Rośliny. 8 korzyści z roślin w biurze.

Psychologowie środowiska powiedzą ci, że rośliny sprawiają, że każda przestrzeń jest atrakcyjna. Ale oprócz ich piękna oferują wiele korzyści zdrowotnych, zwłaszcza gdy są używane jako przedmioty dekoracyjne w domach i biurach. Badania sugerują, że rośliny domowe zmniejszają stres, zwiększają wydajność i poprawiają samopoczucie. Być może już wiesz, że bliskość zieleni sprawia, że ​​czujesz się bardziej swobodnie w otoczeniu. Rośliny sprawiają, że budynki są cichsze i spokojniejsze, ale jednocześnie bardziej interesujące i stymulujące. Oto osiem powodów, dla których powinieneś dodać więcej roślin domowych w swoim biurze.

1) Poprawiona jakość powietrza

Naukowcy zgodzili się, że rośliny domowe mogą poprawić twoją przestrzeń wewnętrzną i skutecznie zwalczają współczesny syndrom choroby chorej (SBS). Przyczyna tego stanu nie jest znana, ale kojarzą go z nadmiernym hałasem w tle, niską jakością powietrza oraz nieodpowiednią wilgotnością i światłem w biurze. Roślinność pomaga rozwiązać większość tych problemów i poprawić jakość powietrza.

2) Minimalny hałas w tle

Drzewka i kwiaty pochłaniają dźwięki, ale nie izolują przed zanieczyszczeniami. Pomagają zatem w zmniejszeniu efektu rozproszenia rozmów w tle. Umieszczając bardzo duże punkty roślin w różnych lokalizacjach w miejscu pracy, zyskasz więcej.

3) Ułatwia oddychanie

Rośliny węży, powszechnie znane jako Język teściowej, wymagają niewielkiej konserwacji, ale należą do najtrudniejszych roślin domowych. Mają pionowe liście i będą w centrum uwagi w Twoim biurze. Ogólnie rośliny przyjmują dwutlenek węgla i uwalniają tlen w ciągu dnia, ale w nocy dzieje się odwrotnie. Inaczej jest w przypadku roślin węża, ponieważ uwalniają one tlen w nocy.

4) Są to naturalne nawilżacze

Około 10 procent wilgoci, którą oddychasz, pochodzi z roślin. Możesz zwiększyć wilgotność w swoim biurze, wybierając odpowiednio rośliny domowe. Niektóre rośliny, takie jak areca palmowa, nadają się do biura, ponieważ stale uwalniają wilgoć do przestrzeni wewnętrznej. Z drugiej strony sukulenty i kaktusy zatrzymują wodę i uwalniają niewiele wilgoci zarówno w dzień, jak iw nocy.

5) Zapewnia naturalne zapachy

Nie musisz już kupować sztucznych odświeżaczy powietrza. Niektóre pachnące rośliny, takie jak lipa karłowata, sprawią, że biuro będzie ładnie pachniało. Rośliny nie zawierają substancji chemicznych i odświeży całą przestrzeń. Są również jadalne.

6) Poprawione zdrowie psychiczne

Rośliny domowe sprawią, że poczujesz się, jakbyś był pod niebem, a nie dachem. Dar kolorowych kwiatów i roślin ożywi cię przez cały dzień. Badania pokazują, że pacjenci w szpitalach wracają do zdrowia szybciej, jeśli w pokojach są rośliny. To dlatego, że rośliny poprawiają nasz poziom pozytywności i sprawiają, że czujemy się zrelaksowani i bezpieczni. Zmniejszają również depresję i samotność. W trosce o żywe istoty będziesz miał cel w życiu. Będziesz czuć się dobrze, jeśli rośliny, którymi się zajmujesz, kwitną. Wybierz rośliny, które wymagają mniej konserwacji, takie jak fiołki afrykańskie. Rośliny będą kwitły przez cały rok i nie będą wymagać od ciebie zbyt wiele.

7) Rośliny rosnące w pomieszczeniach zwiększą kreatywność

Raport Human Spaces z 2015 r. Wykazał również, że pracownicy pracujący w biurach zawierających naturalne elementy osiągnęli około 15 procent wyższego poziomu kreatywności w porównaniu do tych, którzy nie uwzględniali takich elementów w swoich miejscach pracy. Co więcej, teoria przywracania uwagi twierdzi, że możesz zmienić swój mózg w tryb przetwarzania, patrząc na naturę. Dlatego rośliny domowe sprawią, że Twoi pracownicy skoncentrują się i poczują się bardziej zrelaksowani.

8) Poprawiona wydajność

Dodanie jednej rośliny na każdy metr kwadratowy poprawi pamięć twoich pracowników i pomoże im uzyskać wyższe wyniki w podstawowych testach. Pracując w miejscu, w którym mogą zobaczyć coś, co ich psychicznie angażuje, na przykład w zakładzie, pracownicy będą szczęśliwsi i bardziej produktywni.

W Think ECO Think BIO nie tylko specjalizujemy się w czyszczeniu komercyjnym, ale także znamy proces dbania o rośliny domowe w twoim miejscu pracy. Nie każda roślina poradzi sobie dobrze w twoim obszarze roboczym. Będziesz musiał wziąć pod uwagę różne ograniczenia, takie jak dostępność światła dziennego, ilość wody potrzebnej roślinom i liczba podlewania roślin. Rośliny, które kwitną w miejscach pracy, obejmują rośliny gumowe, lilie pokojowe i sukulenty. Nasz wykwalifikowany zespół środków do czyszczenia biur pomoże Ci utrzymać je we właściwej formie.

Korzyści z roślin biurowych

Rośliny wewnętrzne oferują przedsiębiorstwom naturalny i piękny dodatek do ich wnętrz, przy jednoczesnym korzystaniu z ogólnego dobrego samopoczucia pracowników. Agencja Ochrony Środowiska szacuje, że Amerykanie spędzają do 90% swojego czasu w domu. Dzięki włączeniu życia roślinnego do projektu Twojej przestrzeni, Twoi pracownicy będą mogli cieszyć się pięknem przyrody i wieloma fizycznymi i psychicznymi korzyściami roślin biurowych.

Biofilia – potrzeba natury

 Ludzie mają naturalną tendencję do obcowania z naturą i innymi formami życia. Termin „biofilia” jest używany, by opisać wrodzoną potrzebę natury przez ludzkość. Nic dziwnego, że ludzie przyjęli podobną filozofię. Potrzeba powrotu do natury jest tak naturalna jak „cykl życia”.

Żywe ściany dla zdrowego personelu

Przez wieki były stosowane w lekach na całym świecie. Imbir, czosnek, mięta pieprzowa, lawenda, tymianek, rumianek i mniszek lekarski zostały uznane za swoje właściwości lecznicze i do dziś są stosowane w konwencjonalnych terapiach i leczeniu homeopatycznym. W rzeczywistości Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że na całym świecie 80% ludzi nadal stosuje tradycyjne leki na bazie roślin jako główną opiekę zdrowotną.

Ale nie musimy ścinać ani kroić rośliny, aby zapewnić korzyści zdrowotne. Mimo że poruszają się niewiele i nie hałasują, rosnące rośliny mogą być pomocne tak jak są. W miejscu pracy pozytywne efekty roślin doniczkowych są dobrze udokumentowane – udowodniono, że poprawiają wskaźnik absencji; zmniejszyć zmęczenie, bóle głowy i kaszel; oraz zwiększenie koncentracji na pracownikach i wydajności.

Środowisko pracy zbiera również nagrody, zmniejszając o połowę liczbę zgłoszeń kurzu, bakterii i pleśni, co zmniejsza liczbę podrażnionych oczu o 30%.

Po tych wszystkich wiadomościach nic dziwnego, że rośliny w pracy zwiększają zadowolenie pracowników o 58%.

Jeśli nie masz zakładu w swoim biurze, postaw na misję zdobycia jednego (lub kilku) i zacznij poprawiać zdrowie i wydajność firmy.

Brak miejsca? Nie masz nikogo, kto by się nimi opiekował? Bez wymówek! Rośliny pasują do większości pomieszczeń, od delikatnego biurka Anthurium po ścianę pełną liści. Ta żywa ściana nie tylko zapewnia wszystkie korzyści zdrowotne z życia roślin, ale także dodaje oszałamiającej funkcji do każdego budynku. Co więcej, jeśli wybierzesz wiarygodnego dostawcę, takiego jak phs Greenleaf, nie będziesz musiał się martwić o podlewanie lub ślepą próbę – rośliny zajmą się tym za Ciebie.