Co lepsze suszarki do rąk czy ręczniki?

Co lepsze suszarki do rąk czy ręczniki?. To odwieczna debata: która z nich jest lepsza między suszarkami do rąk a ręcznikami? Ta gorąca debata trwa, odkąd ludzkość odkryła jakieś elektroniczne gadżety, które po skorzystaniu z umywalni mogą dmuchać ciepłe powietrze w mokre ręce. Powód tak gorącej debaty jest oczywisty: producenci ręczników papierowych i producenci suszarek starają się zarabiać, przekonując konsumentów, że ich metoda jest najlepsza.

Suszarki do rąk lub podajniki ręczników papierowych są obecnie powszechne w biurze lub w publicznych toaletach. Ale który z nich może być najlepszym wyborem dla twojego biura? Cóż, istnieją różne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze, czy zainstalować dozownik ręczników papierowych, czy suszarkę do rąk. Zawierają:

  • Higiena
  • Środowisko
  • Koszt
  • Wygoda

Spójrzmy na każdy czynnik i zobaczmy, jak wpłynie on na twoją decyzję.

Co lepsze suszarki do rąk czy ręczniki?. Higiena

Wiadomo, że bakterie mogą się rozmnażać i rozprzestrzeniać łatwiej, jeśli dłonie pozostaną mokre . Zasadniczo potrzeba używania suszarki do rąk lub ręcznika papierowego ma na celu utrzymanie suchości rąk po umyciu. Dobra praktyka mycia rąk i oczywiście dokładne suszenie są najważniejszymi czynnikami w myciu rąk. Pomysł osuszenia dłoni powietrzem jest nie tylko niehigieniczny, ale także logiczny. Więc ludzie uciekali się do różnych technologii.

Podczas gdy przemysł ręczników przeprowadził wiele badań w celu zdyskredytowania higieny suszarek do rąk, nie ma wątpliwości, że ręcznik nadal zależy od użytkownika w zakresie czyszczenia. Z drugiej strony właściwa suszarka do rąk jest mniej zależna od użytkownika.

Co lepsze suszarki do rąk czy ręczniki?. Środowisko

Zasadniczo wiele suszarek do rąk zużywa zaledwie 2 do 4 watogodzin na suszenie . W normalnym biurze byłoby to około 627,9 watogodzin rocznie. Może to mieć negatywny wpływ na środowisko, ponieważ oznacza, że ​​suszarka do rąk w łazience biurowej może emitować około 339 kilogramów dwutlenku węgla rocznie.

Z drugiej strony produkcja ręczników papierowych dotyczy wycinania drzew, ich transportu, energii do przetworzenia i wielu innych czynników, które są generalnie szkodliwe dla środowiska. Na koniec badania pokazują, że użycie ręczników papierowych w biurze może prowadzić do produkcji 5,265 kilogramów dwutlenku węgla rocznie!

Ponownie papierowe ręczniki do rąk nie podlegają recyklingowi i najprawdopodobniej trafią na wysypisko śmieci, które samo w sobie jest szkodliwe dla środowiska. Z tej perspektywy łatwo zauważyć, że posiadanie suszarki do rąk w biurze jest bardziej przyjazne dla środowiska niż korzystanie z ręczników papierowych.

Co lepsze suszarki do rąk czy ręczniki?. Porównanie kosztów

Badania pokazują, że każda osoba używa średnio trzech ręczników dziennie podczas pracy w biurze. Posiadanie w biurze około 100 osób oznaczałoby zatem, że zużywa się 301 000 ręczników rocznie. Kosztowałoby to około 1755 USD rocznie.

I odwrotnie, biuro będzie musiało naprawić suszarkę do rąk tylko raz i nie byłoby dodatkowych kosztów oprócz sporadycznych kosztów konserwacji i minimalnych kosztów energii.

Co lepsze suszarki do rąk czy ręczniki?. Wygoda

Oczywiste jest, że ręczniki papierowe nie będą wkładane do dozownika. Zamiast tego biuro będzie potrzebowało członka personelu do obsługi dozowników i uzupełnienia ręczników papierowych. Jest to nie tylko niewygodne, ale także podniesie koszty zatrudnienia nowego personelu.

Przeciwnie, suszarki do rąk niekoniecznie wymagają dodatkowego personelu lub kosztów utrzymania maszyny. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować i to wszystko. Biorąc to pod uwagę, biuro odniesie znaczne korzyści z instalacji suszarki do rąk.

Co lepsze suszarki do rąk czy ręczniki?. Więc co jest lepsze dla biura?

Preferowanie używania suszarki do rąk lub ręczników w biurze może być mylące, biorąc pod uwagę, że istnieje wiele błędnych informacji. Powinno to jednak zależeć wyłącznie od wyboru, w którym preferujesz dany rodzaj suszenia nad drugim. To dlatego, że wszyscy mamy prawo wyboru.

Jednak na podstawie naszych obiektywnych badań uważamy, że istnieje wiele powodów, dla których suszarka do rąk ma przewagę nad ręcznikami papierowymi. Od przyjaznego dla środowiska, tańszego do bardziej higienicznego – masz wszelkie powody, by wybrać suszarkę do rąk.

W zależności od modelu i typu suszarki do rąk w biurze mogą powodować rozlanie wody na podłogę. Stwarza to zagrożenie związane z pracą, które wymaga regularnego czyszczenia biura, aby mieć pewność, że żadne ciało nie poślizgnie się w miejscu pracy. Think ECO Think BIO specjalizuje się w komercyjnych usługach sprzątania, w tym w kuchniach biurowych, miejscu pracy, częściach wspólnych i toaletach.