Utrzymanie domu w czystości bez agresywnych chemikaliów

Kiedy w Twoim domu pojawia się małe dziecko, może się on wydawać się o wiele bardziej brudny niż wcześniej. Utrzymanie domu w czystości może wymagać o wiele więcej czasu i środków czyszczących.

Zanim zaczniesz szorować każdą widoczną powierzchnię,pomyśl, że obsesyjne czyszczenie żrącymi środkami do czyszczenia domu ma również swoje wady. Klasyczne, toksyczne domowe środki czyszczące mogą negatywnie wpływać na oczy, drogi oddechowe czy skórę.

Bezpieczne sprzątanie domu

Do utrzymania domu w czystości nie musimy korzystać jednak ze szkodliwych substancji i toksycznych produktów. Możemy postawić na naturalne środki ekologiczne. Wprowadzając proste zmiany i praktykując bezpieczne dla dzieci sprzątanie, możesz utrzymać dom w czystości bez narażania dziecka na niepotrzebne ryzyko. Dla wyczerpanej mamy jest to korzystne dla obu stron: zdrowsze dziecko bez dodatkowych prac domowych.

Jaki jest problem ze środkami do czyszczenia gospodarstwa domowego?

Domowe środki czyszczące z chemicznymi składnikami nie tylko zabijają zarazki i usuwają trudne plamy. Mogą wpływać również na zdrowie Twojego dziecka na wiele sposobów.

  • Wyprysk. Skóra dziecka jest wrażliwa, a badania wykazały, że substancje drażniące i alergeny w czyszczących detergentach mogą powodować podrażnienia skóry.
  • Podrażnienie dróg oddechowych. Silne opary z domowych środków czyszczących mogą podrażniać drogi oddechowe dziecka, pogarszając objawy alergii lub astmy.
  • Podrażnienie oczu. Opary pochodzące z domowych środków czyszczących mogą również podrażniać oczy dziecka, powodując zaczerwienienie i łzawienie. W przypadku dostania się bezpośrednio do oczu, niektóre środki czyszczące mogą spowodować poważne uszkodzenia.
  • Alergie. Niektórzy badacze uważają, że posiadanie zbyt czystego domu może zwiększyć długoterminowe ryzyko alergii u dziecka. Bez pewnej ekspozycji na zarazki układ odpornościowy dziecka może nie rozwijać się normalnie. Zamiast tego staje się nadwrażliwy i zaczyna nadmiernie reagować na nieszkodliwe alergeny, takie jak pyłki lub łupież.
  • Zatrucia. Każdego roku ponad milion dzieci w wieku poniżej 5 lat połyka trujące substancje, takie jak domowe środki czyszczące, czasami o niszczycielskim działaniu.
  • Nieznane skutki zdrowotne. Niektóre zapachowe domowe środki czyszczące zawierają szkodliwe substancje chemiczne, takie jak ftalany. Niektóre badania wykazały możliwy związek między ftalanami a zaburzonymi poziomami hormonów.

Utrzymanie domu w czystości z ekologicznymi środkami

Utrzymanie domu w czystości bez jednoczesnego nienarażania zdrowia domowników wcale nie musi być trudne. Zamiast chemicznych środków wystarczy wykorzystać równie efektywne ekologiczne bio produkty do czyszczenia, które nie zawierają szkodliwych substancji. Możesz je zakupić w Think Eco Think Bio, gdzie produkujemy środki oparte na naturalnych składach.