Naprawa ścian gipsowych przed malowaniem, oto co powinieneś o tym wiedzieć. Ściany gipsowe mają wiele zalet, ale ludzie często unikają stosowania tynku w swoich domach. Głównym powodem jest koszt utrzymania tynku. Na szczęście dla właścicieli domów, którzy chcą ożywić tynkowane ściany i nadać im nowy kolor, dostępne są usługi naprawy tynków. Dowiedz się, co jest nie tak ze ścianami, aby rozwiązać problem i uzyskać piękne rezultaty malowania domu.

We współczesnych domach w Polsce płyty gipsowo-kartonowe są bardzo powszechne. Jednak wielu właścicieli domów preferuje starszą, mocniejszą technikę budowy tynku. Jest to uniwersalny element, który może nadać Twojemu domowi gładkie wykończenie lub wygląd przypominający sztukaterię, w zależności od Twoich preferencji. Jest wysoce odporny, na pleśń i ogień. Eliminuje dźwięk lepiej niż płyty gipsowo-kartonowe. Dodatkowo tynk zdecydowanie nadaje nieruchomości bardziej dopracowany wygląd.

Jeśli chcesz, aby Twój dom był mocny i ładnie wyglądał, musisz szczególnie zadbać o ściany gipsowe. Jeśli spieszysz się z malowaniem swojego domu przed nadejściem lata, zacznij zwracać uwagę na tynkowane ściany, a nie tylko na kolory farb, które lubisz.

Przewodnik po naprawie i malowaniu ścian gipsowych:

Naprawa ścian gipsowych przed malowaniem. Sprawdź ściany

Właściciele domów często nakładają na ściany różne próbki kolorów farb. Niektórzy kupują próbki farb, aby wybrać swój ulubiony kolor. Ale przed sfinalizowaniem koloru skup się na strukturalnej integralności ścian. Kolor będzie tak dobry jak płótno. Poszukaj więc śladów uszkodzeń. Wypisz szczegółowo wszystkie problemy.

Czy w ścianie jest wiele otworów na gwoździe? Czy widzisz w ścianie wgniecenia i wyszczerbienia spowodowane meblami? Czy widoczne są pęknięcia schodów? Czy na powierzchni są spleśniałe plamy? Pamiętaj, że dokładna kontrola jest konieczna, aby zapewnić lepszy kolor na nadchodzące lata.

Naprawa ścian gipsowych przed malowaniem. Napraw ściany gipsowe

W przypadku drobnych problemów, takich jak dziury po gwoździach po wiszących dekoracjach artystycznych lub odpryski z mebli, do naprawy ściany wystarczy pasta klejąca. Ale jeśli problem jest złożony, będziesz musiał wynająć usługę naprawy tynków. Pęknięte rury mogą spowodować uszkodzenie ścian przez wilgoć. Osiadanie fundamentu może również prowadzić do pęknięć. Klęski żywiołowe, w tym trzęsienie ziemi, mogą doprowadzić do kruszenia muru. W takiej sytuacji projekt DIY nie jest optymalnym wyborem.

Jeśli chcesz zastąpić kruszące się tynkowe ściany nowoczesną płytą gipsowo-kartonową, potrzebujesz eksperta. Nie zawsze rozsądnie jest przykrywać stare tynki płytami kartonowo-gipsowymi. Upewnij się, że współpracujesz z profesjonalistami, którzy nie idą na skróty i oferują długoterminowe rozwiązania.

Malowanie ściany

Po naprawieniu problemów ze ścianami tynkowymi tynkarze wyrównają powierzchnię i odpowiednio ją wygładzą. Po wyschnięciu ścian zespół malarzy rozpocznie proces malowania. Najlepiej byłoby wybrać firmę, która oferuje szeroki zakres usług, w tym tynkowanie i malowanie. Wiele firm malarskich w Toronto oferuje dodatkowe usługi w postaci doradztwa w zakresie aranżacji wnętrz i kolorystyki. Konsultanci ds. kolorów pomogą Ci wybrać odpowiednie kolory i zadbają o piękny wygląd domu.

Naprawa ścian gipsowych przed malowaniem
Malarz przez duże M

Jaki jest koszt usług naprawy i malowania tynków?

Teraz naprawianie płyt kartonowo-gipsowych jest, dość prostym procesem. Jest to często uważane za pracę typu „zrób to sam”. Ale ściany gipsowe wymagają szczególnej wiedzy, uwagi i troski. Nie oszczędzaj na kosztach, wynajęcia specjalistycznej usługi naprawy tynków. Twoje wydatki będą zależeć od poziomu zniszczeń i umiejętności wymaganych do naprawy ściany z tynku.

1. Zwykle naprawa małych otworów spowodowanych przez gwoździe, gryzonie, meble itp. kosztuje 50-150 zł. Złota rączka może wykonać tę pracę za podobną cenę.

2. Jeśli ciągłe młotkowanie, hydraulika lub inne prace naprawcze doprowadziły do ​​większych dziur, cena może być podwojona. To dlatego, że do rozwiązania problemu potrzebni są doświadczeni tynkarze.

3. Kiedy Twój dom jest dotknięty pęknięciami naprężeniowymi i zwiotczeniem z wielu powodów, będziesz musiał skorzystać, z pomocy doświadczonego wykonawcy renowacji. W takich sytuacjach spodziewaj się zapłacić co najmniej 400 zł.

4. Jeśli weźmiesz pod uwagę średni koszt usług tynkarskich w GTA, być może będziesz musiał zapłacić, od 5 do 10 zł za metr kwadratowy. Cena wzrasta do 60-80 zł za metr kwadratowy, jeśli zależy Ci na dekoracyjnym wykończeniu.

Kiedy zdecydujesz się pomalować swój dom, podejmij świadomą decyzję. Rozważ stan ścian gipsowych. Skorzystaj z pomocy lokalnego serwisu napraw tynków i uzyskaj wycenę, aby zbudować solidny budżet. Pamiętaj, że dobry plan uchroni Cię przed niepotrzebnymi niespodziankami finansowymi.

Źródło: bezpłatne artykuły publikowane przez gości z ArticlesFactory.com