Sprzątanie mieszkań. Statystyki z branży sprzątania.

Sprzątanie mieszkań to nasza profesja. Przemysł czyszczenia w Polsce przeszedł znaczące wstrząsy w ciągu ostatniej dekady. Wiele firm stara się zdobyć silną pozycję na rynku i stworzyć niszę w wysoce konkurencyjnym otoczeniu biznesowym. Chociaż istnieje wiele komercyjnych firm sprzątających, wciąż bardzo możliwe jest, aby nowe przedsiębiorstwo wchodziło na rynek i konkurowało korzystnie.

Jednak przetrwanie w komercyjnym przemyśle sprzątającym zależy przede wszystkim od posiadanych informacji, a także od dynamiki ich strategii biznesowej. Jeśli zastanawiasz się, jak kształtuje się branża sprzątająca, oto kilka statystyk, które mogą Cię zaskoczyć.

1) Według statystyk opublikowanych przez Allied Market Research przewiduje się, że do 2022 r. Globalny rynek usług sprzątania osiągnie 74 miliardy dolarów. Raport zatytułowany „Rynek usług sprzątania – globalna analiza możliwości i prognozy branżowe, 2014-2022” wskazał, że przemysł będzie rósł w tempie 6,6% rocznie od 2016 do 2022 r.

2) Sprzątanie mieszkań na świecie. Przemysł sprzątający w Australii jest obecnie wart 12 miliardów dolarów. Przemysł odnotował wykładniczy wzrost przychodów ze względu na wzrost liczby firm.

3) Oczekuje się, że całkowity przychód generowany przez komercyjny przemysł sprzątający w Australii wzrośnie w tempie 4,1% rocznie w ciągu najbliższych 5 lat. W związku z pojawianiem się kolejnych nieruchomości w kluczowych miastach komercyjnych, oczekuje się, że usługi firm sprzątających będą bardziej poszukiwane.

4) Sprzątanie mieszkań to trudna profesja, ale my wiemy jak to robić. Prognozy wskazują, że australijski przemysł sprzątający prawdopodobnie wzrośnie w tym roku o 1,8%, ponieważ więcej osób zleca usługi firm sprzątających.

5) Raporty branżowe od kluczowych obserwatorów przypisują powolne tempo wzrostu niskiemu zaufaniu do firm sprzątających i niezadowoleniu klientów. Podobno większość firm sprzątających traci ponad połowę klientów z powodu złej obsługi.

W rzeczywistości większość renomowanych firm sprzątających prawie nigdy nie zdobyła uznania, na jakie zasługują za dobrze wykonaną pracę. Fakt ten oraz konkurencja ze strony innych franczyz utrudniają firmom start-up przetrwanie na rynku.

Niemniej jednak nowi uczestnicy rynku mogą znacznie poprawić swoje usługi, inwestując w wysokiej jakości sprzęt i zapewniając swoim pracownikom odpowiednie szkolenie.

6) Obecnie w Polsce działa 30 463 komercyjnych firm sprzątających. Statystyki wskazują również, że w komercyjnym przemyśle sprzątającym zatrudnionych jest około 157 864 osób. Ponieważ coraz więcej firm wchodzi na rynek, oczekuje się, że przemysł sprzątający stanie się kluczowym pracodawcą w ciągu najbliższych kilku lat.

7) Raporty obserwatorów branży pokazują, że komercyjny przemysł sprzątający powinien wygenerować 325 mln USD przychodów w 2019 r.

8) Więcej firm sprzątających przyjmuje zielone podejście do świadczenia usług. Raporty wskazują na trend w branży sprzątania na rynku komercyjnym, w której coraz więcej przedsiębiorstw stosuje przyjazne dla środowiska praktyki podczas prowadzenia działalności gospodarczej. Obejmuje to stosowanie ekologicznych środków czyszczących i przyjaznych dla środowiska metod usuwania odpadów.

9) Raporty branżowe wskazują, że wzrost przychodów w branży sprzątania komercyjnego jest napędzany głównie przez rodziny średniej klasy o podwójnych dochodach. Statystyki pokazują, że ponad 70% pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin w Australii spędza długie godziny (40 godzin tygodniowo). Fakt ten sprawia, że ​​częściej zlecają usługi sprzątania komercyjnego.

10) Firmy sprzątające generowały najwyższe przychody ze wszystkich firm sprzątających w branży. Jest to w dużej mierze przypisywane starzejącej się populacji wyżu demograficznego. Emerytowani Polacy wolą skorzystać z usług firm sprzątających, aby pozostać w swoich domach zamiast przenosić się do ośrodków opieki.

Pomimo pogorszenia koniunktury gospodarczej i ryzyka globalnej recesji przemysł sprzątania komercyjnego rozwija się całkiem nieźle. Odpornym przedsiębiorstwom udało się przetrwać ciężkie czasy, a każdego dnia otwiera się coraz więcej firm.

Jeśli szukasz niezawodnej firmy sprzątającej w Warszawie, nie szukaj dalej, zaufaj Think ECO Think BIO. Oferujemy najlepsze ekologiczne usługi czyszczenia i usuwania odpadów w przystępnych cenach. Mamy 20-letnie doświadczenie w pracy dla największych marek w Polsce. Rejestrując nasze usługi, masz gwarancję, że masz czyste i sprzyjające środowisko dla wszystkich pracowników i gości.