Czyszczenie aluminium w kabinie prysznicowej.

Czyste aluminium w kabinie prysznicowej to kwestia zachowania estetyki.

Czyszczenie aluminium w kabinie prysznicowej jest bardzo ważne, gdyż unikamy wówczas osiadania bakterii i polepszamy ogólny wygląd łazienki. W większości przypadków z prysznica korzysta się znacznie częściej niż z wanny, zwłaszcza gdy trzeba zrobić coś szybko. Jednak im częściej korzysta się z prysznica, tym szybciej aluminiowa kabina prysznicowa również się brudzi.

Aluminiowe części kabiny prysznicowej z czasem również się brudzą

Czyszczenie aluminium w kabinie prysznicowej. Czyszczenie kabiny prysznicowej i jak to się robi

Zwykle czyszczenie kabiny prysznicowej nie jest wielkim problemem. Za pomocą kilku narzędzi i wskazówek możesz w kilku prostych krokach utrzymać kabinę prysznicową w czystości:

  • Ściągaj szklane ściany przy każdym czyszczeniu, najlepiej za pomocą specjalnego ściągacza
  • Wyczyść płytki bez pozostawiania smug, na przykład neutralnym środkiem do czyszczenia octu
  • armaturę umyć ciepłą wodą z octem, zwłaszcza głowicę prysznicową

Nieco inaczej wygląda to, gdy czyszczone są aluminiowe szyny lub inne aluminiowe elementy kabiny prysznicowej. W żadnym wypadku nie należy używać tutaj środków ściernych, a agresywny środek do czyszczenia octu też nie jest pierwszym wyborem.

Czyszczenie aluminium w kabinie prysznicowej. Jak i za pomocą czego można wykonać czyszczenie części aluminiowych?

Obecnie w kabinach prysznicowych często stosuje się szyny aluminiowe lub profile aluminiowe z warstwą ochronną. Elementy te można rozpoznać po ich w większości nieco matowej powierzchni. Najlepiej nie czyścić ich agresywnymi środkami czyszczącymi, ale czyścić je miękką i wilgotną ściereczką, za pomocą której szyny są zazwyczaj stosunkowo łatwe do czyszczenia. W przypadku nieco silniejszych zabrudzeń można również użyć niewielkich ilości miękkiego mydła, aby ponownie wyczyścić elementy. Jeśli to konieczne, pozwól mydłu trochę wsiąknąć przed usunięciem brudu miękką ściereczką. W przypadku bardzo uporczywych zabrudzeń można również użyć środków czyszczących zawierających alkohol, spirytus, a nawet spirytus. Jednak te fundusze nie powinny trafiać na inne materiały.

Czyszczenie aluminium w kabinie prysznicowej

Czego absolutnie powinieneś unikać

Aby uniknąć powstawania najdrobniejszych zadrapań, nie używaj żadnych przyborów ściernych ani silnych środków czyszczących lub polerujących. Należy również ostrożnie postępować z polerowanym aluminium, lub powierzchniami, które zostały pokryte przezroczystą warstwą lakieru. Nie należy pracować z rozpuszczalnikami, benzyną lub innymi płynami, a jedynie środkami czyszczącymi zalecanymi przez producenta kabiny prysznicowej. Jeśli profile aluminiowe są malowane proszkowo, można je również czyścić mieszanką ciepłej wody z odrobiną płynu do mycia naczyń.