Jak usunąć kamień ze zlewu?

Usuwanie kamienia ze zlewozmywaków

Jak usunąć kamień ze zlewu? Zaletą większości umywalek jest ich niewrażliwość na kwasy. W przypadku stali nierdzewnej i ceramiki do rozpuszczania wapna można zastosować najskuteczniejsze substancje kwasowe. Niektóre domowe środki mogą być również dobrze stosowane na nieuszkodzonych powierzchniach umywalek. Mają tę zaletę, że są bardziej przyjazne dla środowiska niż gotowe produkty chemiczne.

Jak usunąć kamień ze zlewu? Nigdy nie szoruj, a czasami lekko namocz

Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej lub ceramiki są niewrażliwe na środki kwaśne, ale nie tolerują żadnych efektów ściernych. Dlatego naczelną zasadą przy usuwaniu plam z kamienia jest niestosowanie ściernych środków czyszczących i narzędzi, takich jak ściereczki z mikrofibry, szorujące powierzchnie domowych gąbek i środki do czyszczenia patelni.

  • Przeczytaj również – Usuwanie plam wapiennych na szkle
  • Przeczytaj także – usuń plamy wodne na skórze po czterostopniowej analizie
  • Sprawdź także – Ostrożnie usuwaj plamy wodne z marmuru

Zasadniczo plamy z kamienia w zlewie można usunąć prawie przypadkowo. Prawie wszystkie detergenty i tabletki czyszczące do zmywarek zawierają składniki zapobiegające osadzaniu się kamienia. Jeśli normalne użytkowanie nie wystarcza, aby zapobiec osadzaniu się kamienia lub tworzeniu się filmu wapiennego, pomocna może być kąpiel w zlewie.

Zlewozmywak napełnia się wodą aż do zabezpieczenia przed przelewaniem, po czym rozpuszcza się w nim sztyft do czyszczenia. Po całonocnym działaniu wszelkie pozostałości kamienia można usunąć spłukując czystą wodą.

Jak usunąć kamień ze zlewu? Chroń blaty przed rozpryskami

Podczas usuwania plam z kamienia w zlewie należy uważać, aby środek czyszczący nie dostał się na sąsiedni blat z granitu lub marmuru . Dotyczy to zwłaszcza kwaśnych środków czyszczących.

Kwas cytrynowy, na przykład w postaci wyciśniętego soku z cytryny, może być stosowany jako domowy środek do usuwania plam z kamienia w zlewie. Powierzchnie wciera się i po około jednej godzinie spłukuje czystą wodą. Rozcieńczona esencja octu służy temu samemu celowi.

Mydło spirytusowe i twarogowe, które są zalecane do powierzchni ze stali nierdzewnej, również rozpuszczają wapno. Kilka kropel alkoholu na wilgotnej bawełnianej szmatce nie tylko usuwa kamień, ale także wspomaga tworzenie się połysku na powierzchni. Taki sam efekt daje całkowicie zmieszany roztwór wody z mydłem.

Czyszczenie konserwacyjne zlewozmywaków ceramicznych

Jak usunąć kamień ze zlewu?
Jak usunąć kamień ze zlewu ceramicznego?

Często w zlewie nie widać plam wapiennych ze względu na naturalny kolor ceramiki. Niemniej jednak wapno osadza się na powierzchni i na dłuższą metę prowadzi do nieestetycznego zachmurzenia i matowienia. Odkamieniacz należy stosować od jednego do dwóch miesięcy w zależności od twardości wody.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli masz zlewozmywak ze stali nierdzewnej z ociekaczem, plamy z wapna możesz natrzeć sodą oczyszczoną, sodą oczyszczoną lub pastą do zębów.