Plamy z śrub i nakrętek. Plamy wstępne: nakrętki i śruby

Plamy z śrub i nakrętek

Plamy z śrub i nakrętek. Zdecydowanie należy wstępnie usunąć uporczywe plamy, z którymi pralka sama sobie nie poradzi. Jeśli poplamione tkaniny włożysz do prania bez wcześniejszego przygotowania, plamy jeszcze bardziej zestalą się. Wypłukiwane plamy są bardzo trudne i często można je usunąć jedynie środkami chemicznymi.

Namocz wysuszone plamy

Nakrętki i śruby
Nakrętki i śruby

Starsze lub zaschnięte plamy należy zawsze moczyć. Wyjątkiem są plamy z farby, które nie są rozpuszczalne w wodzie.
Wszystkie inne rodzaje plam należy namoczyć w mocno gazowanej wodzie mineralnej (wszystkie rodzaje plam), mleku (plamy z czekolady, kakao , owoców lub kawy) lub w płynie do mycia naczyń i wodzie (plamy tłuste).

 • Przeczytaj także – Jak usunąć plamy po jagodach
 • Przeczytaj także – Jak usunąć plamy z mniszka lekarskiego: oto jak
 • Przeczytaj także – plamy po praniu

Plamy z śrub i nakrętek. Cudowny lek na mydło z żółcią

Środek jest prawie tak stary jak same plamy i działa cuda na praktycznie wszystkie plamy! Jest teraz dostępny nie tylko w kawałkach, ale także w postaci płynnej! Mydło żółciowe można zawsze stosować do wstępnego usuwania plam, nie tylko na tekstyliach. Skutecznie usuwa plamy na sofie, foteliku samochodowym, materacu lub dywanie – i jest łagodny dla kolorów tekstyliów.

 • Pozwól plamie moczyć się, jak opisano powyżej
 • Potrzyj lub skrop plamę mydłem żółciowym i potrzyj tkaninę, aby wrobić w nią mydło.
 • Pozwól mydłu działać przez 10 do 15 minut.
 • Następnie włóż tekstylia do prania (bez zmywania mydła żółciowego).
 • Jeśli masz plamy na sofie, dywanie itp., Dodaj trochę wody, wetrzyj mydło, a następnie namocz roztwór szmatką. Następnie wyczyść dywan lub powierzchnię łagodnym detergentem i wodą.

Plamy z śrub i nakrętek. Farby, lakiery i plamy

Kolorowe plamy z materiałów nierozpuszczalnych w wodzie, takich jak edding , tusz , kredka do oczu lub inny wodoodporny makijaż, długopisy , lakiery i farby, muszą być wstępnie pokryte środkiem na bazie rozpuszczalnika. Zmywacz do paznokci, lakier do włosów lub terpentyna to odpowiednie domowe środki.

 • Nałóż środek na szmatkę i zetrzyj plamę od zewnętrznej krawędzi do wewnątrz.
 • Zmień kilka razy w czyste miejsce na ściereczce i dotykaj, aż plama zniknie.
 • Następnie wypierz tekstylia w pralce lub wyczyść dywany lub meble tapicerowane łagodnym roztworem wody z detergentem.

Plamy z śrub i nakrętek. Domowy środek na każdą plamę

Chociaż mydło żółciowe jest wszechstronnym lekarstwem na prawie wszystkie rodzaje plam, istnieją inne domowe środki, które działają tylko na niektóre plamy.
Na przykład, usuwa plamy ropy naftowej zawierające beta- karoten, takich jak marchew, owoców lub plamy z soków mogą być skutecznie usuwane za pomocą kwasu cytrynowego i cebuli.

Zwróć uwagę na materiał tkaniny!

Ponadto podczas obróbki wstępnej należy zawsze zwracać uwagę na materiał tkaniny. Na przykład nie należy czyścić jedwabiu lub wełny mydłem żółciowym!
Plamy na foteliku samochodowym, sofie lub tapecie również należy czyścić specjalnymi środkami.PORADY I WSKAZÓWKIWystarczy przejrzeć naszą encyklopedię małych plam, a na pewno znajdziesz odpowiedni odplamiacz do swojej plamy!