Usuwanie plam nikotynowych: z palców, tekstyliów i powierzchni

Usuwanie plam nikotynowych.

Usuwanie plam nikotynowych. Papierosy pozostawiają brzydkie żółte plamy na palcach i zębach oraz brązowożółte przebarwienia na tekstyliach, ścianach, oknach i meblach. Plamy nikotynowe są szczególnie trudne do usunięcia ze skóry. Ale kilka domowych środków może pomóc w zabrudzeniu skóry, powierzchni i tekstyliów.

Usuwanie plam nikotynowych. Te domowe środki zapobiegają plamom nikotynowym na dłoniach, tekstyliach i gładkich powierzchniach

 • kwas cytrynowy
 • Esencja octowa
 • proszek do pieczenia
 • Płyn do mycia naczyń
 • Środek do czyszczenia szkła
 • Środek do czyszczenia protez

Usuwanie plam nikotynowych. Usuń plamy nikotyny z rąk

Usuwanie plam nikotynowych
Usuwanie plam nikotynowych

Kwas cytrynowy lub esencja z octu przeciwdziałają plamom nikotynowym na skórze. Jednak kwas cytrynowy jest bardziej zalecany, ponieważ tworzy również przyjemny zapach.

 • Wyciśnij cytrynę i wlej sok do pół litra ciepłej wody. Alternatywnie możesz użyć kilku kropli soku z cytryny. Włóż ręce do wody i moczyć w niej, aż skóra zacznie się marszczyć.
 • Następnie przebarwienia pocieraj szczoteczką lub szorstką myjką, aż znikną.
 • Następnie umyj ręce mydłem, aby pozbyć się kwasu cytrynowego. Jeśli tego nie zrobisz, a twoje ręce zostaną wystawione na działanie promieni słonecznych, połączenie kwasu cytrynowego i światła słonecznego może spowodować znacznie gorsze plamy na dłoniach.
 • W przypadku szczególnie uporczywych plam sok z cytryny można również nanieść w czystej postaci na dłonie. Lub możesz użyć środków do czyszczenia protez – bardzo wydajnych, ale trochę droższych niż sok z cytryny.
 • Przeczytaj także – Jak usunąć plamy po jagodach
 • Przeczytaj także – Jak usunąć plamy z mniszka lekarskiego: oto jak
 • Przeczytaj także – plamy po praniu

Usuwanie plam nikotynowych. Usuń plamy nikotynowe z tekstyliów

Umieść odbarwione tkaniny w ciepłej kąpieli wodnej z dwoma lub trzema tabletkami środka do czyszczenia protez lub dwiema łyżkami środka do mycia naczyń. Pozwól im moczyć się tam przez noc. Następnie umyj je tak, jak zwykle. Przy odrobinie szczęścia plamy potem znikną. Możesz oczywiście po prostu potraktować białe pranie wybielaczem zawierającym chlor lub tlen.

Usuń plamy nikotynowe z okien lub gładkich powierzchni

Okna w mieszkaniach dla palaczy z czasem przybierają brzydką brązową zasłonę. Wygląda nieestetycznie, ale zwykle można go bez problemu usunąć: po prostu nałóż na szybę trochę płynu do mycia szyb i wytrzyj wilgotną szmatką. Następnie wytrzyj odrobiną czystej wody. Środek do czyszczenia szkła pomaga również w przebarwieniach na abażurach, szafkach, kafelkach, ramach okiennych, lustrach czy innych gładkich powierzchniach. Alternatywnie można również użyć płynu do mycia naczyń.
Podczas czyszczenia należy nosić rękawiczki, aby zapobiec odbarwieniu dłoni.

Usuń plamy nikotyny z dywanów, kanap lub tapicerki

Przebarwienia nikotynowe występują na dużej powierzchni, dlatego warto tu pożyczyć odkurzacz do pracy na mokro. Możesz wypożyczyć w aptece za mniej niż 20 euro. Aby to zrobić, kup wysokiej jakości środek do czyszczenia dywanów lub tapicerki.
Dywan lub meble tapicerowane najlepiej czyścić kilkakrotnie urządzeniem, aby pozbyć się nie tylko przebarwień, ale także zapachu.

Usuń plamy nikotynowe ze ściany

Dwie zła wiadomość: plam nikotynowych nie można usunąć z tapety i nie można ich zamalować zwykłą farbą ścienną. Zamalowanie przebarwień może przynieść chwilową poprawę, jednak po krótkim czasie żółtawe plamy ponownie zaczną migotać.
Tylko zamalowanie farbą izolacyjną może trwale zniknąć z plam nikotynowych lub – jeszcze lepiej – oderwać tapetę i ponownie tapetować. Bo to jedyny sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu.

Kącik śmiechu

Usuwanie plam nikotynowych.
Śmiech to zdrowie, palenie nie!