Czyszczenie mieszkań, gdzie kryje się wróg?

7 domowych stref zagrożenia – czy wiesz, gdzie szukać brudu?

Czyszczenie mieszkań to zawsze duży wysiłek. Wiemy, że zależy ci na stosowaniu ekologicznych, zielonych, nietoksycznych produktów, które pomogą w sprzątaniu domu. Jednak nawet ludzie, którzy utrzymują porządek i czystość w swoich domach, są często zaskoczeni, gdy dowiadują się, że w ich domy znajdują się miejsca, w których bakterie i zarazki często rozwijają się niezauważone. Czasami sprzątając przeoczamy rzeczy, w których gromadzi się najwięcej brudu. Zapominamy o tych powierzchniach, aż w końcu stają się one siedziskiem ogromnej ilości bakterii. Jakie to więc miejsca?

Zacznijmy od tych miejsc, które są przez nas najsczęściej dotykane.

Czyszczenie mieszkań. Przełączniki światła i uchwyty

Chwytamy klamkę, aby dostać się do naszych drzwi wejściowych. Naciskamy włącznik światła i krzątamy się w środku, prawdopodobnie naciskając kolejne włączniki. Następnie łapiemy za różnego rodzaju uchwytu: drzwi lodówki lub szafki. Co z tymi powierzchniami? Kiedy ostatni raz je gruntownie wyczyściłeś?

Miejsce te często znajdują się na liście do generalnych porządków domu, jednak większość z nich pomijamy przy powierzchownym regularnym sprzątaniu. Jeśli ktoś w twoim domu jest w podeszłym wieku, chory lub bardzo młody, zapewnienie regularnego czyszczenia wszystkich powierzchni zawierających bakterie może być środkiem ratującym nasze zdrowie. Pamiętaj więc o tych popularnych a często pomijanych powierzchniach jak klamki, włączniki świateł czy uchwyty szafek.

Czyszczenie mieszkań. Kuchenka mikrofalowa

Wszyscy wiemy, że kuchnia to idealne miejsce dla rozwoju bakterii. Od gąbki do zlewu po górę śmieci w koszu i wiele innych powierzchni pomiędzy nimi. Ale czy wiesz, że twoje urządzenia również gromadzą bakterie i brud w środku? Przykładem może być kuchenka mikrofalowa. Ile razy używa się jej w ciągu dnia? Kiedy jednak ostatni raz ją wyczyściłeś? Upewniaj się, że nie wycierasz jej tylko na zewnątrz, ale czyścisz również od wewnątrz!

Jak czyścić kuchenkę mikrofalową?

Używanie ostrych chemikaliów we wnętrzu kuchenki mikrofalowej to nienajlepszy pomysł. Używaj nietoksycznych, prostych, organicznych środków czystości. Pomocny może być również ocet. Jest on skuteczny w czyszczeniu, dezynfekcji i dezodoryzacji powierzchni.

Czyszczenie mieszkań. Suszarka do naczyń

Nawet osoby ze zmywarkami często używają suszarek do naczyń. Są one przydatne głównie do suszenia małych części naczyń, większych garnków lub przedmiotów, które po prostu nie mogą być myte w zmywarce. Pleśń i bakterie mogą gromadzić się w koszach na przybory kuchenne i pod samą suszarką. Częstotliwość regularnego czyszczenia suszarki zależy od ilości jej używania. Najlepiej co jakiś czas sprawdzać, czy na Twojej suszarce nie ma pleśni.

Czyszczenie mieszkań. Pojemnik na szczoteczkę do zębów / Elektryczny uchwyt szczoteczki do zębów

Sprzątając łazienkę pamiętaj o regularnym czyszczeniu pojemnika na szczoteczki do zębów. Bakterie mogą się bardzo szybko gromadzić właśnie w tym miejscu. Elektryczne szczoteczki do zębów, które często stoją na specjalnym uchwycie także warto przecierać. Często pojawiają się na nim resztki pasty do zębów, a nawet pleśń.

Czyszczenie mieszkań. Piloty

Jeśli nie masz jednego z nowszych, sterowanych głosem urządzeń telewizyjnych, z pewnością korzystasz z pilota. Gdy nie czyścimy go, może się na nim znaleźć wiele bakterii. W końcu ile rąk obsługuje to urządzenie w trakcie jedzenia? Zwykłe przetarcie pilota raz, lub dwa razy w tygodniu może zmniejszyć ryzyko przenoszenia bakterii a tym samym chorób.

Te proste wskazówki mogą pomóc w utrzymaniu czystości w często pomijanych obszarach domu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób nasze organiczne, ekologiczne produkty czystości mogą Ci pomóc w czyszczeniu powierzchni, wejdź na thinkecothinkbio.pl!