szkoły w czystości przyniesie korzyści nie tylko osobom korzystającym ze szkoły, ale także pomoże uczynić świat lepszym miejscem poprzez ochronę środowiska. 

Jeśli potrzebujesz pomocy w utrzymaniu czystości szkoły, skontaktuj się z nami!